Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AirLive Ovislink G.DUO DUO problem z panelem konfiguracyjnym

klocki 04 Nov 2010 11:54 5331 13
    klocki
    Level 10  
    Witam Wszystkich

Mam problem z AirLive Ovislink G.DUO DUO nie moge się połączyć z panelem (192.168.1.254) jeśli się mi to już uda po paru minutach połączenie zostaje przerwane. Próbowałem na kilku komputerach zmieniałem ustawienia karty sieciowej na automat i ręczne niestety ale bez efektu.
    urządzenie jest nowe ale niestety nie wyklucza to jego usterki.
    Pingi też robiłem. Czasem idą pomimo ze panel się nie wyświetla.
    Bardzo proszę o pomoc
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    hermes-80
    Level 43  
    Twardy restart guzikiem.
    Konfiguracja tylko przez kabel :!: :!:
    klocki
    Level 10  
    Próbowałem ale bez efektu
    hermes-80
    Level 43  
    Wiec nie zastanawiaj się za wiele skoro nowiutki to idź go wymienić na nowy albo niech ci sprawdzą w sklepie.
    klocki
    Level 10  
    Niestety ale penie będzie trzeba tak zrobić
    klocki
    Level 10  
    Okazało się ze główną przyczyną były anty virusy. Po wyłączeniu wszystko działa poprawnie

Dodano po 4 [sekundy]:

Okazało się ze główną przyczyną były anty virusy. Po wyłączeniu wszystko działa poprawnie
    listoczok
    Level 12  
    Witam serdecznie

Jestem nowym użytkownikiem forum elektroda (nie wypowiadałem się jeszcze i nie znam zasad tu panujących) dlatego proszę administratorów o wyrozumiałość jeśli cos ujmę nie tak.

Mam podobny problem z G.Duo. Po kilku godzinach pracy ów sprzęt całkowicie nie dopuszcza do panelu administracyjnego i to zarówno przez porty LAN jak również przez wlan. Nie można również z wan czyli przez Internet z zewnątrz. Próbowałem różnych kombinacji i dmz i wirtual serwer również szyfrować i nic. Dostałem już 3 sztukę od producenta i dalej jest to samo. Nie wiem jak się ma sprawa antywirusów ale na telefonie komórkowym z modułem wi-fi nie ma nic zainstalowanego a tego również nie dopuszcza do panelu. Ciekawostką jest fakt, że tak jak pisał poprzednik pingi działają, ba Internet chodzi też wysmienicie a panel administracyjny nie. Dodam jeszcze że nawet telnet działa. Wprawdzie nie znam komend ale ta telnet 192.168.1.254 działa w takim sensie że po wpisaniu wyskakuje pasword wpisuję i pokazuje że udało się załogować, dalej nic nie mogę robić bo nie znam tego systemu komunikacji ani komend. Ma ktoś podobne objawy? A może ktoś sobie z tym poradził? Jakieś zmiany odnośnie konfiguracji tego routera, a Mozę w kompie coś zmienić? Proszę o porady i sugestie. Dziękuję.
    listoczok
    Level 12  
    Od czasu mojego ostatniego wpisu przeprowadziłem jeszcze kilkanaście a może i kilkadziesiąt testów tego urządzenia i rozwiązałem problemy które poruszyłem w ostatnim poście. W zasadzie okazały się banalne, opiszę je bo zakładam, ze nie każdy jest znawcą sieci wi-fi a osobom takim jak ja czyli można by rzec początkującym zakładanie sieci bezprzewodowe może okazać się pomocne. Otóż, zdenerwowany faktem otrzymania 3 sztuki od producenta postanowiłem drążyć temat sam do momentu znalezienia przyczyny. Najpierw przeniosłem G.Duo do innego środowiska pracy (inne miejsce w mieście) z innymi komputerami. Tam wpięty działał bez przerwy przez około tydzień i nie zaliczył żadnego resetu ani zawiechy oraz cały czas miałem kontrole nad nim przez panel administracyjny. Można powiedzieć trochę tym zaskoczony trochę zadowolony bo sprzęt jednak sprawny postanowiłem drążyć dlaczego ów problem występuje u mnie w domu. Wziąłem poczciwego tp-linka wr543g (nie chciałem w necie szukać aplikacji które wyświetliłyby kanały na których nadają urządzenia w mojej okolicy) i przeskandowałem sieci działające w moim otoczeniu. I tu znalazłem gdzie pies pogrzebany. Domyślnie ustawione kanały w tym g.duo to radio1-1 kanał i radio2 – 13 kanał. Tp link pokazał mi że na 1 kanale pracują 3 inne sieci a na 13 jedna inna sieć. Zmieniłem na inne jedyne 2 w zasadzie wolne i co się okazało. Ano g.duo śmiga bez zarzutu non stop i dostęp do panelu cały czas. Uszczęśliwiony tym faktem postanowiłem zainstalować od nowa soft w siostry laptopie (Windows itp.)aby móc rozwiązać problem z zabezpieczeniem g.duo. Po tej czynności znowu radość;) Wszystko działa g.duo normalnie dopuszcza laptopa. W związku z tym zwracam honor dla ovislink czy tam airlive. Sprzęt pod tym względem sprawny. Podczas moich testów narodziły się jednak nowe hmm nie wiem jak to nazwać problemy a może sugestie bo podobne ponoć obserwuje się u innych producentów. Otóż filtracja MAC działa trochę moim subiektywnym zdaniem nie tak jak trzeba. Jeśli zalogujemy do pierwszego radia urządzanie o danym adresie MAC a do drugiego radia innym laptopem z narzuconym adresem MAC pierwszego urządzenia wówczas wszystko jest dobrze bowiem ani na jednym ani na drugim nie działa net. Sprawdziłem i na pewno tak jest. Ale jeśli teraz oba te urządzenia zalogujemy do pierwszego radia lub drugiego radia jednocześnie to niestety g.duo dopuszcza działanie netu na obydwu – wolniej działa ale działa. U innych producentów np. linksys jak testowałem było tak, ze po zalogowaniu drugiego urządzenia o tym samym MAC co inne już zalogowane odrzucało te zalogowane jako pierwsze natomiast w TP-LINKu dało się zalogować obydwa ale na żadnym net nie działał. Ciekawie wygląda również fakt zasięgu g.duo. Dwa radia nastawiłem na moc 20dB. W prawie całym mieszkaniu radio1 ma 100% natomiast radio 2 ma 75% w dalszych zakątkach mieszkania co oczywiście jest zgodne ze specyfikacją g.duo według której jeśli dobrze wyczytałem radio1 ma większą moc niż radio2. Ale jak wyjdę z domu i zacznę się oddalać obserwuję odwrotną tendencję. Zasięg radia1 w miarę zwiększania odległości spada szybciej niż radia2 trochę dziwne ale tak jest. Tyle z moich obserwacji. Podsumowując polecam produkt i czytać czytać i jeszcze raz czytać o budowie sieci bezprzewodowych bo rzecz na prawdę ciekawa. Pozdrawiam.
    altare1
    Level 11  
    ja ja powiem na temat tego szajsu inaczej. szkoda było 170żł na to wydać.
    bo co bo fajne że ma dwa radia wbudowane w jednej obudowie?.
    jest tanie?
    radia maja dużą moc?, i co i ładnie wygląda?
    jako już troszkę tego typu urządzeń przesżło mi przez łapki i stół,
    mogę z czystym sumieniem polecić żeby wydać nawet dwa razy więcej kasy np. na rb411ar z jakąś kartą. konektorami i obudową i nawet poprosić kogoś o konfigurację jeśli się nie umie. bo niby ovis poskładał do tego soft z jakiegoś linucha ale ni du-du nic się nie da zrobić a po pewnym czasie samo od siebie się wiesza nawet u kogoś kto używa kompa tylko do nk i gg.
    Stanley_P
    Level 27  
    altare1 wrote:
    ja ja powiem na temat tego szajsu inaczej. szkoda było 170żł na to wydać.<...>mogę z czystym sumieniem polecić żeby wydać nawet dwa razy więcej kasy np. na rb411ar
    <...>a po pewnym czasie samo od siebie się wiesza nawet u kogoś kto używa kompa tylko do nk i gg.

Ja ten 'szajs' używam od około 1,5 roku i generalnie nie narzekam. Użytkowanie spokojne domowe: 3 kompy, PDA; jednocześnie zwykle 1-2. Przeglądanie WWW (Elektroda, NK i takie tam ;-)), mail, Skype i inne komunikatory, od czasu do czasu ściąganie większych plików, torrenty, streaming video typu Ipla czy Iplex. Ani razu się nie zawiesił (hmmm? szczęśliwy traf?), czasem pracował bez restartu 2-3-4 mce - a jeśli restart nastąpił, to albo z przyczyn zewnętrznych (np. zanik dostawy energii el.), albo dlatego, że coś-tam nim trochę się bawiłem, przekonfigurowywałem, próbowałem itp. Czasem też zabieram go ze sobą do innego lokalu, gdzie także odbieram net przez WiFi, zaś G.DUO umożliwia mi wygodne "wzmacnianie" sygnału, dzięki czemu nie muszę za laptopem ciągać żadnych kabli. Przekonfigurowanie dla innej lokalizacji - wgranie jednego pliku i po sprawie.
    Odnośnie ceny: rzecz jak zwykle względna, niektórzy uważają i tak za drogo i wolą składać tandem z dwóch "pudełek" połaczonych ethernetem, co wychodzi nieco taniej (w ogóle mam na myśli sprzęt budżetowy) oraz w pewnych sytuacjach jest lepszym rozwiązaniem niż G.DUO.

Na pewno jak każdy sprzęt ma swoje niedostatki, np. ubogie zarządzanie pasmem czy też (dla niektórych userów) brak oprogramowania alternatywnego. Są też zapewne bugi w firmware (a które oprogramowanie jest 100% bezbłędne?), np. wspomniana wyżej możliwość dostępu dwóch maszyn o tym samym MAC, czy też nie do końca potwierdzony problem z omijaniem zabezpieczeń TTL.
    Z drugiej strony za przecież niezaporową cenę mamy gotowe dwa radia w jednym pudełku na pewno działające lepiej niż tryb Universal Repeater; stosunkowo prostą instalację i konfigurację. Czy sprzęt jest odpowiedni do danych potrzeb, sytuacji - rozpoznanie i decyzja należy już do użytkownika. U mnie się sprawdził.

Pozdrawiam -

Stanley
    altare1
    Level 11  
    Stanley_P wrote:
    wspomniana wyżej możliwość dostępu dwóch maszyn o tym samym MAC

o czym ty człowieku mówisz?? co to ma wogóle znaczyć? po co takie coś?
    Stanley_P
    Level 27  
    altare1 wrote:
    Stanley_P wrote:
    wspomniana wyżej możliwość dostępu dwóch maszyn o tym samym MAC

o czym ty człowieku mówisz?? co to ma wogóle znaczyć? po co takie coś?

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi o filtrowanie dostępu po adresach MAC. Jest możliwe, aby nawet pomimo ustawienia filtrowania, do G.DUO podłączyły się (i działały...) dwie maszyny o tym samym MAC. Podobnie jak @listoczok uważam to za błąd w oprogramowaniu, aczkolwiek jak powszechnie wiadomo, filtrowanie MAC jest zabezpieczeniem praktycznie żadnym.
    Osobiście tego nie sprawdzałem, ale było omawiane także w tym topicu/poście (i następnych):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9340327#9340327

Pozdrawiam -

Stanley
    altare1
    Level 11  
    ojej to aż taki szajs? tego się nie spodziewałem że soft pozwala na podłączenie więcej niż jednego identycznego maca, w sumie po sprytnych rączkach chińczyków można się wszystkiego spodziewać. aż z ciekawości dzisiaj wieczorem jak mi się uda wypróbuje to ma MT i UBNT
    Stanley_P
    Level 27  
    listoczok wrote:
    <...>Otóż filtracja MAC działa trochę moim subiektywnym zdaniem nie tak jak trzeba. <...> Ale jeśli teraz oba te urządzenia zalogujemy do pierwszego radia lub drugiego radia jednocześnie to niestety g.duo dopuszcza działanie netu na obydwu – wolniej działa ale działa. <...>

altare1 wrote:
    ojej to aż taki szajs? tego się nie spodziewałem że soft pozwala na podłączenie więcej niż jednego identycznego maca, w sumie po sprytnych rączkach chińczyków można się wszystkiego spodziewać. aż z ciekawości dzisiaj wieczorem jak mi się uda wypróbuje to ma MT i UBNT

No cóż, nieraz nie ma innego wyjścia i jak powiadają: 'Adam Słodowy - zrób to sam'. Otóż przeprowadziłem dziś kilka testów i NIE POTWIERDZAM rewelacji podawanych przez @listoczok. Więcej opisałem w TYM TOPICU, gdyż uważam, że sprawa ma niewiele wspólnego z problemami dostępu do panelu konfiguracyjnego.

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Dopiero dzisiaj zauważyłem, że owe "rewelacje" były napisane w dwóch topicach przez te sama osobę. Byłem przekonany, że posty pochodzą od różnych użytkowników. Dlatego informacje przyjąłem jako (prawie) pewnik.