Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Electrolux Z3330

04 Lis 2010 11:23 3598 5
 • Poziom 9  
  Mały dylemat z odkurzaczem jak w temacie. W około 5 min. po uruchomieniu wyłącza się i jak tylko wirnik się zatrzyma od razu rusza od nowa i po niecałej minucie znów się wyłącza i tak w kółko. W serwisie mi rzekli, że to prawdopodobnie termik i że się go nie da wymienić samego tylko cały wirnik. Sama część przerasta wartość odkurzacza, więc zapytuję was:
  Czy termik faktycznie w tym modelu jest tak ukryty, że tylko cały wirnik wymieniać czy jest szansa na jego wymianę? Jak się upewnić, że to na 100% termik, a nie np. elektronika?
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Podłącz sam silnik do gniazdka sieciowego, omijając elektronikę a się przekonasz.
 • Poziom 9  
  Cóż, niestety sam silnik dokładnie tak samo źle działa - diagnoza: termik, pytanie: gdzie to diabelstwo jest (jeśli ktoś wie) bo wydostałem sam silnik, ale to na amen zanitowana puszka i nic nie da się dojrzeć przez te maleńkie szpary. Roznitowanie to od razu do wyrzucenia bo po złożeniu na 100% będzie bił. Niech ktoś powie czy coś jeszcze da się temu zaradzić, a jak nie to zamykamy wątek i kupuję nowy odkurzacz.
 • Poziom 15  
  Przede wszystkim zobacz czy bardzo iskrzy przy pracy, jeśli iskra jest duża i fioletowo-czerwona to prawdopodobnie silnik jest uszkodzony i dlatego termik wyłącza.

  Serwis powiedział, że termik jest w wirniku? Fajny serwis :D
 • Poziom 9  
  ks_robak napisał:

  Serwis powiedział, że termik jest w wirniku? Fajny serwis


  Pewnie mieli na myśli szczotko-trzymacze, ale użyli skrótu myślowego co było błędne :D
  Dzięki za linki powyżej, sporo pomogły wyjaśnić, po weekendzie zmienię szczotki i wszystko będzie jasne.