Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W Kinach zrobią z nas króliki doświadczalne

lukasker 04 Lis 2010 09:18 2432 22
  • W Kinach zrobią z nas króliki doświadczalne Niedługo wchodząc do kina, przynajmniej w USA, możemy stać się królikami doświadczalnymi. Za sprawą Aralia Systems w większości kin są już zainstalowane kamery, które mają wyłapywać potencjalnych piratów. Ta sama firma dostała właśnie 350 000 dolarów na wprowadzenie następnej generacji swojego systemu. Ten będzie miał jednak dodatkowe funkcje, będzie nagrywał reakcje widowni na oglądany film. Za pomocą kamer 2D i 3D będą wykrywane emocje, ruchy widowni czy śmiech. Feedback ten ma służyć do ulepszania potencjalnych filmów. Niedługo płacąc za wejście na hitowy film do kina, nie tylko będziemy mogli obejrzeć film, ale staniemy się również częścią eksperymentu.

Źródło

• #3 04 Lis 2010 11:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 04 Lis 2010 12:08
    marek_Łódź
    Poziom 36  

Elektryk2009 napisał:
    Ciekawe co jeszcze wymyślą żeby ograniczyć piractwo.
    Koszt tych wszystkich akcji antypirackich dokłada się do ceny tzw. legalnych dzieł i może spowodować znaczący wzrost, czego skutkiem będzie wzrost piractwa itd...itd...
    Natomiast ta druga wersja, tzn. śledzenie reakcji, to prosta droga do kina interaktywnego. Przykładowo dobierając akcję horroru do reakcji widza, będzie go łatwiej doprowadzić do zawału.

• #5 04 Lis 2010 16:42
    Kris55
    Poziom 15  

@enemyhilator
    Nikt się Ciebie o zgodę przypuszczam nie będzie pytał, będzie wpis do regulaminu czy jak tam się zwie stosowny przepis i kupując bilet będziesz to akceptował. Nie chcesz być nagrywany, nie akceptujesz tego - to po prostu nie kupujesz biletu, i nie idziesz do kina. Proste.

• #6 04 Lis 2010 16:54
    pawels5
    Poziom 11  

enemyhilator napisał:
    Ciekawe kto pozwolił na nagranie np. mojego wizerunku bo na pewno nie ja, chyba, że w ich prawie jest to inaczej ustosunkowane. Osobiście omijał bym szerokim łukiem takie kina/laboratoria.

Nawet nie dowiesz się, że właśnie jesteś w takim kinie.

• #7 04 Lis 2010 17:14
    kobolt1
    Poziom 10  

pawels5 napisał:
    enemyhilator napisał:
    Ciekawe kto pozwolił na nagranie np. mojego wizerunku bo na pewno nie ja, chyba, że w ich prawie jest to inaczej ustosunkowane. Osobiście omijał bym szerokim łukiem takie kina/laboratoria.

Nawet nie dowiesz się, że właśnie jesteś w takim kinie.

jesli ja sie dowiem na pewno tam nie wstapie

• #8 04 Lis 2010 18:26
    Frog_Qmak
    Poziom 25  

bez sensu, dlaczego by nie iść? chyba, że mamy nieczyste zamiary... równie dobrze powinniśmy uciekać przed kamerą teściów na weselu...

• #9 04 Lis 2010 18:50
    marek_Łódź
    Poziom 36  

Frog_Qmak napisał:
    bez sensu, dlaczego by nie iść? chyba, że mamy nieczyste zamiary... równie dobrze powinniśmy uciekać przed kamerą teściów na weselu...
    Chociażby dlatego, że mamy do czynienia z badaniem socjotechnicznym, którego ostatecznym wynikiem może być ulepszanie metod zdalnego sterowania społeczeństwem, czy jego częścią.

• #10 04 Lis 2010 19:43
    enemyhilator
    Poziom 15  

marek_Łódź napisał:
    Frog_Qmak napisał:
    Chociażby dlatego, że mamy do czynienia z badaniem socjotechnicznym, którego ostatecznym wynikiem może być ulepszanie metod zdalnego sterowania społeczeństwem, czy jego częścią.

Ale ja nie chcę być sterowany, więc do takiego kina nie pójdę na pewno. Świetna anty reklama by była z tego jak by się ploty rozpuszczało np. że multikino takie cuda ma i chce "zawładnąć naszymi umysłami".
    Z drugiej strony tej plastikowej młodzieży to chyba wszystko jedno byle modnie i wygodnie.

• #11 04 Lis 2010 19:51
    sundayman
    Poziom 24  

Cóż, jest na to prosty sposób.
    Po prostu trzeba - niezależnie od treści filmu zachować "kamienną twarz".
    To spowoduje bezcelowość takich "badań" :)

• #13 04 Lis 2010 20:04
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Idzie sie do kina po to żeby przeżyć emocje, przynajmniej ja i to nie często może z 2 -3 razy w roku, Niech ulepszają filmy w końcu się na to czas traci i za bilet płaci.
    Może kiedyś w filmach xxx będą prawdziwe.......... .

• #14 04 Lis 2010 21:04
    sundayman
    Poziom 24  

Cytat:
    Albo worek papierowy na głowę tylko dziury na oczy wyciąć, albo kominiarka

Wyobraziłem sobie właśnie całą salę kinową w kominiarkach :))

Tak czy owak, pomysł idiotyczny (z tym badaniem). Wystarczająco wkurzające są 15 minutowe reklamy przed seansem. Jakim prawem, skoro płacę za bilet, mam oglądać głupawe reklamy ?

• #15 04 Lis 2010 23:01
    WoŹnY
    Poziom 28  

Cytat:
    Wystarczająco wkurzające są 15 minutowe reklamy przed seansem. Jakim prawem, skoro płacę za bilet, mam oglądać głupawe reklamy ?

Popieram, skoro mam oglądać reklamy przed filmem, a następnie stać sie obiektem badań socjologicznych to chciałbym coś z tego mieć! Za reklamy reklamodawca sporo płaci, za wykonanie badania socjologicznego jego zleceniodawca też, a ja nic z tego nie mam? Bilet za symboliczne 2 PLN i moja zgoda na te badania to ok, ale normalna cena i jeszcze eksperymenty to już przeginka.

• #16 05 Lis 2010 07:42
    satanistik
    Poziom 27  

Wszyscy się tak przejmujecie tymi eksperymentami socjotechnicznymi jak by one nam krzywdę robiły. Prawdziwym problemem będzie to że filmy będą lepiej dostosowane do potrzeb amerykańskiego widza - tego się już nie będzie dało oglądać. W Polsce problem piractwa i kamer nie występuje - zanim film trafi do kin jest już w sieci z napisami. W Ameryce gdzie przemysł filmowy jest rozbudowany to faktycznie jest to jakiś problem aczkolwiek wydaje się walką z wiatrakami. Wyobraża sobie ktoś internet bez filmów i mp do pobrania?

• #17 05 Lis 2010 07:51
    Kris55
    Poziom 15  

Panowie, co to za "bicie piany" ?
    Kamery są już dziś wszędzie, w takim kierunku poszedł rozwój społeczeństwa. W co większym sklepie kamery, stacja benzynowa kamery, na ulicach kamery, metro w Warszawie kamery, autobusy miejskie kamery...itd. Czy to znaczy że nie pójdziemy do sklepu, na stację benzynową i nie będziemy jeździli samochodem ? no i teraz jeszcze kino.
    Fakt - jest totalna inwiligacja. I na 100% jest pewne, że nie tylko kino będzie przeprowadzało (przeprowadza) badania zachowań czy też badało preferencje klienta. Żyjemy w takim społeczeństwie, że dziś nikt nie jest anonimowy. Kilka lat temu był głośny film (nie pamiętam tytułu) w którym każdy człowiek miał wszczepiony chip i pozycję każdego można było precyzyjnie ustalić w każdym momencie, a śledzenie przejmował system kamer, futurystyczne ale jak widać całkiem możliwe.
    I to wszystko w pełnej zgodności z prawem.

• #18 05 Lis 2010 11:14
    marek_Łódź
    Poziom 36  

Kris55 napisał:
    Panowie, co to za "bicie piany" ?
    Kamery są już dziś wszędzie, w takim kierunku poszedł rozwój społeczeństwa. W co większym sklepie kamery, stacja benzynowa kamery, na ulicach kamery, metro w Warszawie kamery, autobusy miejskie kamery...itd. Czy to znaczy że nie pójdziemy do sklepu, na stację benzynową i nie będziemy jeździli samochodem ? no i teraz jeszcze kino.
    Fakt - jest totalna inwiligacja. I na 100% jest pewne, że nie tylko kino będzie przeprowadzało (przeprowadza) badania zachowań czy też badało preferencje klienta. Żyjemy w takim społeczeństwie, że dziś nikt nie jest anonimowy. Kilka lat temu był głośny film (nie pamiętam tytułu) w którym każdy człowiek miał wszczepiony chip i pozycję każdego można było precyzyjnie ustalić w każdym momencie, a śledzenie przejmował system kamer, futurystyczne ale jak widać całkiem możliwe.
    I to wszystko w pełnej zgodności z prawem.
    Ale to jeszcze nie jest powód, żeby przemilczeć sprawę i dać takim, czy innym popaprańcom carte blanche. "Społeczeństwo obywatelskie" polega na dwukierunkowej interakcji między społeczeństwem, a obszarem przemocy, czy to politycznej, czy to różnorodnych lobby, a działania obywatelskie, to często właśnie głośne "bicie piany".

• #19 05 Lis 2010 19:43
    DjCamE
    Poziom 2  

Hmm już w "Seksmisji" każdy miał lokalizator (kolczyk na uchu).

• #20 06 Lis 2010 11:27
    Krzysiek16
    Poziom 24  

Pozostaje nam olać kina i chodzić tylko do teatru/opery, tam w miarę szanują widza i raczej nie ma kamer.

• #21 06 Lis 2010 12:36
    HM Prince
    Poziom 12  

W toaletach tegoz kina rowniez powinny byc specjalne kamery. Usmiech na twarzy klienta po zalatwieniu potrzeby swiadczyl by o jakosci uslugi. W zaleznosci od poziomu zadowolenia, mogliby popracowac nad doznaniami podczas..... Jak jakosc to na calego!

• #22 06 Lis 2010 13:11
    cranky
    Poziom 26  

A może montować kamerki w TV i przesyłać reakcje na orędzia polityków? Żeby wiedzieć po jakiej minie słupki poparcia rosną?

• #23 06 Lis 2010 15:48
    Crowlet
    Poziom 1  

enemyhilator napisał:

W sklepach, w których są kamery też jesteś nagrywany. Wyraziłeś zgodę na utrwalanie swojego wizerunku?