Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużenia kabla czujnika temp. regulatora esco es10

04 Lis 2010 09:52 2832 2
 • Poziom 9  
  Witam.
  Jestem mechanikiem a nie elektronikiem i stąd moje pytanie. Chce zamontować w konstruowanym urzędzeniu regulator temperatury ESCO ES10 http://thermoplus.pl/katalog/sterowniki-chlodnicze/sterowniki-chlodnicze/es10-1.html. Problem w tym, że chcę go zamontować w obudowie sterownika o dość dużych gabarytach, który będzie musiał być odłączany od urządzenia po jego użyciu. W sterowanym urządzeniu będzie na stałe zamontowany czujnik temperatury. Aby codziennie nie otwierać obudowy sterownika celem odłączenia kabla czujnika temperatury NTC 5kΩ /25°C chciałem wyprowadzić dodatkowy przewód 10-15 cm od złącza regulatora ES10 na zewnątrz sterownika i zkończyć go złaczem kablowym. Nie wiem jednak czy nie spowoduje to błędnego wskazania czujnika tempetatury. Załączam schemat tego co chcę zrobić.
  Pozdrawiam, Ryszard.
  Przedłużenia kabla czujnika temp. regulatora esco es10
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Przedłużenie kabla czujnika temperatury nie spowoduje przekłamań mierzonych wartości. Możesz z czystym sumieniem przedłużać.
 • Poziom 9  
  Dzieki "Szarobury". Skonsultowałem sie jeszcze z producentem regulatora i jest tak jak napisałeś. Przewody przedłużające wyjście do czujnika powinny mieć przekrój 1,5 mm kw.