Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie w standardzie RC5 (pilotem) za pomocą LAN

05 Nov 2010 00:44 1752 4
  • Level 9  
    Witam.
    Potrzebuję za pomocą kompa (tableta) wysterować domowe urządzenia tj. dvd, telewizor i inne... Schemat działania: Tablet z wifi - router - urządzenie sterujące "pilot" - odbiornik np.dvd. Mam dosyć 15 pilotów w domu ! Pomysł wpadł mi do głowy przy tworzeniu projektu sterowania oświetleniem w domu za pośrednictwem sieci wifi. Jeżeli Ktoś ma pomysła będę wdzięczny za sugestie.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 22  
    Zwykły palmtop (starszy) z irdą i masz uniwersalnego pilota bez wifi i kombinacji. Do tego działają komendy głosowe.
  • Level 26  
    Kup sobie to. do tego podłącz tylko diodę IR i hardware masz. Wiadomo... musisz kupę softu jeszcze do tego napisać, ale koncepcja ok.

Pozdr.
  • Level 9  
    No nie zupełnie rozwiązuje to problem... Chciałem się pozbyć wielu urządzeń do obsługi multimediów a palmtop to kolejne... Sterowanie musi się odbywać za pomocą interfejsu sieciowego (wpinane w router).

Dodano po 53 [minuty]:

Pomiędzy kanapą a sprzętem dvd,telewizorem,amplitunerem itd... często wysuwa się ekran projektora co dodatkowo utrudnia obsługę urządzeń. Sterowanie musi się odbywać za pomocą sieci gdyż już używam tego interfejsu do sterowania innymi odbiornikami w domu. Promiennik podczerwieni będzie umieszczony za ekranem.
  • Level 9  
    Witam ponownie wszystkich !
    Znalazlem rozwiazanie ! Dla Wszystkich zainteresownych tematem !
    W AVT: Uniwersalny nadajnik RC5/SIRC
    Modol jest sterowany przez RS232 ale wystarczy dokopic konwerter ethernet <-> RS232 i mamy sterowanie posieci :P

Przepraszam za brak polskich liter ale cos mi sie w kompie powalilo...
    Pozdrawiam wszystkich !
pcbway logo