Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP i winows 7 Home premium po uruchomieniu jest...

04 Lis 2010 12:12 1059 5
  • Poziom 2  
    Wiec tak jak wejde w zarzadzanie komputerem magazyn zarzadzanie dyskami to mam tak

wolumin (c:) Uklad prosty Typ podstawowy System plikow NTFS Stan zdrowy(Rozruch, Plik stronicowania,Zrzut awaryjny,Partycja podstawowa) pojemnosc 280,79GB
    wolumin HP_RECOVERY Uklad prosty Typ podstawowy System plikow NTFS Stan zdrowy(Partycja podstawowa) 15GB
    wolumin HP_TOOLS(E:) Uklad prosty Typ podstawowy System plikow FAT32 Stan zdrowy(Partycja podstawowa) 1,99GB
    wolumin SYSTEM Uklad prosty Typ podstawowy System plikow NTFS Stan zdrowy(System,Aktywna,Partycja podstawowa) 300MB

natomiast jak wejde w moj komputer to jest
    C: dysk lokalny w ktorym jest windows 7 i wszystkie narzedzia od HP.....
    E: HP_TOOLS w ktorym sa pliki HP_Tools i folder Hewlett -Packard a w tym folderze sa 2 foldery BIOS i SystemDiags wszystko zajmuje raptem 4,55MB

a ja chcialbym zeby jeszcze byl np.

M:gzie bylyby dokumenty ,zdjecia ,filmy i projekty
    I: gzie bylyby inne rozne rzeczy....

JAK TO ZROBIC ?
  • Poziom 43  
    Trzeba utworzyć partycję rozszerzoną (pamiętając, że podstawowe mogą być, w takim wypadku, maksimum trzy) i w jej obszarze założyć dyski logiczne).

PS.
    Tytuł ma być zgodny z opisem w pkt 11, 11.1 i 11.2 Regulaminu, a i w treści użycie CapsLocka nie jest konieczne (przy okazji "drobiazgi" w postaci literówek, zbędnych spacji itp. popraw).
  • Poziom 2  
    Ok rozumiem
    Ale ja już mam 4 podstawowe...więc którą można bezpiecznie zmienić na rozszerzoną ?
  • Specjalista HDD Recovery
    Jak zwykle zależy to tylko od ciebie i twojej inwencji jedyne co musisz wiedzieć to to jak to jest zbudowane : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html

Zawsze najbezpieczniej jest zrobić z ostatniej partycji lecz nie w przypadku laptopów tutaj nigdy nie ma łatwo i prosto i często robi się zamieszanie i problemy. Dlatego dobrze przemyśl zmianę partycji co chcesz osiągnąć i poco.
  • Poziom 2  
    Matuzalem napisał:
    Trzeba utworzyć partycję rozszerzoną (pamiętając, że podstawowe mogą być, w takim wypadku, maksimum trzy) i w jej obszarze założyć dyski logiczne).

PS.
    Tytuł ma być zgodny z opisem w pkt 11, 11.1 i 11.2 Regulaminu, a i w treści użycie CapsLocka nie jest konieczne (przy okazji "drobiazgi" w postaci literówek, zbędnych spacji itp. popraw).

Rozumiem wszystko.... 4 podstawowe i ani jednej więcej.... Zrobić 3 podstawowe i jedna rozszerzoną a w niej te dwie które bym chciał żeby były...logiczne...
    Tak jak pisałem na wstępie to taki wynik podziału dysku to sam się utworzył przy instalacji systemu.... Od producenta nie dostałem żadnych innych płyt typu sterowniki czy chociażby płytke z Windowsem 7.....
    Więc jak tego dokonać....
    migol21 napisał:
    Jak zwykle zależy to tylko od ciebie i twojej inwencji jedyne co musisz wiedzieć to to jak to jest zbudowane : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html

Zawsze najbezpieczniej jest zrobić z ostatniej partycji lecz nie w przypadku laptopów tutaj nigdy nie ma łatwo i prosto i często robi się zamieszanie i problemy. Dlatego dobrze przemyśl zmianę partycji co chcesz osiągnąć i poco.

Tak jak już pisałem .... ale powtórzę - chcę zmienić wielkość partycji po to żeby system wraz z innymi programami nie był razem z innymi plikami tj. zdjęcia ,filmy, dokumenty i tym podobne rzeczy...
    Chciałbym żeby one jednak były rozdzielone... wrazie wirusów...itp.
    PS.
    I jak tego dokonać?
  • Specjalista HDD Recovery
    Cytat:
    zmienić wielkość partycji

Prócz zmiany wielkości partycji jeszcze podział na inne i inna ilość. Szukaj na elektrodzie opisów jak podzielić zmniejszyć lub zwiększyć partycje. Zanim zaczniesz działać wykonaj kopie posektorową OBOWIĄZKOWO.
    Co do programów podpowiem Gparted pamiętaj pod czym i jak zmieniasz. Jest jeszcze narzędzie w Windows 7 Zarządzanie dyskami.