Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrudnione wyłączanie komputera z systemem Windows XP.

27 Wrz 2004 22:07 2815 10
  • Poziom 10  
    Po ostatnim formacie mam problem z wylaczaniem komputera tzn musze poczekac na komunikat "mozna bezpiecznie wylaczyc komputer" i dopiero recznie go wylaczyc po mimo ze obudowa ma ta funkcje Jak to zmienic?
  • Poziom 24  
    1. Obudowa nie ma nic do tego.
    2. Jaki system zainstalowales ?
  • Poziom 10  
    mam windowsa xp ale wczesniej tez go mialem i nic nie zmienialem
    ----------------------------------------------------------------------------
    a jesli chodzi o obudowe to ATX o to mi chodzilo:P

Posty scaliłem.
    Polecam regulamin.
    ankuch.
  • Poziom 24  
    Masz Winde XP i Ci sie wyswietala "Mozna bezpiecznie wylaczyc komputer" ? To jakis dziwny ten Twoj Xp. A nie jest tak przypadkiem ze Ci sie komputer zawiesza w ostatniej fazie zamykania systemu ? Czyli: Trwa zamykanie systemu Windows...
    Jezeli tak..hmm...no coz Windows nie jest doskonaly :P
    Moze pobierz jakies poprawki, a jesli naprawde pojawia Ci sie "Mozna bezpiecznie wylaczc komputer" to jakis dziwny...Tak pokazywalo sie za starych dobrych czasow Win95.
  • Poziom 10  
    nie zawiesza sie na 100% pojawia sie czarny ekran jak za starych dobrych czasow tylko ze logo xp'eka i napis mozna bezpiecznei wylaczyc komputer mam juz dos czekania na ten komunikat i recznego wylaczania kompa Pomozcie
  • Poziom 15  
    Noo... ja tez mialem takie przygody.
    Nie wiem dokladnie dlaczego, ale XP kaszanil sie tak na starszych plytach.
    W jednym przypadku wystarczylo wlaczyc opcje ACPM (czy jakas tak :) ) w biosie.
    Za to w drugim przypadku po kilku krotnym wcisnieciu POWERa (nie za dlugo) na obudowie w zarzadzaniu energia w zakladce zaawansowane pojawialo sie "kiedy w komputerz zostanie wcisniety przycisk zalilania... -> zamknij system" (ale musialem tam wejsc przez zakladke wygaszacza ekranu, bo inaczej nic) i wszystko bylo dobrze.

Moze to Ci pomoze.

Pozdro
  • Poziom 14  
    W tym celu uruchom edytor Rejestru - przejdź do menu Start | Uruchom, wpisz regedit.exe i wciśnij [Enter]. Następnie odszukaj poniższy klucz:
    HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop i zmień wartość PowerOffActive z '1' na '0'.
  • Poziom 17  
    Włacz sobie "zaawansowane zarzadzanie enrgia" w "wygaszacz ekranu/zasilanie/APM".
    To powinno pomodz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Zrób reset biosa,to powinno pomóc,jesli wiesz o co mi chodzi to sprubuj a jesli nie to nic nie kombinuj z biosem
  • Poziom 43  
    Czy tak było zawsze czy wcześniej nie miałeś tego komunikatu? Bo na razie nikt o to nie zapytał. Czy zasilacz masz na pewno ATX czy AT? Jaka płyta główna?
  • Poziom 17  
    rogman napisał:
    Po ostatnim formacie mam problem z wylaczaniem komputera...

Po ostatnim formacie, czyli przed formatem musialo byc wszystko OK.

Sprobuj z tym zaawansowanym zarzadzaniem energia - ja tak mam na jednym kompie z Win 2000 i to zadzialalo.

Pozdrawiam.