Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Touran 2.0 TDI 100KW - Przekładnia kierownicza

04 Lis 2010 15:21 10736 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Posiadam samochód VW Touran 2.0 TDI 100 KW 2004r VIN:WVGZZZ1TZ4W172441
    Ok miesiąca temu pojawił się problem z układem wspomagania kierownicy tzn. przestało wogóle działać i na wyświetlaczu pojawiła się charakterystyczna kontrolka z kierownicą. Przeprowadzona diagnostyka komputerowa wykazała, że do wymiany jest czujnik skrętu. Powyższy czujnik zamówiłem i zamontowałem w ASO. O dziwo po 2 tygodniach wspomaganie padło ponownie i wybrałem się na ponowną weryfikację usterki. Tym razem elektromechanik stwierdził iż uszkodzony jest czujnik momentu obrotowego w przekładni kierowniczej i kwalifikuje się do wymiany. O zgrozo okazało się że taki czujnik nie wystepuje osobo ale jest zintegrowany z cała przekladnią co w efekcie kosztuje ok 5000 tys zł.
    Mam pytanie do użytkowników tego portalu czy jest jakas firma w Polsce która dałaby rade zregenerowac ta przekladnię, albo czy wystepuje jakis zamienik z innego modelu VW ktory moznaby zamontowac? Dodam ze wystepuja w sprzedazy identyczne jak moja uzywane przekladnie z Tourana ale maja inne numery.Czy ma to jakies wieksze znaczenie? I czy po zamontowaniu istnieje ryzyko ze pogryzie sie to z inna elektronika auta i w efekcie samochod dalej bedzie niesprawny?
    Numer odczytany z mojej przekladni to:
    1K1909144F

Z gory dziekuje Wszystkim za pomoc.
  • Poziom 18  
    Witam .......możesz założyć inna np.golf v,passat b6 musi byś oznaczenie 1k0 ,reszta w kodowaniu długim .............

pozdro rox.............
  • Poziom 17  
    Witam!
    Orientujecie się koledzy jaki silniczek do wspomagania moge zamontować zamiast 1K1909143K.? Obecny kaput, a nigdzie nie moge znależć identycznego. Maglownica to 1K1423051AH, a samochód to Touran 1,6FSI 2003r. Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    gvw mam ten sam problem co ty i też nie mogę se z tym poradzić możesz napisać co ci się udało załatwić.
  • Poziom 17  
    Cytat:
    gvw mam ten sam problem co ty i też nie mogę se z tym poradzić możesz napisać co ci się udało załatwić.

Kupiłem kompletna maglownice z silnikiem o zupełnie innych numerach i wszystko dziala elegancko, moj touran byl z 2003r wiec maglownica I generacji, wazne było aby ta ktora kupilem tez byla I generacji(czyli 2003r) i tyle..
  • Poziom 2  
    Dziekuje za pomoc. Zdecydowalem sie na zakup uzywanej calej przekladni z identycznego samochodu. Problem zostal rozwiazany.