Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 3692 podświetlenie matrycy

sylwan1 04 Lis 2010 18:23 2141 3
  • #1 04 Lis 2010 18:23
    sylwan1
    Poziom 15  

Witam.
    W laptopie nie było podświetlenia matrycy.
    Zamówiłem nowy inwerter YNV-C02, jednak dostałem informację ze sklepu, że w ostatniej dostawie jako zamienniki przyszły YNV-C01.
    Zgodziłem się na kupno YNV-C01.
    Wstawiłem ten inwerter i podświetlenie matrycy w laptopie pojawiło się.
    Testowałem przez kilknaście minut kilka razy działanie i nic niepokojącego nie wykryłem, więc oddałem laptopa właścicielowi.
    Po kilku dniach odezwał się do mnie, zaczął migać obraz i że coś się w nim grzeje aż "śmierdzi".
    U klienta laptop pracuje prawie cały dzień bez przerwy.
    Po otrzymaniu latopa włączyłem go i po kliku minutach w w dolnym lewym rogu matrycy pojawiła się ciemna plama. Zdjąłem plastykową ramkę i stwierdziłem gorącą metalową ramkę w dolnym lewym rogu matrycy. Plama zniknęła (widocznie temeperatura się obniżyła), ale ramka nadal jest ciepła.
    W prawym rogu podwyższonej temperatury palcem nie czuję.
    Czy zamiennik ten ma inne paramerty np. za wysokie napięcie HV czy też świetlówka CCFL jest na granicy czasu żywotności?

0 3
  • Pomocny post
    #2 04 Lis 2010 22:25
    machlo1
    Poziom 15  

Moim zdaniem dziwnym trafem i zbiegiem okoliczności(a takie jak wiadomo czasami bywają), padła przetworniczka, a teraz powoli zaczyna kończyć się świetlówka, możliwe nawet, że właśnie jakieś dziwne zachowanie samej świetlówki doprowadziło do uszkodzenia invertera...

pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 06 Lis 2010 00:07
    greg464
    Poziom 17  

Przebicie na świetlówce ubiło pierwszy inwerter tak jak i ubija obecny.

0
  • #4 17 Lis 2010 19:15
    sylwan1
    Poziom 15  

Rozebrałem matrycę. Z lewej strony, gdzie pojawiała się ciemna plama na ekranie widać było zwęglenie na styku przewodu HV inwertera i świetlówki CCFL. Po lekkim pociągnięciu za przewód odpadł on od lampy. Wymieniłem CCFL na nową i testuję działanie.
    Dzięki za pomoc.

0