Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka brother DCP357c nie drukuje

mirafura 04 Lis 2010 18:06 5231 9
  • #1 04 Lis 2010 18:06
    mirafura
    Poziom 12  

Witam,proszę spojrzeć na skan,mojego drukowania i poradzić,gdzie leży błąd.Dodam że drukarka drukowała normalnie na oryginalnych tuszach,gdy mi się skończył czarny,zapodałem zamiennik 3 rodzaje czarnego i rezultat widać na skanie.Wniosek taki że trzeba włożyć orginał i problem zniknie?proszę o potwierdzenie tej sugesti,kolory są ok.Muszę mieć 99procent gwarantu,że na orginalnym czarnym,wróci wszystko do normy.Dziękuje.Drukarka brother DCP357c nie drukuje

0 9
  • #2 04 Lis 2010 19:59
    endriuf
    Spec od drukarek

Nie ma gwarancji. Ale możesz zaryzykować. Założyć i puścić kilkanaście razy czyszczenie głowicy. Jeśli nie pomoże to poszukaj wątków o tym. Było już dużo pisane o tym.

0
  • #3 04 Lis 2010 21:06
    mirafura
    Poziom 12  

Niedobrze,czyli to nie jest na sto procent wina tuszu?być może głowica,wchodzi w gre.Zmieniarka jest prawie nowa,wykluczam zaschnięcie głowicy a w jakości drukowania wyskakują mi 3 kwadraty-kolory pięknie a czarnego wogóle niema?No nic poszperam trochę po forum,dziękuje ślicznie.

Dodano po 50 [minuty]:

Odinstalowałem sterownik i dałem jakiś inny a oto wynik,tylko coś polustrzyło się,ale drukuje,choć strasznie anemicznie,(bardzo wolno),zawsze miała kopa?Drukarka brother DCP357c nie drukuje

0
  • #4 04 Lis 2010 21:38
    endriuf
    Spec od drukarek

Wolniejsze drukowanie powodować może właśnie sterownik.

0
  • #5 05 Lis 2010 07:06
    mirafura
    Poziom 12  

endriuf napisał:
    Wolniejsze drukowanie powodować może właśnie sterownik.

Po tym całym przejściu (drukowanie niepełne)boje się cokolwiek zmienić?mogę bezpiecznie zmienić sterownik,żeby drukowała szybciej?

0
  • #6 05 Lis 2010 08:26
    endriuf
    Spec od drukarek

A inne kolory drukują dobrze? Zrób test głowicy.

0
  • #7 05 Lis 2010 08:58
    Przem188
    Specjalista EDA

W menu drukarki ( na wyświetlaczu ) jest opcja drukowania raportu. Jest on generowany i drukowany czarnym tuszem. O ile pamiętam, po wciśnięciu któryś klawiszy drukarka posiada również własny tryb testu drukowania, ale nie mam przy sobie instrukcji obsługi, by sprawdzić, jak się go odpalało.

W ten sposób wyeliminujesz problem komputera i sterowników, jeżeli wydruk raportu również pozostawia wiele do życzenia - to wina drukarki, jeżeli wydruk jest idealny - sprawdź sterowniki.

Ja jak dotąd 3 razy wymieniałem zasobniki i nicsię nie dziaje, mimo że tusze nieorginalne. Ale trzeba pamiętać, że ta drukarka potrzebuje mieć stałe podłączenie do sieci zasilającej, ponieważ co ok. doby załącza się samoczynnie do czyszczenia głowic. Bestia robi to niekiedy w nocy budząc domowników, ale najczęściej jednak robi to ok. 10 rano. Nie wiem, może moja wersja zainstalowanego oprogramowania w niej jest tak ustawiona.

1
  • #8 05 Lis 2010 20:01
    mirafura
    Poziom 12  

Witam,druk raportów wyskakuje mi pusta kartka?tak drukuje,ale bardzo wolno pare minut?a tak wygląda wydruk testowy? Drukarka brother DCP357c nie drukuje

Moderowany przez rys57:

Raport bankowy skasowałem (dane osobowe). Proszę podać inny przykład.

1
  • #9 05 Lis 2010 21:28
    endriuf
    Spec od drukarek

Jak widać, czarny kolor nie drukuje. Wydruk potwierdzenia przelewu nie ma koloru czarnego, dlatego masz dobry wydruk.

0
  • #10 06 Lis 2010 00:11
    mirafura
    Poziom 12  

A już zatrybiłem a ja myślałem że to czarny,tylko w innym odcieniu,he.Czyli ostatecznie kto jest winny tusz czy głowica(dysza) Kupić oryginał i wtedy zobaczymy czy co robić,przyjacielu?

Dodano po 2 [godziny] 19 [minuty]:

Drukarka brother DCP357c nie drukuje

1