Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ksenony w Primerze P 11.144 - słabo świecą.

05 Lis 2010 23:42 876 3
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam Nissana Primerę P.11.144 z 1999 roku z zamontowanymi fabrycznie ksenonami. Mój problem polega na tym, że bardzo słabo świecą. Niedawno wymieniałem żarniki D2S lecz nie uległo nic poprawie. Podejrzewam, że wina leży po stronie odbłyśnikłów, ale nie jestem pewien. Prosiłbym o pomoc, jak w miare najniższym kosztem mogę usunąć ten problem ? Czy opłaca się bardziej regeneracja odbłyśników, czy może montaż tradycyjnych halogenów. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Halogeny to zawsze krok w tył. Choć jeśli będą się lepiej sprawować, to ich montaż będzie prostszy niż regeneracja oryginalnych reflektorów.
    Przede wszystkim sprawdź stan odbłyśników. Podejrzewam, że bez demontażu reflektora z auta i częściowej rozbiórki się nie obejdzie...
    Może to tylko bród osiadł na odbłyśniku i soczewkach? Wtedy domowymi metodami można dość skutecznie wyczyścić reflektor. Jeśli jednak wystąpi konieczność regeneracji, to najlepiej skontaktuj się z firmą zajmującą się tym. Samemu niewiele zdziałasz.
  • Poziom 11  
    Tak słyszałem, że ponoć pomaga samo czyszczenie soczewek i odbłyśników, tylko czy poradzę sobie z samym demontażem tych elementów, żeby czegoś nie uszkodzić.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja, wprawdzie klasyczne reflektory, wyczyściłem w ten sposób, ze zdemontowałem z nich całą możliwą elektrykę, szczególnie silniczki regulacji, a następnie zalałem gorącą wodą z dużą ilością płynu, porządnie wytrząsłem (ponoć pomagają kawałeczki papieru lub szmat, tylko może się pojawić problem, jak gdzieś utknie), przepłukałem kilka razy czystą wodą i intensywnie suszyłem pod nawiewem (uwaga, by znów nie napchać kurzu do środka).
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic95585.html