Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Incanto deluxe- zapowietrzony, grzanie

tomig 03 Nov 2010 21:02 9806 11
 • #1
  tomig
  Level 15  
  Witam, Problem mam taki, że expres sygnalizuje dwiema zielonymi diodami w przyciskach grzanie oraz diodą pierwszą czerwoną mrugająco, zapowietrzenie (napełnienie obwodu). Przekręcałem kilkanaście razy gałką i woda leci. Niestety błąd dalej pozostaje. To samo się dotyczy grzania. W ogóle grzałki nie są załączane. Domyślam się, że ma to związek z błędem zapowietrzenia układu? Przyszło mi namyśl sprawdzić przepływomierz. Rozebrałem go i wyczyściłem. Sprawdzał ktoś taki przepływomierz na"stole"? Jest tam prawdopodobnie hallotron. Pisze na nim 50g k g13 1. Nie umie znaleźć do niego noty katalogowej. Jaki może być jeszcze inny powód w.w. usterek?
  Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Może mam kabelki pomylone w gniazdkach. Ktoś ten express wcześniej naprawiał. Jest możliwość znalezienia schematu bądź opisu gniazdek na PCB?
  Dzięki za podpowiedź.
 • #2
  skywalker8217
  Level 14  
  żółty, brązowy, zielony. taka jest kolejność na hallotronie patrząc od strony przewodów. woda cieknie ale może4 cieknąć za słabo. powinno być około 40 impulsów na sek. spróbuj odkamienić jak nie podziała to napisz.
 • #3
  tomig
  Level 15  
  Trochę późno ale nie miałem czasu wcześniej zająć się tym expresem. Więc impulsy z przepływomierza już wychodzą, nie wychodziły bo hallotron był lekko wyciągnięty. Problem pozostał. Odkamieniłem jak kolega proponował ale bez skutku niestety. Może przez to, że użytkownik nigdy nie wykonywał tego zabiegu to są teraz takie problemy. Zmierzyłem ile impulsów przychodzi z przepływomierza i leci ich od 16 do 22 na sekundę. Więc pewnie kolega ma rację, że za mało. Proszę o wskazówki co można zrobić aby poprawić przepływ.
  Dziękuję.
 • #4
  orzechgo
  Level 10  
  Sprawdź zawór pary....jeśli "cyc" czyli pokrętło jest wyrobione, to tak jak by było na wpół zamknięte i impulsów mniej , bo przepływ wody mniejszy...
 • #5
  tomig
  Level 15  
  Odłączałem przewód sprzed zaworu i nic to nie zmieniło. Odłączyłem także za pompką i zwiększyła mi się ilość impulsów o 3. Rozebrałem ją ale niczego podejrzanego nie zauważyłem.
 • #6
  orzechgo
  Level 10  
  No to na stówę pompa do wymiany ;(
 • #7
  skywalker8217
  Level 14  
  albo jakiś babol siedzi na wlocie lub wylocie hallotronu.
 • #8
  tomig
  Level 15  
  Wszystko co można było przeczyściłem. Pozostaje pompka ale jeszcze zasymuluję przepływ ok 40imp/sek i zobaczymy. Szkoda, że nie mam na podmiankę takiej pompki.
 • #9
  tomig
  Level 15  
  Pompkę podstawiłem z vienny i impulsów leci mi tyle samo. Zasymulowałem więcej ok 40 i nic to nie dało. Może procek walnięty? Jeszcze jedno czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tą grzałką? Po załączeniu expresu ma grzać od razu czy nie? Myślałem, że mi nie grzeje bo widzi zapowietrzony obwód? Nie jestem jednak pewien.
  Dzięki.
  Ps. Może ma ktoś taki procek do sprzedania z uszkodzonej elektroniki?
 • #10
  dobrzec
  Level 12  
  Sprawdz czujniki termiczne na grzalce
 • #11
  tomig
  Level 15  
  Wszystkie sprawdzone, są ok. Mam zamówioną elektronikę to zobaczymy.
 • #12
  tomig
  Level 15  
  Witam ponownie.
  Elektronika wymieniona i tak:
  Pierwsze włączenie brak sygnalizacji zapowietrzonego obwodu i grzałki grzeją. Migająca lampka ostatnia na czerwono o odwapnianiu expresu. Puszczam wodę odkręcając gałkę i po tym zabiegu expres ponownie informuje o zapowietrzonym obwodzie jak w przypadku pierwszej elektroniki.
  Wniosek: Przyczyna leży nie w elektronice a, że po włączeniu było ok to pewnie pamiętał z ostatniego działającego expresu.
  Podłączyłem generator impulsów zamiast przepływomierza i dawałem mu od 40 do ok 70 impulsów. Dalej nic. Przecież to wyklucza pompkę i obwód przepływu wody. Pomijam fakt, że pompkę i przepływomierz podstawiałem ale z używki. Chyba, że te impulsy mają docierać w jakiś specyficzny sposób do procesora np. nie w równych odstępach?
  Czy komuś jeszcze coś przychodzi do głowy? Każda podpowiedź mile widziana.
  Może jest ktoś w posiadaniu serwisówki do tego modelu SUP021YNR?
  Wiem jak wejść w tryb serwisowy. Mogę sterować silnikiem mechanizmu oraz włączać grzałki,silnik młynka i pompkę. Tylko nie wiem co oznaczają migające diodki. Pewnie stopień nagrzania i coś jeszcze. Może tam znajdę odpowiedź na moją usterkę.

  Ps. Małe sprostowanie expres to Incanto classic

  Usterka zlikwidowana!
  Jednak pomylone wtyczki. Ktoś grzebał wcześniej i pozamieniał.
  Dzięki chętnym za pomoc i pozdrawiam.