Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fax Sharp FO 1460 uszkodzenie skanera

majk 27 Wrz 2004 20:50 1122 3
  • #1 27 Wrz 2004 20:50
    majk
    Poziom 12  

Witam mam fax Sharpa który na pocątku naprawy kopiował z marną jakością ( dokument dość nie czytelny ), rozebrałem skaner - wyczyściłem lustra ( bardzo zabrudzone ) i odkręciłem element światłoczuły - jakie było moje zaskoczenie że płytka na której jest element światłoczuły nie jest w żaden sposób kalibrowany w otworze . Ustawiłem płytke najlepiej jak umiałem i teraz skan jest czarny bez jakiejkolwiek treści, dodam że przy wydruku menu druk jest idealny . Proszzze o jakkieś sugestie ( obiło mi się o uszy że skaner się jakoś kalibruje ) POZDRAWIAM

0 3
  • #2 27 Wrz 2004 22:53
    Greg
    Poziom 20  

skoro kopiował wczesniej z marna jakoscia to i teraz po przeczyszczeniu powinien przynajmniej z rownie marna jakością bez kalibracji kopiować a skoro jest czerń to oznacza ze zle ustwiles element światłoczuły!!!podobnue jest w skanerze fax-ów panasonica element światłoczuły rownież można dowolnie przesuwac!!!! miałem podobną sytuacje właśnie w takim faxie Pozostaje tylko skanowac i za kazdym razem odrobine przesuwac ten element az do uzyskania obrazu u mnie pomogło !!!

0
  • #3 07 Paź 2004 19:22
    mały_s
    Poziom 13  

Mogłeś poprzekręcać lustra , zle ustawić soczewkę i kalibruj .

0
  • #4 07 Paź 2004 19:23
    mały_s
    Poziom 13  

Mogłeś poprzekręcać lustra , zle ustawić soczewkę i kalibruj .

0