Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada 6mbits - parametry linii

05 Lis 2010 18:18 7426 44
  • Poziom 16  
    Witam,

Posiadam teraz internet 1mbits z telewizją. Niedługo mi się kończy umowa i chciałbym przejść na internet 6mbits, jeżeli to możliwe, dlatego podaje parametry linii. Interesowałaby mnie też opcja 6mbit+TV, ale to wtedy 10mbits przepustowość, a do centrali drogą mam jakieś 3km, kablem na wprost będzie niecałe 2km. Podaje parametry linii i piszcie czy jest szansa chociaż na te 6mbits.

Stan linii ADSL Podniesiony
    Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 324
    Szybkość pobierania 5312
    Tłumienie Bliski koniec : 43.5 (dB)
    Odległy koniec : 22.8 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 11 (dB)
    Odległy koniec : 29 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 1305
    Firmware 0xe15080a
    Błędne sek. w okresie 15 min 0
    Błędy CRC 156
    Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Z góry dzięki
  • Poziom 28  
    Jest szansa na 6 Mb/s, ale tylko jak zamienisz usługę videostrada na videosat, bez zamiany jest niewielka szansa na zwiększenie opcji do 2 Mb/s, ale przy problemach z synchronizacją lub zrywaniem obrazu konieczny będzie powrót do 1 Mb/s.
  • Poziom 36  
    marek19951 napisał:
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 11 (dB)
    Zapas Marginu masz bardzo mały, może nie wystarczyć na pełne 6 Mb/s. Jest też sprawa dużej ilości błędów (z jakiego okresu?), które przy Marginie 6 dB będą dużo groźniejsze. Oczywiście TV odpada (chyba że jw TV SAT), a już szczególnie rwanie synchronizacji przy IPTV (np.minutę bez netu da się wytrzymać, minutę przerwy w programie TV nie za bardzo).
  • Poziom 10  
    Witam mogę się podpiąć pod temat??
    chodzi mi o sprawdzenie parametrów.. bo ja już nie wiem czy są dobre czy nie

Status linii ADSL Podniesiony
    Standard ADSL G992_1_A
    Szybkość wysyłania 640 Kb/s (Intlv[LP0])
    Szybkość pobierania 7456 Kb/s (Intlv[LP0])
    Tłumienie Bliski koniec: 13.5 (dB)
    Odległy koniec: 1.5 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec: 13 (dB)
    Odległy koniec: 22 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 7
    Firmware 0xe15080a
    Błędy CRC 9
  • Poziom 16  
    Błędy są z czasu ponad 10h. Czyli synchronizacji przy samym necie 6mbits bez IPTV nie powinno zrywać tylko co najwyżej będzie nie pełna prędkość, tak? To jaką stałą prędkość powinienem utrzymać? Bo skoro teraz jest ustawione prawie 5mbits i nie ma żadnych problemów to powinienem bez problemów załapać się na widełki 6mbitów i nie powinno tracić synchronizacji.
  • Poziom 10  
    jak z tym moim pytaniem? dostanę odpowiedź? ;D
  • Poziom 16  
    Poprosiłem kolegę, który mieszka kilka domów ode mnie, łączy nas praktycznie ta sama odległość do centrali, on ma neostradę 2mbits+tv.

Neostrada 6mbits - parametry linii

Więc powinno chodzić te 6mbits neta i bez TV albo TV przez satelitę?
  • Poziom 11  
    Bierz 6, sprawdzisz jak Ci przyjdzie.
  • Poziom 16  
    Ma S/N 6 dB na granicy. Może być płacz.
  • Poziom 36  
    Margin 6 dB to nic złego, niemal wszyscy z najszybszymi łączami tyle mają. Margin to jest zapas i te 6 dB powinno wystarczyć, ale linia musi być stabilna i najlepiej krótka, a ta nie jest ani krótka ani nie wydaje się zbyt stabilna.

marek19951 napisał:
    Bo skoro teraz jest ustawione prawie 5mbits i nie ma żadnych problemów to powinienem bez problemów załapać się na widełki 6mbitów i nie powinno tracić synchronizacji.
    Nie masz 5-ciu, ale ok.4,3 Mb/s i owszem widełki załapiesz bez problemu, ale Margin 11 to co innego niż 6, przy 6 dB stabilność może być inna. Bez zamówienia "do 6 Mb/s" nie przekonasz się o stabilności (dopiero po kilku dniach, w tym ściąganiu plików na pełnej szybkości). Bierz "do 6 Mb/s", w razie czego migracja w dół jest darmowa i szybka (przy neostradzie).

marek19951 napisał:
    Poprosiłem kolegę, który mieszka kilka domów ode mnie, łączy nas praktycznie ta sama odległość do centrali, on ma neostradę 2mbits+tv.
    Wg tłumienia kolega ma trochę bliżej do centrali i jak widać z ledwością wyciąga 6480, czyli ok. 5,3 Mb/s.
  • Poziom 1  
    Również chciałbym podpiąć się pod temat i prosić kogoś obeznanego w temacie o określenie parametrów mojej linii.

DSL Flavour = ADSL over POTS
    Reserved Bandwidth (kbit/s) up/down = 416 / 7456
    Uptime = 00:09:17
    kBytes Tx/Rx = 12804 / 401369
    Properties
    Output Power (dBm) up/down = 11 / 19
    Attenuation (dB) up/down = 21 / 37
    Noise Margin (dB) up/down = 13 / 8
    Vendor Id (local/remote) = ALCB /
    Statistics
    Loss of signal (local/remote) = 11 / 0
    Loss of power (local/remote) = 0 / 0
    Loss of framing (local/remote) = 0 / 0
    Errored Seconds (local/remote) = 1038 / 62
    Loss of link (remote) = 11

Sprawa wygląda tak że w październiku zadzwonił do mnie konsultant z TP z pytaniem czy nie chciałbym przejść na wyższą prędkość w moim przypadku 6Mb.
    Oczywiście ucieszyłem się że mam taką możliwość choć półtorej roku wcześniej byli u mnie monterzy gdyż zgłaszałem awarię i przy okazji poprosiłem ich o sprawdzenie linii. Odpowiedzieli mi że więcej jak 2Mb nie pociągnę bo będzie rwało połączenie. Przedstawiłem również tą sprawę konsultantowi jednak zapewniał mnie że bez problemu będzie chodzić u mnie opcja 6Mb. Zgodziłem się więc na opcję 6Mb gdyż chciałem sprawdzić czy rzeczywiście mam taką możliwość. Sytuacja wygląda w tej chwili tak że mniej więcej od godzin 16-17 zaczyna mój router tracić synchronizację lub po prostu rwać połączenie powiedzmy co pół godziny lub godzinę i tak mniej więcej do godziny 5-6 na ranem. Przez następną część dnia nie odnotowuje braku połączenia.
    I teraz mam pytanie czy jest jakaś możliwość poprawienia parametrów linii?? Czy ktoś zgłaszał może podobny problem w TP i sytuacja się poprawiła?.
    Z góry będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Dodam jeszcze że mój router to Thompson Speedtouch 510
  • Poziom 10  
    Witam.
    Również poproszę o określenie parametrów mojej linii.

Statystyki ADSL

Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 636
    Szybkość pobierania 7444
    Tłumienie Bliski koniec : 9.3 (dB)
    Odległy koniec : 7.0 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 28 (dB)
    Odległy koniec : 21 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 0
    Firmware 0xe15080a
    Błędy CRC 1
  • Poziom 28  
    matmortiger napisał :
    Cytat:
    Sprawa wygląda tak że w październiku zadzwonił do mnie konsultant z TP z pytaniem czy nie chciałbym przejść na wyższą prędkość w moim przypadku 6Mb.
    Oczywiście ucieszyłem się że mam taką możliwość choć półtorej roku wcześniej byli u mnie monterzy gdyż zgłaszałem awarię i przy okazji poprosiłem ich o sprawdzenie linii. Odpowiedzieli mi że więcej jak 2Mb nie pociągnę bo będzie rwało połączenie. Przedstawiłem również tą sprawę konsultantowi jednak zapewniał mnie że bez problemu będzie chodzić u mnie opcja 6Mb.

Nie pozostaje nic innego jak zgłosić na infolinię zrywanie transmisji i zmniejszenie transferu na 2 Mb/s. Podejrzewam, że monterzy sprawdzając oparli się na pomiarach, znając przy tym stan oraz możliwości sieci i doradzili możliwą stabilną opcję.
    Konsultant podejrzewam oparł się na pomiarach szerokopasmowych (zrzut z routera) lub stałoprądowych i pojemnościowych, nie widząc czy linia nie ma asymetrii oraz jakie są przekroje zastosowanych kabli, co jest ważne zwłaszcza przy większych odległościach od centrali. Zaproponował coś co teraz pracuje na granicy, dlatego są problemy z synchronizacją.
  • Poziom 16  
    Byłem w TP, gościu mówił, że Neo 6mbit's świeci na zielono ale on nie jest przekonany żeby ją dać, ale uparłem się, że spróbuję i w razie czego będę migrował w dół, chciałem wziąć telewizję przez satelitę, ale gościu powiedział mi, że to nie ma żadnego znaczenia czy tv jest po kablu czy przez sat na zrywanie łącza.
    Sprawdził również, że "po kablu" mam do centrali 3,6km.

Byłem wczoraj w TP, widzę, że dziś już synchronizację mi podnieśli, ale jeszcze nie na taką jak ma być, przeprowadzają jakiś test czy co może? Mam teraz podniesione na 7144kb, czyli jakieś 6mbits bez telewizji, zaraz sprawdzę czy ściąga już z taką prędkością czy tylko synchro podnieśli. Daje teraz parametry linii i piszcie co o tym sądzicie.

Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 636
    Szybkość pobierania 7144
    Tłumienie Bliski koniec : 43.3 (dB)
    Odległy koniec : 22.8 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 10 (dB)
    Odległy koniec : 16 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 4620
    Firmware 0xe15080a
    Błędy CRC 312

Jak widać, synchro podnieśli a tłumienie i sygnał się dużo nie zmieniły, więc pewnie przepieli mnie na inną magistralę czy coś w tym stylu :D.
  • Poziom 28  
    marek 19951 napisał :
    Cytat:
    chciałem wziąć telewizję przez satelitę, ale gościu powiedział mi, że to nie ma żadnego znaczenia czy tv jest po kablu czy przez sat na zrywanie łącza.

"Gościu" chyba nie wie jak to działa, ale ani słowa komentarza więcej.
    Parametry za bardzo się nie zmienią, zmieni się tylko transfer oraz to że sygnał do tv pociągniesz z satelity, dla niektórych to problem, bo nie zawsze jest możliwość montażu anteny.
    Prawdopodobnie nie przepinali cię, wystarczy konfiguracja portu, videostradę musiałeś mieć po ADSL 2+, więc chyba tak zostało.
  • Poziom 2  
    Witam chciałbym zapytać czy moje parametry lini nadają się do prędkości neostrada 6 mega , obecnie mam 1 mega , odleglość od centrali 3km

parametry na ruterze tp link :

Downstream Upstream
    SNR Margin : 31.5 17.0 db
    Line Attenuation : 52.0 26.0 db
    Data Rate : 1312 320 kbps
    Max Rate : 6624 768 kbps
    POWER : 16.0 12.0 dbm

prosze o podpowiedź czy te 6 mega pójdzie bez zrywania synchronizacji lub jaka moge mieć największą prędkość na tych parametrach
  • Poziom 2  
    witam, mam straszne problemy z neostradą a kompletnie się na tym nie znam.
    Neo dzielimy na 6 osób, mamy łącze 6mb ale chodzi koszmarnie, nawet jeżeli nikt nie używa neo pingi skaczą między 30 a 1000ms (filmiki na Youtube ładują się koszmarnie długo, a granie online odpada), średnio jest ok 400ms odpowiedź z wp.pl.
    Transfer przy ściąganiu jest ok, utrzymuje się między 200-400kbits
    Nie wiem z czego to może wynikać, statystyki ADSL są takie, jednak mi to nic nie mówi:

Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 636
    Szybkość pobierania 7448
    Tłumienie Bliski koniec : 35.8 (dB)
    Odległy koniec : 18.4 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 10 (dB)
    Odległy koniec : 17 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 5045
    Firmware 0xe15080a
    Błędy CRC 261
  • Poziom 13  
    Ludzie 100 takich tematów jest. Macie i nie pytać więcej.
    W ADSL tłumienności graniczne dla poszczególnych prędkości wynoszą:
    128kbit/s - 52.4dB
    1Mbit/s - 44.5
    2M - 42.2
    6M -17,1

Dla ADSL2+ jest to odpowiednio:
    1M - 60.4
    2M - 49.0
    6M - 37.6
    15M - 17.1dB

To są wartości teoretyczne ja np przy 55dB mam 2Mb bo mam margines szumu dobry więc próbować jak przekracza o 5 - 6 dB
  • Poziom 28  
    kryshan napisał :
    Cytat:
    mam straszne problemy z neostradą

Nie wiem jak sprawdzasz transfer, ale sprawdza się na jednym komputerze przy wyłączonych programach (komunikatory, p2p oraz wszelkie inne pobieranie jakichkolwiek plików w tym czasie).
    Co do parametrów linii to coś się na niej dzieje, jest trochę błędów CRC i dość spora liczba pogubionych pakietów, przyczyn może być kilka port na centrali, linia lub równie dobrze livebox.
    Dlatego najlepiej jak zgłosisz problem na infolinii
  • Poziom 2  
    Dzięki za radę, tak też zrobię.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    witam mam synchronizacje na 6mb moje pytanko czy pójdzie na tych parametrach bo na błękitnej lini powiedzieli mi ze raczej nie pójdzie i potrzebna raczej będzie migracja z powrotem na 1mb

Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 632
    Szybkość pobierania 7444
    Tłumienie Bliski koniec : 12.9 (dB)
    Odległy koniec : 6.2 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 29 (dB)
    Odległy koniec : 24 (dB)
    Firmware 0xe15080a
    Błędy CRC 0
  • Poziom 28  
    Parametry masz dobre, chyba że pływają, bo my tego nie widzimy, choć błędów też nie ma, powinno chodzić bez problemu.
  • Poziom 2  
    dzięki kolego jak narazie wszystkie parametry stabilne.

Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 632
    Szybkość pobierania 7444
    Tłumienie Bliski koniec : 12.9 (dB)
    Odległy koniec : 6.2 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 29 (dB)
    Odległy koniec : 23 (dB)
    Firmware 0xe15080a
    Błędy CRC 0
  • Poziom 9  
    Witam!

Moje info o neo:

Stan linii ADSL: Podniesiony
    Standard ADSL: G992_1_A
    Szybkość wysyłania: 640
    Szybkość pobierania: 7456

Tłumienie:

Bliski koniec : 22.0 (dB)
    Odległy koniec : 13.0 (dB)

Sygnał/Szum:

Bliski koniec : 15 (dB)
    Odległy koniec : 6 (dB)

Liczba błędnych pakietów: 853
    Firmware: 0xe15080a
    Błędne sek. w okresie 15 min: 0
    Błędy CRC: 92
    Błędne sek. w okresie 1 dnia: 0

Mam neta 6MB z neostrady i ostatnio tracę ciągle synchronizację :/
    Mam dobre parametry pod 6MB ??
    Co musze zrobić żeby było OK i nie przerywało??
  • Poziom 28  
    Musisz zgłosić na infolinię zrywanie synchronizacji, bo albo coś dzieje się na linii, albo livebox nadaje się do wymiany.
  • Poziom 2  
    Witam, użytkowników

posiadam neostradę 1mb/s i chcę przejść na 10mb/s
    moje parametry

Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 1072
    Szybkość pobierania 12440

Tłumienie
    Bliski koniec : 15.7 (dB)
    Odległy koniec : 8.1 (dB)

Sygnał/Szum
    Bliski koniec : 21 (dB)
    Odległy koniec : 7 (dB)

Firmware 0xe15080a
    Błędy CRC 1

Moje pytanie czy te parametry są dobre i czy mogę śmiało przejść na 10mb/s ???
  • Poziom 9  
    Już masz synchronizacje na 10 Mb/s :) Tak, możesz bez obaw przejść na 10 Mb/s.
  • Poziom 2  
    A czy mogę powalczyć o 20mb ??
  • Poziom 10  
    Witam. A czy u mnie pójdzie coś więcej niż 6Mb/s?????
    Proszę o odpowiedź

adslLineStatus : Podniesiony
    adslMode : G992_1_A
    Upstream = 640 Kb ( Intlv[LP0] )
    Downstream = 7456 Kb ( Intlv[LP0] )

Attenuation ( dB ) : 10.5 || 2.0 (FE)
    SNR margin ( dB ) : 13 || 22 (FE)
    HEC counter : 1423
    CRC counter : 282

RTFirmwareVer : 0x0e15080a
  • Poziom 9  
    @piotrosp
    Oczywiście ze możesz :) Ale nie liczył bym na pełne 20 Mb/s, myślę ze około 15 Mb/s możesz osiągnąć. Spróbuj jak za tą samą cenę, w razie niepowodzenia lub częstego rozłączania możesz migrować znów na 10 Mb/s.

@barti015
    Twoje łącze jest teraz w adsl1, po przejściu na adsl2+ możesz brać 10 Mb/s, chyba że moc jest zaniżona wtedy możesz próbować do 20 Mb/s licząc na 15 Mb/s lub więcej (masz niskie tłumienie) . Zauważyłem błędny na twojej linii, ale jeżeli teraz linia jest stabilna przy większej prędkości tez powinna taka być :)