Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II, problem ze wskaźnikiem paliwa

mobilek86 03 Nov 2010 19:11 5497 4
    mobilek86
    Level 2  
    witam ... mam taki problem z Laguna II 1.9 dci 2001r HB ... nie działa mi wskaźnik paliwa na desce rozdzielczej, bylem u elektryka i stwierdził, że przy moim pływaku przy kostce od kabli są tylko 2 piny a we wtyczce są 4 kable i kazał mi wymienić pływak na taki z 4 pinami ... może miał ktoś już podobny problem? a może to coś innego?
    PS - elektryk stwierdził że kable i wskaźnik na desce są niby dobre
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zmień elektryka, wiem że nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś, ale zrób to.
    mobilek86
    Level 2  
    chyba bede musiał :D ale moze ktos wie co moze byc powodem tej niedzialajacej wskazowki
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Może deska rozdzielcza, może instalacja, może czujnik, może brak paliwa, a jak wiesz morze jest szerokie i głębokie.
    biniu
    Level 19  
    4 piny przy pływaku to mają benzyniaki -2 na wskaźnik i 2 na pompę. Silniki 1,9 dci 754 mają pompę niskiego ciśnienia w komorze silnika pod filtrem paliwa, a wersji 750 nie mają w ogóle pompy niskiego tylko gruchę. Trzeba sprawdzić rezystancję wg schematów na pinach od pływaka przy różnych poziomach paliwa. Rozbieranie i wyciągnięcie całego pływaka ze zbiornika (pod kanapą) nie sprawia problemów, ale jego zamontowanie to już nie lada problem. Kiedyś walczyłem z tym 3 dni.