Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Vitara Long 16 16V 92r. Problem ze światłami cofania

05 Nov 2010 08:06 3691 3
  • Level 12  
    Witam

Mam mały problem w samochodzie, a mianowicie ciągle świecące światła cofania. Światła włączają się automatycznie po uruchomieniu silnika, więc sądzę, że problemem może być uszkodzony włącznik świateł w skrzyni biegów.
    Niestety nie wiem, gdzie włącznik owy się znajduje i jak się do niego dostać.

Był bym wdzięczny za pomoc, lub jakieś zdjęcie z lokalizacją tego włącznika w skrzyni.

PS. Jeżeli ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej do takiego samochodu, to również był bym wdzięczny. Samochód został niedawno przeze mnie kupiony i chciał bym zrobić porządek w instalacji, bo oprócz świateł cofania, mam jeszcze kilka mniejszych problemów (el. lusterka, spryskiwacze,...)

Pozdrawiam serdecznie
    Sławomir Falkowski
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    Level 25  
    Włącznik wstecznego masz w skrzyni u góry ten pierwszy od silnika, w 16-sto zaworowym trudno dostępny z góry (przeszkadza kolektor), pewnie wyprowadzenia dogięte do siebie albo styki wewnątrz sklejone.A i zaglądnij za tylną lewą lampę czy tam coś nie sknocone.
  • Level 12  
    Miałem spory problem ze znalezieniem włącznika po kablach .... bo jeżeli kable są wyrwane, to każdy miał by problem ... ;)
    Ale rozgryzłem druciarstwo poprzedniego właściciela podczas remontu silnika i w sumie przez przypadek znalazłem włącznik w miejscu o którym pisał autoel, po stronie kolektora wydechowego.
    Dzięki serdeczne za pomoc, zamykam temat :)