Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużenia kabla czujnika temp. regulatora esco es10

andrysz 04 Lis 2010 09:52 2574 2
  • #1 04 Lis 2010 09:52
    andrysz
    Poziom 9  

Witam.
    Jestem mechanikiem a nie elektronikiem i stąd moje pytanie. Chce zamontować w konstruowanym urzędzeniu regulator temperatury ESCO ES10 http://thermoplus.pl/katalog/sterowniki-chlodnicze/sterowniki-chlodnicze/es10-1.html.. Problem w tym, że chcę go zamontować w obudowie sterownika o dość dużych gabarytach, który będzie musiał być odłączany od urządzenia po jego użyciu. W sterowanym urządzeniu będzie na stałe zamontowany czujnik temperatury. Aby codziennie nie otwierać obudowy sterownika celem odłączenia kabla czujnika temperatury NTC 5kΩ /25°C chciałem wyprowadzić dodatkowy przewód 10-15 cm od złącza regulatora ES10 na zewnątrz sterownika i zkończyć go złaczem kablowym. Nie wiem jednak czy nie spowoduje to błędnego wskazania czujnika tempetatury. Załączam schemat tego co chcę zrobić.
    Pozdrawiam, Ryszard.
    Przedłużenia kabla czujnika temp. regulatora esco es10

0 2
  • Pomocny post
    #2 04 Lis 2010 11:05
    Szarobury
    Poziom 20  

Przedłużenie kabla czujnika temperatury nie spowoduje przekłamań mierzonych wartości. Możesz z czystym sumieniem przedłużać.

0
  • #3 16 Kwi 2011 20:25
    andrysz
    Poziom 9  

Dzieki "Szarobury". Skonsultowałem sie jeszcze z producentem regulatora i jest tak jak napisałeś. Przewody przedłużające wyjście do czujnika powinny mieć przekrój 1,5 mm kw.

0