Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz z nietypową końcowką do konwertera światłowodowego

wkowal 05 Lis 2010 15:33 1232 5
  • #1 05 Lis 2010 15:33
    wkowal
    Poziom 9  

Witam,

Posiadam dwa konwertery światłowodowe Microsens MS410512. W jednym z nich spalił się zasilacz Microsens SA10-0515U 5V 1500mA. Na chwilę obecną podłączyłem uniwersalny do którego przylutowałem końcówkę starego zasilacza. Niby wszystko ok, ale docelowo potrzebny mi jest nowy zasilacz. Kupno takiego samego jest raczej niemożliwe, a jeśli już to za sporą sumę.

Pomyślałem, że kupię zasilacz o takich samych parametrach w zastępstwie spalonego, ale okazuje się, że ma on bardzo nietypową końcówkę wkręcaną do konwertera (według producenta to screw connector - :)) - okrągła z gwintem i dwoma pinami w środku. Czy ktoś wie jak nazywa się ta końcówka i czy można ją gdzieś dostać? Może jest szansa na cały zasilacz (z odpowiednią wtyczką) od jakiegoś innego producenta?

Dla ułatwienia dodaje zdjęcia (na ostatnim jest konwerter), ale są one w bardzo kiepskiej jakości z uwagi na złe ustawienie aparatu i kiepskie oświetlenie. Na zrobienie fotek miałem tylko kilka chwil i nie sprawdziłem jak wyszły.

Grafikę wklejamy w ten sposób > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html. Proszę poprawić. [witux]

Zasilacz z nietypową końcowką do konwertera światłowodowego Zasilacz z nietypową końcowką do konwertera światłowodowego Zasilacz z nietypową końcowką do konwertera światłowodowego Zasilacz z nietypową końcowką do konwertera światłowodowego

0 5
  • #2 05 Lis 2010 15:44
    Jack14
    Poziom 38  

I co oczekujesz, że jeszcze ktoś ma "oddawać" własne punkty żeby tobie pomóc?
    Kolego zastanów się jeszcze raz czego oczekujesz?
    (i jeszcze dodajesz "kiepskiej jakości").
    :cry:

0
  • #3 05 Lis 2010 16:04
    darek_wp
    Poziom 28  

Najpierw zdejm punkty za transfer a później porozmawiamy.

0
  • #4 05 Lis 2010 19:09
    wkowal
    Poziom 9  

Przepraszam Was - pomyliłem się po prostu. Post poprawiony. Nie było w tym żadnej złej woli. Oczywiście, że nikt nie musi oddawać punktów żeby mi pomóc i wbrew podejrzeniom niczego takiego nie oczekuję.

Co do jakości to tak jak pisałem innej nie mam. Mógłbym zrobić nowe, ale jako że konwerter jest cały czas wykorzystywany nie jest to takie proste. Zdjęcia zrobiłem na szybko bo akurat był dobry moment.

0
  • #5 05 Lis 2010 19:25
    Compiler
    Poziom 12  

Cytat:
    ... Na chwilę obecną podłączyłem uniwersalny do którego przylutowałem końcówkę starego zasilacza. Niby wszystko ok, ale docelowo potrzebny mi jest nowy zasilacz. Kupno takiego samego jest raczej niemożliwe, a jeśli już to za sporą sumę.

Pomyślałem, że kupię zasilacz o takich samych parametrach w zastępstwie spalonego,...

Przecież problem sam rozwiązałeś. Kupujesz zasilacz o identycznych parametrach,przelutujesz końcówkę i co za problem?

Możesz zrobić więcej !
    Przelutuj końcówkę w konwerterze na jakąś normalną, jeśli potrafisz i nie będzie problemu.

0
  • #6 05 Lis 2010 22:11
    wkowal
    Poziom 9  

Chodzi o to, że chciałem mieć jeden zasilacz na stałe, a drugi w zapasie na wypadek kolejnej awarii. Oczywiście, że można za każdym razem bawić sie w przelutowywanie końcówki, ale jest to dość uciążliwe, trochę trwa i nie każdy zrobi to od ręki (np. gdybym ja nie mógł) w przeciwieństwie do wymiany zasilacza.

0