Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm do kiosku "Ruch"

04 Lis 2010 21:55 2530 8
  • Poziom 13  
    Witam !
    Temat już wałkowany, ale, ale: szukam prosty a skuteczny alarm.
    Obok mego domu małolaty włamały się do kiosku "Ruch"
    Dowcip polega na tym,że wybiły w drzwiach dolną szybę i weszły do środka bez otwierania drzwi.
    Właścicielka czeka na założenie alarmu.
    Mam koncepcję:
    Centrala Jablotron Profi-4 /przewodowa/
    2 czujniki ruchu PIR
    klawiatura
    syrena akustyczna
    Koszt to ok. 700 zł, ale czy trzeba aż tyle wydać kasy dla zwykłego kiosku?
    Proszę kolegów od alarmów o ciekawszą, prostą i tańszą wersję alarmu /na pewno z czujnikami ruchu/.
    Będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    Dzięki kol. Kaz K za podpowiedz. Owszem jest to tylko centrala /tania bo ok.100 zł/, lecz to centrala bezprzewodowa. Czujki ruchu też muszą być bezprzewodowe itd. Też koszt wysoki. Jestem za wersją przewodową - szukam dalej.
  • Poziom 21  
    Poszukaj produktu firmy TM Lab - powiadamianie i prosta centralka alarmowa w jednym.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Satel MICRA?
  • Poziom 17  
    centralka na piloty
    PCR-RF
    Link
    lub centrala z GSM sterowana pilotami
    MGSM40+ & PSR-RF
    Link
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Zerknij na centralkę firmy Dantom DT3K.
  • Poziom 13  
    Zakładam, że skoro to kiosk to jeden pir, kontrakton oraz czujka zbicia szkła wystarczy.

Więc... Najzwyklejsza satelowa CA4 około 500 zł za cały zestaw z dwoma pirami, kontraktonem i osprzętem. Przeżyje niejedno wycie :D A i dużo tańszy i lepszy zestaw można z demobilu złożyć za 200 złotych.

Ostatecznie można się pokusić o zestaw na stacyjkę, ale imho to już przeżytek lat 90.
  • Poziom 13  
    Wielkie dzięki wszystkim kolegom za sugestie i podpowiedzi-w sumie taki alarm sprowadza się jednak do dość sporego wydatku, ale skoro trzeba coś z tym zrobić to muszą być koszty.
    Mam nadzieję, że ten poruszony temat pomoże nowym i starym majsterkowiczom znalezć właściwe rozwiązanie.
    Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
    Temat zamykam.