Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mio p560 problem z pamięcią

jony_xmen 05 Nov 2010 10:53 4822 7
    jony_xmen
    Level 9  
    wyskakuje komunikat "Storage memory is critically low. if the storage memory is notincreased, other programs may not be able to start. Use file explorer to delete files that are no longer needed or move some files to a storage card" mogłem coś pomylić:) Mam kartę 8GB zajęte miejsce 2069,22 MB wolne 5506,78MB automapa 6,5. Rom R10,3,0201,0906. automapa zainstalowana na karcie sd. Window mobile 6 classic.
  • Helpful post
    Pontikos
    Level 38  
    Komunikat dotyczy pamieci wewnetrznej urzadzenia - "magazynowej", czyli FLASH (storage memory), a nie pojemnosci karty (storage card) Jesli nie rozumiesz komunikatu, mozesz uzyc translatora Google.

Prosto mowiac: Masz usunac zbedne smieci z flasha.

Poza tym - potwierdz model urzadzenia, lub go popraw, jako ze Mio sie do takiego modelu nie przyznaje :)
    jony_xmen
    Level 9  
    nie no pisze z tyłu obudowy P560 ale dzięki pomogło. urządzenie mam od paru dni tak tak że mało wiem tym bardziej nie mogę się znaleźć w WM i ActiveSync a pisałem tego posta w ostatniej chwili przed wyjściem do pracy tak że za wszelkie pomyłki i niedociągnięcia przepraszam:) a w Windows Mobile da się ustawić pl czy trzeba sobie kupić polską wersje?:)
  • Helpful post
    Pontikos
    Level 38  
    Nalezy wgrac Pakiet Spolszczajacy o nazwie "Marchefka for MIO devices" - legalny, w cenie ok. 80zl - choc na Allegro trafia sie oryginalna plytka i za polowe tego :)
    Ew. uzyc Google ;)
    jony_xmen
    Level 9  
    no dzięki:) Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie instalacji w WM bo niektórych aplikacji nie umie zainstalować a są pod WM bo ściągałem ze strony CHIP. jest może miejsce poświęcone instalacji na WM? wiem że ide troszke na skróty pytając o to na tym forum ale nie posiadam zbyt wiele czasu na grzebanie po necie:) prosze o jakieś linki:)
    Pontikos
    Level 38  
    Jesli okreslisz na czym KONKRETNIE polega problem (zachowanie podczas instalacji, komunikaty, opcje) moze bedziemy w stanie pomoc!
    jony_xmen
    Level 9  
    przepraszam że tak długo ale zaganiany jestem:) z instalacją sobie poradziłem nie ta wersja aplikacji pod WM 6 i wyczytałem że sie instaluje przez activesync lub z pliku. A wytłumaczcie mi o co chodzi z tą pamięcią główną (przechowywanie danych 2,20 MB a program 34,79MB) i my flash disk. ta druga jest w zakładce (karta pamięci) co to za pamięć? czy pamięć główna i my flash disc to pamięć urządzenia?:)
    Pontikos
    Level 38  
    Urzadzenia z Windows Mobilne maja minimum trzy rodzaje pamieci (moje ma jeszcze MicroDrive):
    1. ROM - tu siedzi wiekszosc \Windows, boot i pare innych nieruszalnych
    2. "pamiec glowna" - pamiec na USTAWIENIA i dane aplikacji -malej pojemnosci - daleka analogia jest tu pamiec RAM z PC
    3. Flash - Pamiec nieulotna wysokiej pojemnosci, na APLIKACJE - odpowiednik HDD w PC

W urzadzeniach z Windows CE organizacja pamieci jest podobna, lecz funkcjonalnosc jest nieco inna.