Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zlecę wykonanie miernika zużycia energii elektrycznej

Ciapol 04 Lis 2010 09:41 1483 6
  • #1 04 Lis 2010 09:41
    Ciapol
    Poziom 24  

Jak w temacie. Zlecę wykonanie miernika zużycia energii elektrycznej pobieranej przez odbiornik prądu zmiennego. Urządzenie ma wysyłać dane poprzez RS232.

Wymagania:
    - zasilanie: 230 V AC/50Hz
    - max moc obciążenia: 3000W
    - zastosowanie mikroprocesora Atmega 8/16/32
    - złącze do programowania procesora

Ewentualne pytania proszę zadawać na forum.
    Meilowo odpowiadam wyłącznie na wybraną ofertę.

Oferty proszę kierować na adres: ciapko(malpa)o2.pl.

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 04 Lis 2010 11:01
    Rzuuf
    Poziom 43  

Tu masz namiar: http://www.astat.com.pl/energetyka/liczniki-energii .
    Pamietaj o legalizacji!
    Miernik - samoróbka bez legalizacji ma wartość elementów, z których został poskładany. Zaprojektowanie i wykonanie takiego miernika to koszt powyżej 5000,- zł, nie wiem ile kosztuje legalizacja (najpierw homologacja!).
    Taniego gotowca dostaniesz na Alle.., za 35,- złotych (+ koszt przesyłki) - tyle tylko, że musisz odczytywać "osobiście", a nie przez RS-a.

• #3 04 Lis 2010 11:45
    kubus_puchatek
    Poziom 17  

Temat można zamknąć. Kolega słusznie zauważył że nic nie kosztuje 5 zł. ;)

• #4 04 Lis 2010 11:54
    witek_34
    Poziom 12  

Proszę o informacje:

* jest Pan zainteresowany jednym egzemplarzem do własnego użytku czy opracowaniem urządzenia do produkcji
    * jaki jest orientacyjny termin realizacji i budżet zlecenia

• #5 04 Lis 2010 19:01
    Ciapol
    Poziom 24  

Zainteresowany jestem jedynie jednym egzemplarzem. Aktualnie wykorzystywany jest taki miernik, zatem jakość porównywalna do urządzeń oferowanych na alledrogo i taka jest wystarczająca. Myślałem nad projektem z EP 12/2003 1/2004 bez wyświetlacza ale z RS232. Właściwie sam mógłbym go zaprojektować, ale nie stać mnie na ewentualną pomyłkę z uwagi na to, że elektronika to jedynie moje hobby dlatego wolę zlecić to komuś z doświadczeniem. Jeśli chodzi o budżet - trudno powiedzieć, proszę zaproponować kwotę. Termin tzw. "bez ciśnienia"... :)

Termin nadsyłania ofert: 08.11.2010

• #6 05 Lis 2010 08:33
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Przy jednej sztuce to się Koledze nie będzie opłacało zlecać. Taki projekt można zrealizować w oparciu o gotowe dedykowane kości (nawet gdzieś mam taki jeden, kupiony kiedyś na próbę), ale wymaga to czasu. Koszt jednostkowy zamknie się w 100 zł, natomiast projekt to myślę że co najmniej 1.000,- Tak więc, tylko przy pomyśle na produkcję seryjną ma to sens, chyba że Kolega kasiasty, to co innego ;-)

• #7 08 Lis 2010 11:32
    Ciapol
    Poziom 24  

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął.
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Temat do zamknięcia.