Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit DG6145 wychlapuje wodę przez drzwi

ghost 05 Nov 2010 18:08 5503 2
    ghost
    Level 23  
    Witam!!!
    Może koledzy pomogą... Walczę właśnie (trzecie podejście) ze swoją zmywarką jak w temacie..
    Zmywarka, nawet puszczona na pusto, po kilku minutach pracy zaczyna wychlapywać wodę przez drzwi - w dość dużych ilościach. śmigła sprawdzone, dysze drożne, brak pęknięć i nieszczelności, rurka do hydrostatu jest drożna. Zmywarka nie ma żadnych wycieków do środka.
    1. Można jakoś sprawdzić hydrostat w prosty sposób?
    2. Gdy przy zdjętym boku przysłuchuję się jej pracy to na początku zaczyna obracać ramionami, ale pompa jeszcze przez chwilę dolewa wody - to normalne zachowanie?
    3.Dodatkowa, nie związana z powyższym usterka : Zmywarka lubi wybić różnicówkę. Pracuje normalnie , w stanie spoczynku pomiar prądu upływu do ochronnego dawał może 1-2 mA wiec nie powinno nic się dziać. W trakcie pracy nie badałem bo długo nie działa w ten sposób - po chwili wybija.
    Skoro nie wywala w spoczynku to czy powinienem podejrzewać kondensator przeciwzakłóceniowy? Z odpietym ochronnym zmywarka funkcjonuje normalnie, oczywiście gdzieś ma przebicie więc nie jest użytkowana w ten sposób..
    4: Zmywarka ma już przeze mnie naprawioną pompę spustową wody (urwała się łapa podtrzymująca- po naprawie jest szczelna) ale ze względu na to że mam dość zalanej kuchni (panele) i fakt że kupiłem ją w AGD outlet 5 lat temu za jakieś 400zl ... męczyć się z remontem czy na śmietnik i zbierać na nowa? Jest zdezelowana poobijana (pogięta obudowa, sama komora myjąca w stanie bdb). Rocznik 2002 (na to prosiłbym o szczerą odpowiedź ;) )
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Sigan
    Level 10  
    2. To normalne że występuje "dobranie wody" w trakcie pracy w krótkim czasie po tym jak ruszą zraszacze
    egon42
    Level 37  
    ghost wrote:
    Zmywarka, nawet puszczona na pusto, po kilku minutach pracy zaczyna wychlapywać wodę przez drzwi - w dość dużych ilościach
    Dzieje się to na myciu na zimno czy też może jak zaczyna grzać miałem podobny problem i zapchane było odpowietrzenie zmywarki i ciepłe powietrze nie miało gdzie uchodzić i wypychało wodę przez drzwi.
    ghost wrote:
    ale pompa jeszcze przez chwilę dolewa wody
    Kole3go to nie pompa dolewa wodę tylko otwiera się zawór wody i woda pod własnym ciśnieniem leci do zmywarki.
    ghost wrote:
    Dodatkowa, nie związana z powyższym usterka : Zmywarka lubi wybić różnicówkę
    Takie numery lubi robić grzałka może być nie szczelna i woda się dostaje do grzałki i wywali rużnicówkę