Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 2.0 8v C20NE 92r. świeci "Check"

kosmatek 05 Nov 2010 19:46 3729 8
    kosmatek
    Level 23  
    Opel przed wyświetleniem "check" miewał błąd 13, który pojawił się ze 2-3 razy (auto mam dwa miesiące). Dziś w trakcie jazdy zapaliła się kontrolka awarii. Po odczytaniu kodów wyświetliło błędy 31 oraz 39 (sprawdzanie odbyło się przy zgaszonym silniku). Odłączyłem klemę, po przejechaniu ~kilometra ponownie te same błędy.

Czy przez jakiś czas mogę jeździć?
    Czy wymiana sondy lambda załatwi sprawę?
    Wcześniej jak sprawdzałem błędy to nie wyświetlało mi nawet na zgaszonym silniku błędu 31.

13 Sonda lambda - brak zmian napięcia/przerwa
    31 Czujnik indukcyjny - brak sygnału o prędkości obrotowej (tylko przy włączonym zapłonie)
    39 Sonda lambda (modele od 1990 roku)- wysokie napięcie (Bosch Motronic, Simtec)
    Lech54
    Level 20  
    Witam. Sprawdź działanie sondy na pracującym silniku, jak uszkodzona to wymień.
    User removed account
    User removed account  
    kosmatek
    Level 23  
    Tak jest zasilany gazem i rozumiem z tego miejsca błąd 13 ale błędu 39 nie tym bardziej, że go nie było i nie świeciła się kontrolka a teraz się świeci w czasie jazdy oczywiście.
    ciuqu
    Level 38  
    Może padł emulator, lub zła emulacja, ECU widzi przecież emulację nie sondę, no chyba że dzieje się to tylko na benzynie.
    ociz
    Moderator of Cars
    Nie ma emulatora bo tam siedzi sekwencja jeśli dobrze pamiętam. Błędu 13 też nie powinno być.
    ociz
    Moderator of Cars
    Po pierwsze to napisz co za dziwne kombinacje tam masz, bo doszukałem się że masz tam sterownik OSKAR-N i nie wiadomo po co dodatkowy emulator wtryskiwaczy?
    kosmatek
    Level 23  
    Oskar-n jest nie podłączony. W tej chwili mam LPG od Elpigaz na mikserze.
    Dzieje się to na benzynie i na LPG.