Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP 6835 i F8

03 Lis 2010 21:29 6973 5
  • Poziom 11  
    Witam,

Szukam i nic co zadziała na mojej zmywarce, odnależć nie mogę.

Przy ostatnim myciu zatrzymała sie z kodem F8.
    Obecnie woda stoi +-na wysokość blachy filtra.
    Filtry regularnie czyszczone, tryb "testowy" uruchamiany po trzymaniu wciśniętego startu podczas włączenia nie działa.

Czy ten błąd trzeba resetować?
    Czy może szukać głębiej?

Bardzo prosze o pomoc

qzyn
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Uszkodzony czujnik OWI, jeżeli nie odczyta impulsów w zadanym czasie to zmywarka sygnalizuje błąd F8, znajdziesz go pod spodem zmywarki
  • Poziom 39  
    Co to znaczy że tryb testowy nie działa?

Ogólnie dziwne jest że została woda. Nie było wysokiej piany, klapka od nabłyszczacza się nie otworzyła? Spróbuj zresetować błąd (nie jestem pewien ale do testowego może nie chcieć wejść w stanie błędu) i sprawdź czy odpompuje wodę i pójdzie jaki krótki program.

mirofalcon :arrow: Spokojnie, na OWI i prucie maszyny jeszcze będzie czas ;)
  • Poziom 11  
    Dzięki za podpowiedzi,

movzx, jak te zmywarke zresetowac?
    Z zebranych zeznan wynika, ze jeden z garow byl zalany wczesniej "ludwikiem". Mozliwe, ze nie byl wyplukany i sie zapienil.

Tryb testowy: wyłącz, przytrzymaj start i włącz. Powinien odpalić się tryb testowy/serwisowy.
    U mnie niezależnie jak długo Start trzymam, włącza się F8 i nic nie daje się zrobić.
  • Poziom 39  
    Ho ho :D Ludwik robi w zmywarce niezły bałagan.

Błędy kasuje się przez włączenie zmywarki a następnie przytrzymanie Start 4 sekundy. Wcześniej wyjmij kosze i polej spód tak z 4 litrami wody żeby tego Ludwika dobrze wypłukać. Tylko lej powoli żeby nie rozbryznęło się przez próg z przodu.
    Jak wypompuje wodę, spróbuj puścić program i powinno być OK. Jakby nadal było w środku dużo piany, ponów próbę :)

PS. Ciekawostka ku ogólnej przestrodze - tak wygląda zmywarka po programie z zaledwie 5ml Ludwika:

Zmywarka Whirlpool ADP 6835 i F8
  • Poziom 11  
    Dzięki wielkie movzx,

Poszło i do dzisiaj wykonało 4 programy (rodzina się zjechała :-) ).
    Przy okazji przetarłem te komore pod filtrem, ale ściera czysta była. Prawdopodobnie przyczyną było zbyt mało dokładne płukanie po płynie do naczyń.
    Jak dopadłem zmywarki około 3-4 godzin po wystąpieniu F8, to piany było znacznie mniej niż na fotce, ale jednak była.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc

ps. wiem jak powstała piana: "nabłyszczacz wypadł mi z ręki i troszkę sie rozlało na drzwi" koniec cytatu.
    Przy okazji przeczyszczone węże itp. Działa od 3 lat i oby jeszcze pociągnęła.

Dzięki za pomoc, wątek można chyba już zamknąć.