Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus Logano G125 - ciągła praca pompy c.o.

Jarek_x 05 Lis 2010 21:00 8298 21
  • Poziom 8  
    Piec jak w temacie + pilot BFU + pogodówka.
    Problem polega na tym,że po podgrzaniu cwu piec uruchamia pompy od co ( jeden układ grzewczy: pompa od co i podłogówki), które ciągle pracują mimo, że na pilocie jest ustawiona temperatura minim. (11 C) a w pomieszczeniu gdzie jest pilot jest 23 st.C. Pompy chodzą ciągle i studzą cały układ nawet do 24 st. C.
    Picec w tym czasie na szczęście się nie załącza ale po co chodzę te cholerne pompy i zużywają energie skoro jest ciepło w pomieszczeniu ( a temperatura na zewnątrz była + 12 st.C)
    Proszę o pomoc bo wszystkie możliwości i pomysły już wyczerpałem.
  • Poziom 18  
    Jedyne wyjście to ustawić niską temperaturę przejścia zima/lato,lub całkowicie przejść na lato to się wyłączy.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Co za porąbany post. Podałbyś przynajmniej hasło dla instalatora jeśli już tak "mądrze" piszesz. Dobrze wiesz że logując się anonimowo - nic ciekawego nie pobierzesz z www.buddoc...
  • Poziom 17  
    Co za porąbany pomysł żebym udostępnił login i hasło skoro jest dla autoryzowanych? A może podasz swój?
    Z czego kpisz? Podobnie jak Viessman, Junkers i inni Buderus przygotował bibliotekę dokumentacji dla użytkowników indywidualnych - klientów. Po "resztę" dokumentacji, porady i usługi zgłaszamy się do APH Buderus, np. ponoc do ciebie, a do rozdawania loginów namawiasz...
  • Poziom 18  
    Skoro podałes stronę bez hasał,a dobrze wiesz że nie ma tam wszystkich instrukcji więc jaki jest cel tej wątpliwej podpowiedzi.Jeśli wiesz to napisz i tyle.Akurat w tej kwestii nie każdy by znalazł odpowiedź w instrukcji obsługi,czy też serwisowej do której nie ma dostępu.O ile pamiętam to Buderus dostarcza wszystkie instrukcje wraz z kotłem i powinny one się znajdować u użytkownika.
  • Poziom 8  
    Rozumiem to, że po pracy na CWU czy też CO w celu przestudzenia wymiennika pompy chodzą jakąś chwile (kilka minut), ale za nic w świecie nie rozumiem po co chodzą pompy od CO ( w trybie AUT) jeśli układ jest już schłodzony nawet do dwudziestu kilku stopni a na pilocie ustwiona jest temperatura poniżej temperatury załączania (np. 11 st.) Przecież wtedy pompy powinny stać. Przynajmniej ja tak to rozumuje i tak miałem w poprzednim piecu.
  • Poziom 18  
    Jest jeszcze w nastawach serwisowych tzw. logika pompy,czyli temperatura od której załancza się pompa obiegu grzewczego.Fabrycznie nastawiona na 40 stopni.
  • Poziom 17  
    marekon napisał:
    Skoro podałes stronę bez hasał,a dobrze wiesz że nie ma tam wszystkich instrukcji więc jaki jest cel tej wątpliwej podpowiedzi....
    ...O ile pamiętam to Buderus dostarcza wszystkie instrukcje wraz z kotłem i powinny one się znajdować u użytkownika.

Może nie rozumiesz, to powtórzę, że instrukcje serwisowe są TYLKO dla serwisu i nie są dołączane do zakupionego kotła. Dla klienta są obszerne instrukcje obsługi.
    Strona http://www.buddoc.mindgroup.pl/ została przygotowana przez producenta Buderus, więc swoje uwagi o podziale, co dla klienta, a co dla autoryzowanego serwisu możesz im przekazać. Powodzenia
    I radzę ci żebyś ograniczył swoje techniczne wywody na publicznym forum, bo mozesz się pomylić i nieszczęście gotowe...
  • Poziom 8  
    No właśnie. W logice pomp mam ustawione 40 st. To dlaczego pompy się nie wyłączają gdy temp. w obiegu już spada poniżej 40 st? Czy to jest normalne ?
  • Poziom 18  
    Jeśli już dotarłeś do nastaw serwisowych to sprawdź test przekażników.Tam powinno być uruchamianie pompy CO.Zobacz czy działa to normalnie,czyli włącza i wyłącza pompe.
  • Poziom 2  
    witam,

podepnę się pod temat, mam ten sam problem: ciągle pracująca pompa od C.O. - piec ten sam.

jeśli rozwiązałes ten temat to będę wdzięczny za podpowiedź jak temu zaradzić.

pozdrawiam
    Sławek
  • Poziom 15  
    Pompa się nie wyłącza, mimo, że na kotle masz poniżej 40 C, ponieważ masz podłączony czujnik pomieszczenia. Pogodówka wie, że w pomieszczeniu jest ciepło i dlatego przestudza kocioł, ale pompa cały czas goni, bo jest w trybie ogrzewania. Jeżeli jest to sterownik 2105 lub 2107, to boję się, że z poziomu sterownika tego nie rozwiążesz.
  • Poziom 2  
    witam ponownie,

trochę mnie zmartwiłeś, ponieważ mam tablicę 2107.
    może mi ktoś poradzić jak rozwiązać problem:
    chciałbym aby piec olejowy współgrał z kominkiem (płaszcz wodny), ( własnie ciągle pracująca pompa od olejaka robi konflikt z pompa od c.o. kominka).
    co zrobić aby w sytuacji gdy pracuje jedna (z kominka) nie pracowała druga (z pieca olejowego).
    Teraz jest taka sytuacja, że albo pracuje piec(Buderus Logano G125 z tablicą 2107) albo kominek(Makroterm ze sterowaniem T-com, standardowo).

będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam
    Sławek

Proszę poprawić błędy i pisać poprawną polszczyzną
    mod - mirrzo
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich zainteresowanych

Przy tablicach sterowniczych serii 2000 (2105,2107) oraz podłączonym sterowniku pokojowym BFU nie ma możliwości wyłączenia pompy CO w trybie dziennym nawet jeżeli temperatura nastawiona na sterowniku pokojowym jest niższa od rzeczywistej, pompa pracuje cały czas, kocioł reguluje temperaturę zasilania. Niestety przy 2 obiegach grzewczych jest problem.
    Rozwiązaniem tego problemu jest (przynajmniej u jednego klienta to zadziałało)ustawienie trybu nocnego przez cały czas ponieważ w trybie nocnym pompa nie pracuje gdy temperatura nastawiona jest niższa od rzeczywistej. Nie ma mozliwości całkowitego wyłączenia trybu dziennego więc rozwiązałem ten problem ustawiając tryb dzienny na 10 min w okolicach godziny 24 każdego dnia.
    I jeszcze jedno jeżeli ktoś nie wie - temperaturę nocną przy BFU ustawia się zdejmując płytkę czołową z regulatora, mamy tam 2 potencjometry, HK NIE RUSZAMY!!!, kolejny z księżycem pokazuje nam o ile temperatura nocna ma być niższa od nastawionej temperatury dziennej - tu możemy ustawiać.
    Poniżej link do instrukcji obsługi BFU:
    http://www.ins-tech.pl/buderus/bfu.pdf
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam
    Wiem że temat dawno zakładany ale nie chce zakładać nowego mój piec jak wyżej czyli Logano 124+ Logalux L + BFU + Moduł R2105S0.
    Niedawno wprowadziłem się do domu z oto tym piecem i od pół roku słyszę ciągłe działanie pompy CO od miesiąca posiadam sterownik BFU.

Opisując przez was ze w nocy pompa powinna się wyłączać u mnie chodzi cały czas.
    Dodam że sterownik mam na AUTO na noc ustawiłem na 13stopni w dzień na 20stopni, dziś zszedłem do piwnicy by zobaczyć jaka jest woda w kotle było 20stopni rura zimna a pompa chodzi.
    W logice pomp mam ustawione 40 stopni a pogodówka czyta temperaturę 10stopni na dworze w domu jest 20 stopni, sprawdzałem też czy przekaźnik się nie skleił (TEST PRZEKAŹNIKÓW) przekaźniki działają prawidłowo, w ustawieniach dla ciekawości też sprawdziłem czy pompa się wyłączy jak ustawie tylko na grzanie CWU ale pompa CO działała, myślę czy czasami nie założyć zegara czasowego aby przerwać działanie pompy w nocy ale co będzie wtedy się działo jak piec będzie chciał zagrzać ciepłą wodę do mycia a wtedy pompa CO będzie wyłączona i pompa nie będzie mogła wychłodzić kotła CO
    Nie wiem co mam robić bo ta pompa trochę bierze prądu jak działa non stop.
  • Poziom 6  
    Witam,

W wynajmowanym domu mam Logano G124 i piec ten doprowadza mnie do rozpaczy. Na ustawieniu automatycznym ta durna pompa od obiegu CO chodzi non-stop długimi godzinami, mimo, że woda w kotle i kaloryferach zupełnie zimna! Miernik poboru mocy wskazuje ponad 60W, więc pompa chyba działa na pełnych obrotach!?
    Po przeczytaniu tego wątku ustawiłem na tryb nocny i faktycznie pompa wyłącza się kilka minut po tym jak piec przestaje grzać, czyli tak jak to sobie wyobrażam jak powinno działać. Ale do cholery na ustawieniu nocnym nie chce wogóle grzać CWU!
    Czy sterownik jest może walnięty czy ten piec projektował jakiś nadzwyczaj "zdolny" człowiek?

Dodam, że w poprzednim domu miałem berettę, także z osobnym wymiennikiem CWU i nie było nigdy problemów - pompa się ładnie wyłączała po może minucie od grzania (fakt że piec mniejszy).
    W trybie nocnym można również grzać wodę użytkową. Trzeba poczytać instrukcję obsługi :). PS: Teraz nie potrzebujesz ciągłej pracy pompy bo jest stosunkowo ciepło. Inaczej byś śpiewał gdyby była zima (poza tym możesz wymienić pompę na taką która będzie brała 10-20 W).
    Przemek_Bud napisał:
    Czy sterownik jest może walnięty

Jaki to typ sterownika ? (tabliczka na tylnej obudowie).
  • Poziom 6  
    Sterownik to R2105.
    Zauważyłem natomiast jedną rzecz. Kiedy na dworze było ciepło i piec przełączył się w tryb letni - pompa zaczęła się wyłączać tak jak chciałem :) Więc na szczęście chociaż latem nie będzie mi brał prądu bez sensu.

Do tego na pompie jest regulacja obrotów - skręciłem o jedno oczko w dół i teraz zamiast 63W bierze 44W :)
    Latem pompa obiegowa c.o. wyłączy się na stałe a nie zaczyna się wyłączać tak jak chcesz :). Aby aktywować grzanie wody użytkowej w nocy trzeba: 1. nacisnąć przycisk z symbolem grzejnika i przytrzymać; 2. wybrać pokrętłem c.w.u. 3. zwolnić przycisk z symbolem grzejnika; 4. nacisnąć przycisk z symbolem słoneczka (wtedy na wyświetlaczu wskoczy "CWU STALE"); 5. nacisnąć przycisk z symbolem grzejnika i przytrzymać; 6. Obrócić pokrętło aby wybrać obieg c.o.; 7. Gotowe :)
  • Poziom 15  
    Ja mam ten sam ból co kolega wyżej w chłodne dni działa nonstop nawet jak w kotle mam temp 23 stopni niebawem zamierzam przerobić trochę ten piec po swojemu dodając regulator temperatury aby rozłączał mi pompę CO np jak w kotle będzie 28stopni i dodam histerezy na przykład 4 stopni gdy w kotle podskoczy temperatura 4 stopni pompa się załączy starczy regulator za 60zł z aledrogo.