Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie procesora Athlon 2x2,6Ghz,

damdio 03 Lis 2010 21:57 837 7
  • #1 03 Lis 2010 21:57
    damdio
    Poziom 8  

Witam
    Przejrzałem już wszystkie sposoby chłodzenia procesorów i nadal nie mogę uzyskać odpowiedniej temperatury. Normalnie procek pokazuje ok 48 stopni Celsjusza, ale gdy włączam "mocną dla procka" grę (np. Fifa 11), to temperatura ciągle rośnie, aż do około 72-75 stopni i komputer sam się wyłącza. Dzisiaj kupiłem pastę termoprzewodzącą Arctic Silver 5, ponoć najlepsza i tania. Niestety, temperatura tylko nieco się obniżyła i teraz mogę sobie zagrać jakieś 5 minut dłużej we Fifę :/
    Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, co kupić (jakie radiatory polecacie, wentylatory). I na koniec pytanie: czy mogę jakoś zmienić jakimś programem, aby komputer nie wyłączał sie przy 73 stopniach tylko np przy 85 ??

0 7
  • #2 04 Lis 2010 02:57
    michaellopl
    Poziom 10  

Ustaw w BIOSie inną temperaturą wyłączania komputera. Napisz jeszcze co to masz za cooler.

0
  • #3 04 Lis 2010 17:34
    Radeusz
    Poziom 30  

Możesz zrobić tak jak napisał pan wyżej, ale do tego sprawdź czy radiator parzy gdy procesor jest ciepły ( ma parzyć a nie być jedynie letni) Poza tym czyszczenie komputera, sprawdź czy wentylatory wszystkie działają, 75 stopni to nie jest zdrowa temperatura. Jeżeli czyszczenie itp nie pomoże to powiedz ile chcesz na to wydać to coś polecimy.

0
  • #4 04 Lis 2010 20:01
    damdio
    Poziom 8  

Radiator nie parzy, jest dość ciepły, ale nie parzy. Ciekawą rzecz zauważyłem przy zdjęciu obudowy - bez niej temperatura procesora nie przekracza 63 stopni. Poza tym wszystko czyste, wiatraki działają. Jednak wolę mieć tą obudowę, postaram się jakoś odprowadzić to ciepło z procesora, może to coś pomoże. Mimo wszystko chcę zakupić nowe chłodzenie, aby już bez zbytniego kombinowania temperatura spadła poniżej 65 stopni, cena do 60-70zł. Chyba, że trzeba dać więcej to do 120zł.

0
  • #5 04 Lis 2010 20:26
    Radeusz
    Poziom 30  

Mówisz o jednej ściance obudowy czy o jej całości? Poukładaj kable w obudowie tak by powietrze miało jak przepływać. Jeżeli chodzi o boczną ściankę to możesz zrobić dziurę w okolicy procesora i osłonić ładnym grilem, ewentualnie wywiercić trochę otworów. Jeżeli jednak z otwartą ścianką jest lepiej to znaczy że nie masz przewiewu w obudowie. Powiedz jaka to obudowa?

0
  • #6 04 Lis 2010 21:03
    damdio
    Poziom 8  

Mówię o jednej ścianie. Obudowa "Take Me", ona ma jakieś dziurki na sobie, ale widocznie potrzebna jest jakaś rura, która odprowadzałaby powietrze na zewnątrz.

0
  • #7 05 Lis 2010 16:20
    Radeusz
    Poziom 30  

A porządek w obudowie zrobiłeś? Take me to firma a nie model :) Odbudowa to i tak szmelc to co ci szkodzi dziurę zrobić i ładnego grila wstawić? Jak będzie temperatura poniżej 65 stopni to po problemie.

0
  • #8 05 Lis 2010 18:50
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

damdio napisał:
    Radiator nie parzy, jest dość ciepły, ale nie parzy.
    Zatem wychodzi na to, że problem jest w transporcie ciepła procesor-->radiator. Bo przy 70st na procesorze radiator powinien być gorący.

0