Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

canon 4050

marcel_lub 28 Sep 2004 09:59 1058 9
    marcel_lub
    Level 11  
    canon 4050 mam problem z zamiewaniem papieru przy druku dwustronnym, zamiewa strone wychodzacą z duplexu,
    Alcedo
    Level 23  
    pszepraszam za dociekliwośc co oznacza czasownik "zamiewac" bo nie rozumiem pytania ????????
    marcel_lub
    Level 11  
    przy druku dwustronym z A4R mnie kartkę na utrwaleniu. (sorry ale nie wiem jak mam opisac mięcie papieru)
    Alcedo
    Level 23  
    a gniecie
    powiedz jeszcze jak taka zgnieciona kartka wyglada, robi harmonijkę, czy może kartka wyglada w niektórych miejscach jakby była przyprasowana??
    Rozumiem że powstaje to tylko przy kopiowaniu dwustronnym.
    Sprawdź jak drukuje na innym papierze, moze ten którego uzywasz jest zawilgocony??
    Pozdrawiam
    Piotr
    PS
    Z tym zamiewaniem to chyba napisze do p. Miodka
    :)
    Powaliło mnie to na kolana
    marcel_lub
    Level 11  
    kartaka wygląda jakby była przeprasowana, zmiana papieru nic nie pomaga, ( z miodkiem dobre )
    Alcedo
    Level 23  
    myslę ze sa tutaj dwa wyjscia
    1. kartka nie dochodzi równo do utrwalania i nastepuje zgniatanie
    2. kartka nie jest dobrze docisnieta przez rolke dociskowa do teflonu i wtedy występuje taki efekt, przynajmniej z takim czymś sie spotkałem.

No i cały czas nie daje mi spokoju ten papier, moze zmieniłeś papier na inny, ale magazynowany w tym samym miejscu??
    może iini cos podpowiedza
    Pozdrawiam
    rys57
    Moderator
    Spróbuj zmniejszyć siłę docisku wałka dolnego i obserwuj efekty. Może być już odkształcony - będzie do wymiany. Czasem pomaga wymiana łożysk wałka gumowego. R
    zygigs
    Level 15  
    Sprawdz czy na półeczce która wprowadza kartkę w wałki utrwalające nie ma jakiegoś syfu który przeszkadza i kartka o niego zawadzając wchodzi krzywo w utrwalanie.
    uaz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    zwróć uwagę czy obraz na kopii z duplexu jest prosto naniesiony - chodzi o równoległość do dłuższej krawędzi. Jeśli jest coś krzywo - należy po pierwsze starannie wyczyścić moduł i rolki duplexu oraz deflektor kierujący papier.

Inne czynniki to toner ( gatunek ) i stan wałka gumowego. Guma jest pokryta folią, ale powszechnie wiadomo że z czasem ona zchodzi i serwisy ją usuwają. O ile przy maszynach bez duplexu nie ma to specjalnie znaczenia, o tyle przy dupleksie jest bardzo istotne. Toner na dolnej stronie kopii topi się i klei do gumy.

No i jeszcze papier :) - ostatnio obserwuje dramatyczne pogorszenie jakości papieru. Czy kopia "jednostronna" po wyjściu mocno się zwija ???
    marcel_lub
    Level 11  
    dzieki wszystkim za rady, pomogło zmniejszenie docisku wałka gumowe.