Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b3 brak świateł przednich-długie są

05 Lis 2010 16:09 6075 14
  • Poziom 14  
    Witam-przełącznik świateł na kokpicie załącza podświetlenie deski, tylne świecą-gdzie zacząc kopać- bo jak załączę"długie " na krótko-trzeba potrzymać do siebie za wajchę) to zaświecą-tak się ratowałem wczoraj wracając do domu-pytanie-gdzie zacząć szukać-przekaźnik, ten włącznik( deska rozdzielcza świeci)czy może jakiś bezpiecznik za zwykłe światął odpowiada.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam że czasami zadziałają normalnie.........
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Tak właśnie myślałem-zapytam-czy warto w takim razie zamontować przekaźniki-słyszałem że na stykach przełącznika zespolonego bywają straty/spadki napięcia na stykach...
    albo-wersja ekonomiczna-czy mogę zamiast kupować nowy wyłącznik,choć on jest tani,około 20 zł-ale trzeba jechać na giełdę- dorobić sobie taki wyłącznik który będzie dodatkowo załączał światła-widziałem w jednej b4 taki układ-przełącznik na kokpicie załączał już tylko deskę-i dodatkowy włącznik na kabelkach aby zapalić lampy zewnętrzne.
    Apropo............tylne lampy u mnie świecą...............
  • Poziom 43  
    Masz 2wyjścia, wymiana przełącznika lub zamontowanie modułu AWS
  • Poziom 14  
    Przepraszam ,co to za moduł AWS?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    AWS - Automatyczny Włącznik Świateł. Przydatna sprawa w zawiązku z polskim prawem. Niemniej warto wymienić też przełącznik. Jeśli się zdecydujesz na montaż, to możesz zrobić "wash&go" i zamontować moduł, który wykorzystywać będzie zewnętrzne przekaźniki, które obsłuży też przełącznik pod kierownicą.
  • Poziom 14  
    Tak ,tak, rzeczywiście-przydatna funkcja-trochę poczytałem w necie o tym.
    Na razie upewniam się , żeby wiedzieć,czy mam kupować ten włącznik-Apropo-czy ktoś zna/ma opis demontażu tego wyłącznika ? Ewentualnie które piny zewrzeć/zmostkować-żeby zrobić sobie taką..........prowizorkę - dodatkowy łącznik lamp?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tego się NIE ROBI na prowizorkę.
  • Poziom 12  
    Wymiana to prosta i szybka robota,odkręcasz dwie śrubki osłony drążka kierownicy i masz wszystko na wierzchu. Sam Przełącznik jest przykręcony na dwie śrubki imbusowe,nie pamiętam dokładnie, odkręcasz i wstawiasz nowy.
  • Poziom 14  
    Błażej napisał:
    Tego się NIE ROBI na prowizorkę.

Kolego Błażej - jak nie ,jak tak:) - nawet myślałem już podłączyć reflektory przewodem bezpośrednio pod akumulator i wyłącznik tak pod maską sobie bym załączał za każdym razem:)
  • Poziom 28  
    Nie kombinuj.Załóż przekaźniki bo wtedy masz jaśniejsze światła i oszczędzasz przełącznik. W VW zalecali wtedy ich montowanie.
  • Poziom 14  
    Problem rozwiązany-wymiana włącznika -wszystko działa-rozmawiałem z elektrykiem-odradził montaż przekaźnikow jako "zawracanie d........."
    Dziękuje wszystkim za uczestnictwo w temacie