Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zintegrować analogowy domofon 3-żyłowy z telefonem?

04 Lis 2010 22:38 2864 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Szukam jakiegos rozwiazania na podlaczenie blokowego domofonu (starego typu 3-żyłowego) do telefonu. Chciałabym, aby istniała możliwość posiadania jednego aparatu zamiast dwóch. Czytałam o Bramotelu Silicana, ale ten niestety mozna podłączyć tylko do domofonu 4-6 żyłowego.

Czy jest na rynku jakieś rozwiązanie dla domofonów 3 żyłowych?

Z góry dziękuję za pomoc!
    Pozdrawiam,
    Ania
  • Poziom 27  
    3 żyłowe są jeszcze systemy Elpa.
    Producent już nie istnieje, ale urządzenia działają.
  • Poziom 2  
    Karl, czy możesz rozwinąć temat?
  • Poziom 27  
    Anida123 napisał:
    Karl, czy możesz rozwinąć temat?

W jaki sposób rozwinąć?
    Schemat?
    Namiar na producenta? ( jako firma funkcjonuje nadal, ale domofony sprzed kilkunastu lat są już dla nich be...)
  • Poziom 2  
    Prawdę mowiąc chodzi mi o namiar na konkretne urządzenia. Ja jestem kompletnym laikiem w tym temacie, ale ojciec i brat będą wiedzieli co z tym zrobć.

Problem w tym, że oni twierdza, iż tego typu domofonu nie da sie podpiąć do telefonu i powiedzieli, że nie będą marnować czas na szukanie. Chcę im udowodnić, że jest inaczej (na pewno ktoś to wymyślił), ale przede wszystkim chciałabym mieć jeden aparat odbiorczy zamiast dwóch na komodzie. Domofon w zasadzie tylko otwiera drzwi i sluży do komunikacji z kimś stojącym przed klatką. Nie powinno to być na tyle skomplikowane urzadzenie, żeby nie można było tego połączyć (centralką czy czymś podobnym) do telefonu. Problem w tym, że nic takiego nie moge znaleźć na rynku dla domofonów 3-żyłowych :/