Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA PA5560 411 Ciągły błąd 1 (nie domknięte drzwi)

norbert69 03 Nov 2010 23:05 2945 5
 • #1
  norbert69
  Level 10  
  Witam. Posiadam pralkę jak w temacie, od jakiegoś czasu zaczął pojawiać się błąd 1 (nie domknięte drzw) postanowilem wymienić blokadę na nową, jednak wymiana nie pomogła, próbowałem też naciągnąć sprężyne w zamku ale efekt żaden. Pralka po wlaczeniu czasem wogóle nie startuje a czasem dojdzie do jakiegoś momentu programu i wywala błąd, przeprowadziłem reset blokady, test 5% i nie wiem gdzie dalej szukac?
 • #3
  wyntech
  Level 15  
  i opornik 18 omów przy wtyczce od blokady - taki duzy, jedyny przewlekany na płytce.
 • #4
  norbert69
  Level 10  
  Triak rozumie ze to ten obok przewlekanego rezystora. Czy ktoś wie co to za triak bo nie mogę odczytać? Uszkodzenie tych elementow jest wynikiem uszkodzonej blokady? Dziekuje za odpowiedzi.
 • Helpful post
  #5
  wyntech
  Level 15  
  tak, uszkodzenie tego opornika oraz triaka - oraz dwu oporniczków 331 i 103 to typowy objaw zwarcia na blokadzie drzwi - zacznij od ich wymiany - ale masz 50% szansy ze procek to przezył ;(

  napisz do mnie majla to w cenie przesyłki wyśle Ci oporniki i triaka - triaki są ogolnie niedostępne, a zamienniki nieco kapryśne
 • #6
  norbert69
  Level 10  
  Po wymianie triaka(zamiennik MAC97AB WJ60) i opornika 22 Ohm pralka ruszyła i błąd 1 zniknął, jednak długo się nie nacieszyłem, pralka pierze ale wyskakuje błąd 5(uszkodzona grzałka) jak to możliwe skoro wcześniej była dobra? Czy to wina zamiennika tak jak kolega wyżej pisze?? Dodam pranie zatrzymuje się przed wirowaniem i zapala się koniec.