Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koszt wymiany płyty głównej do kotła 2-fun. termet Minimax.

03 Lis 2010 19:42 7340 3
  • Poziom 1  
    Mam pytanie.Posiadam kocioł gazowy 2-fun. Termet Minimax(ok.10 lat),uszkodzony został potencjometr (piec uzyskuje tylko do 40 stopni temp.grzewczej)polecono mi aby wymienić płytę główną gdyż nie naprawia się ponoć pojedynczych elementów.Jaka jest cena wymiany nowej płyty głównej ?
    Tych pieców już nie produkują, więc lepiej wymienić płytę czy może cały piec?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Witam.
    Temat już stary ale może się komuś sprzydadzą moje doświadczenia z tymi piecami.
    Ja wymieniałem sam takie potencjometry jak dobrze pamiętam to 10k 1szt i 100k 2szt.
    Potencjometry trochę nietypowe ja je znalazłem w https://www.elfaelektronika.pl/elfa3~pl_pl/elfa/init.do?item=64-395-66&toc=0 koszt to niecałe 4zł za sztukę.
    Niema potrzeby wymiany całej płyty.
    U mnie sprawa wyglądała tak że serwisant robiący przegląd sugerował wymianę pieca na nowy bo ten już długo nie pociągnie. Od tamtej pory po wymianie potencjometrów piec już śmiga kolejne 4 lata.
    Częsty problem w tych piecach to na przykład samoistne załączanie się ogrzewania.
    Problem tkwi w stykach na czujniku temperatury od ogrzewania, należy je wyczyścić lub wymienić na nowe i po problemie.
    Miałem jeszcze jeden epizod z tym piecem brak załączania pieca ciepłej wody.
    Problem tkwił w czujniku przepływu wody. Należy do rozkręcić i wyczyścić z osadu kamienia.
    Jak były by potrzebne jakieś zdjęcia w sprawie lokalizacji to umieszczę na forum.