Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 1,9 SDI 2000r nie działa pilot centralnego zamka

04 Lis 2010 11:08 7733 10
  • Poziom 17  
    Witam
    Mam problem z uruchomieniem pilota centralnego zamka w Seacie, samochód sprowadzony, nie był baterii w pilocie i był zalany. Wyczyściłem dokładnie preparatem do czyszczenia płytek drukowanych, założyłem baterię CR2032 3V (taką miałem) i nic się nie dzieje to znaczy nie miga dioda. Próbowałem programować też nic się nie zmieniło. Płytka w pilocie Simensa. Moje pytanie to jakie baterie powinny być bo w środku jest rysunek i dwie baterie (2X3V czy 2X1,5V) i jaki to może być pilot na podczerwień czy radiowy.
    Dziękuję za wszelkie informacje
  • Poziom 14  
    Dwie 3V czyli CR2032. Piloty były radiowe - zazwyczaj 433,92MHz z KEELOQ.
  • Poziom 17  
    z tego co piszesz "sens" zasilanie kluczyka to 6V?
  • Poziom 14  
    Tak :) Tak jest u mnie w Leonie oraz tak też miałem w Ibizie IIFL 2001
  • Poziom 42  
    Robiłem ostatnio wypranego pilota od Hondy 1,7 TDci , rocz.2003. Musiałem "otworzyć" mikro wyłącznik , był w srodku przywarty. Dokładnie sprawdz , czy pobiera napięcie bez włączania [przycisku.
  • Poziom 11  
    jeżeli możesz to wstaw zdjęcie.
  • Poziom 17  
    kupię dziś dwie baterie i zobaczę, być może i wina przełączników bo dość mocno było czymś zalane, po niedzieli odpiszę co wyszło.
  • Poziom 17  
    Wymieniłem baterie na 2 X CR2016, sprawdziłem przyciski (wymontowałem, wyczyściłem płytkę pod nimi) i dalej nie działa, dioda nie miga. W AUTODACIE widziałem rysunek pilota i pomiędzy bateriami jest jakaś płytka (przekładka) co to może być bo w moim pilocie tego nie ma.
  • Poziom 17  
    Witam
    Kontynuacja tematu, nadal nie działa. Pilot podczas spoczynku pobiera 1,2 mA i jest to prąd pobierany przez układ NEC 96672054 po wylutowaniu tego układu prąd nie płynie, wydaje się że pozostałe elementy są sprawne. Przyciski były wylutowane rozebrane i są ok, czyżby padł układ scalony (nigdzie nie mogę znaleźć jego budowy)? Może ktoś coś jeszcze podpowie czy szukać pilota zastępczego?
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Jeszcze jedno pytanie, może ktoś pomoże zidentyfikować tranzystor SMD w tym pilocie, po jeszcze jednych oględzinach okazało się że jest pęknięty (napisy są nieczytelne).

Udało się zidentyfikować tranzystor oznaczenie RGs - BFR 182 f 8G .
  • Poziom 17  
    Uszkodzenia okazały się zbyt duże, części nieosiągalne, pozostaje tylko szukać drugiego pilota.
    Dziękuję, pozdrawiam.