Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord V 2.0 F20Z1 Czujnik kąta obrotu wału korbowego.

Anem 03 Lis 2010 21:56 7443 6
  • #1 03 Lis 2010 21:56
    Anem
    Poziom 11  

Witam. Samochód ciężko odpala i trzyma dziwne obroty, trochę za niskie i falujące. Komputer pokazał błąd czujnika kąta obrotu wału korbowego. Gdzie w tym silniku znajdę ten czujnik, może ktoś pomoże? I ewentualnie szukać już nowego czy jest jakaś szansa na naprawę?

0 6
  • #2 03 Lis 2010 22:00
    Juras1844
    Poziom 14  

Czujnik położenia wału korbowego tylko nadaje się do wymiany chyba że uszkodzone masz przewody czujnika z tym jeszcze coś da się zrobić.

0
  • Pomocny post
    #3 04 Lis 2010 08:14
    emeryt2
    Poziom 42  

Ten silnik na wale głównym nie ma czujnika lecz na wałku rozrządczym są trzy /3/ czujniki elektro magnetyczne zabudowane pod rozdzielaczem zapłonu , tam też jest moduł zapłonu.

0
  • #4 04 Lis 2010 11:02
    Anem
    Poziom 11  

Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki.

0
  • #5 05 Gru 2010 10:03
    kazcraw1988
    Poziom 2  

Witam!

Mam taki sam problem jak autor tematu w swoim accordzie, ten sam silnik f20z1, te same objawy. Komputer wskazał mi błąd 4 - czujnik położenia wału i nie wiem co teraz zrobić. Zwracam się głównie w kierunku autora jak sobie poradziłeś z tym problemem? Wymieniałeś te czujniki czy jakoś inaczej da się to naprawić? Szukałem też na internecie i pytałem w sklepach samochodowych, ale nigdzie nie mogę znaleźć tych czujników. Proszę o pomoc, coraz częściej zaczyna się zapalać check,a na trybie awaryjnym nie da się jeździć. Z góry dzięki.

0
  • #6 05 Gru 2010 17:20
    Anem
    Poziom 11  

Ja ten czujnik znalazłem na szrocie, i tam chyba najszybciej dostaniesz. Podzwoń po najbliższych i popytaj. Kosztował on chyba 100zł, lub coś w okolicy tego. Wiem że gwarancji żadnej nie dostaniesz ale chyba warto zaryzykować.

0
  • #7 05 Gru 2010 20:52
    kazcraw1988
    Poziom 2  

Mam jeszcze pytanie czy ten czujnik to ten który na schemacie oznaczony jest jako czujnik TDC/CKP/CYP?

Honda Accord V 2.0 F20Z1 Czujnik kąta obrotu wału korbowego.

Jeśli to ten to czy da się go wyciągnąć, bądź wykręcić i wsadzić nowy?
    Jeśli to nie to, to czy mógł byś napisać jak on wygląda i gdzie go szukać dokładnie?

0