Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dźwięk z komputera i konsoli do wieży

03 Lis 2010 23:24 2664 8
  • Poziom 13  
    Witam,

Tworząc ten wątek, wychodzę z założenia iż nie ma głupich pytań ;).

A więc po kolei. Posiadam wieżę philips FW650C, która ma jedną parę wejść typu chinch (lewy, prawy kanał). Do ww. wieży podłączony jest komputer za pomocą kabla z jednej strony minijack z drugiej 2xchinch.

Takie rozwiązanie sprawdzało się do czasu zakupu konsoli xbox 360. Aby nie żonglować kablami od dzwięku postanowiłem podłączyć równocześnie do wieży chinche od komputer i konsoli. Aby to uczynić zakupiłem takiego rodzaju rozgałęzienie jak w tej aukcji (klik).

Czyli koniec męski podpinam do wieży, a do dwóch wejść żeńskich wpinam po jednym chinchu z konsoli i komputera.

Niestety, pojawia się problem. Otóż przy obu podłączonych kablach w rozgałęzieniu w wieży słychać jedynie dzwięk dochodzący z komputera. Konsoli w ogóle nie słychać. Postanowiłem wypiąć z rozgałęzienia chinche komputerowe i wtedy dzwięk konsoli jest słyszalny.

Przyznam, że nie wiem jak to interpretować. Dlaczego dźwięk komputera jest słyszalny przy tej konfiguracji a konsoli już nie? Czy pomysł z zastosowaniem takiego rozgałęzienia jest sensowny(a dokładnie, czy ono służy do takich celów)? Może zaproponujecie mi jakąś alternatywę, bo nurkowanie za wieżę i żonglerka kablami nie należą do przyjemnych.

Z góry dziękuję Wam za pomoc,
    Pozdrawiam,
    Dzeus
  • Poziom 27  
    Takie zachowanie jest normalne.
    Po prostu z komputera idzie mocniejszy sygnał niż z konsoli i komputer wyklucza ją. Czy jeżeli wyłączysz komputer z sieci ten problem też się pojawia?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Powinien wystarczyć. Będzie działał dopóki przełącznik będzie łączył. No ale za każdym razem trzeba będzie przełączać, być może to nie będzie kłopot.
    Z doświadczenia wiem że po kilku miesiącach pojawią sie trzeszczenia i podburczania w związku z zanikaniem styków w samym swiczu.
  • Poziom 13  
    Czy możecie powiedzieć coś więcej na temat tego sumatora? Przełączanie manualne jest nużące, więc jeśli zrobienie ww. urządzenia nie jest skomplikowane poprosiłbym o jakiś schemacik.

Z góry dziękuje,
    Dzeus