Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32][ENC28J60] strumień po TCP

06 Lis 2010 12:36 4164 11
  • Poziom 10  
    Witam, mam podłączony ENC28J60 do STM32 wyświetlenie prostego tekstu jako strona nie jest większym problemem.
    Chcę zbudować radio internetowa i do tego potrzebuję otworzyć port TCP o adresie IP na porcie NR, wysłać ramkę i zacząć odbierać dane (do testów chcę przekierować na RS232).
    Czytam od kliku dni na temat ENC28J60 lecz nie bardzo wiem jak się za to zabrać, cz muszę stosować Stos TCP/IP czy mogę ten port inaczej otworzyć ? czytałem o ograniczeniach strony do 1.5Kb czy to oznacza że tylko tyle mi odbierze.
    Kiedyś zrealizowałem coś podobnego pod kontrolą systemu ETHERNUT (Atmega128 +RTL) i jakoś działo, teraz chcę to na STM32 uruchomić.
  • Poziom 26  
    po pierwsze musisz wykorzystać jakiś stos TCP/IP nie ma na to rady. Ograniczenie do 1,5KB dotyczy pojedynczego pakietu TCP, a ty ich będziesz odbierał setki.

Obsługujesz to w 2 pseudo wątkach
    1. odczytujesz dane z netu do bufora audio i go uzupełniasz go non stop
    2. przesyłasz dane z bufora do dekodera który wyśle dane na wzmacniacz.

A czemu ENC28J60? STM32 Connectivity line ma wbudowany ethernet jedynie potrzebujesz do nie jeden układ dodatkowy i gniazdo z transformatorem. Na pewno zapewniają do tego stos i dobrą dokumentację.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    A polecasz jakiś ? coś co będzie łatwo dołączyć

Dodano po 8 [minuty]:

Mam akurat taką płytę ewaluacyjną i nie bardzo chcę zmienić rodzaj procesora.
    Oto płytka:
    [STM32][ENC28J60] strumień po TCP
    Ona ma już wszystko :)
    VS1001b, ENC28J60, Radio, LCD + Touch Screen i takie tam inne.
  • Poziom 26  
    Nie, myślałem że budujesz od "zera". Powinieneś bez większego problemu każdy kod z avr'a przeportować na to cudo. Jedyne co musisz zrobić to ujarzmić funkcje obsługujące sprzęt i przerwania.

A uruchomiłeś już ten ethernet?

Małymi kroczkami do celu. Najpierw odpal ethernet, później odtwórz jakaś melodyjkę i później wszystko razem połącz.

Nie znam samego protokołu shoutcast'a więc dużo nie pomogę.

Co to za płytka i ile kosztowała?
  • Poziom 10  
    Płytka kupiona w chinach na E-bay'u, Kodek Audio jest odpalony, radio FM odpalone, lana działa ale taki na ogólnych procedurach ENC bez stosu, mam przykład ze stosem uIP lecz jest strasznie zagmatwany i staram się to jakoś ogarnąć, ogólnie to czytałem na necie dużo o uIP lecz nigdzie nie umiem znaleźć jakiegoś dobrego opisu z przekładem :)
  • Poziom 26  
    oj raczej z przekładem będzie ciężko. Z systemami embedded to już tak jest, że najpierw trzeba się nauczyć ENG a później się za nie zabrać.

A może stos od Microchip? Nie wiem jak z jego licencją (czy można go używać na uC nie od Microchip'a)

Pozdrawiam
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    hotdog napisał:
    A może stos od Microchip? Nie wiem jak z jego licencją (czy można go używać na uC nie od Microchip'a)

Nie mozna. Jedyne co mozna uzywac z tego stosu to drivery do ENCxxx
  • Poziom 26  
    trochę to chamskie z ich strony, i tak driver jest od nich, to co im tam zależy...
  • Poziom 10  
    próbowałem uIP - jeśli mam adres statyczny to działa, ale DHCP za cholerę nie che ruszyć, telnet i proste www również. Ale jak uruchomić DHCP to nie mam pojęcia, zna ktoś dobrze stos uIP ?
  • Poziom 10  
    Kolejne pytanie: Jaką dokładnie rolę spełnia w pętli głównej TIMER? muszę dostosować do STM32 czy w takiej postaci jak jest będzie OK ?
  • Poziom 26  
    a w jakiej postaci jest? Nie udostępniłeś ani kawałka kodu, ani nie napisałeś z którego korzystasz.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    markoll2 napisał:
    Witam, mam podłączony ENC28J60 do STM32 wyświetlenie prostego tekstu jako strona nie jest większym problemem.
    Chcę zbudować radio internetowa i do tego potrzebuję otworzyć port TCP o adresie IP na porcie NR, wysłać ramkę i zacząć odbierać dane (do testów chcę przekierować na RS232).
    Czytam od kliku dni na temat ENC28J60 lecz nie bardzo wiem jak się za to zabrać, cz muszę stosować Stos TCP/IP czy mogę ten port inaczej otworzyć ? czytałem o ograniczeniach strony do 1.5Kb czy to oznacza że tylko tyle mi odbierze.
    Kiedyś zrealizowałem coś podobnego pod kontrolą systemu ETHERNUT (Atmega128 +RTL) i jakoś działo, teraz chcę to na STM32 uruchomić.

No i zadziałało to radio autorowi ??