Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

webasto hella suche 24v brak reakcji.

06 Lis 2010 13:04 5344 18
  • Poziom 10  
    Witam .Mam problem z Webastem hella Nr sterownika 5HB 005 494-07 Usterka polega na tym że po włączeniu przełącznika na pozycje grzania lub samej dmuchawy niema żadnej reakcji webasta zapala się lampka zielona że niby webasto jest w stanie pracy ,i tak samo się dzieje gdy ustawiam zegar lub grzanie na sterowniku z wyświetlaczem w sterowniku z wyświetlaczem słychać jak przekaznik załącza się i na tym drugim sterowniku gdzie jest przełącznik z termostatem załącza się lampka (zielona) i też brak reakcji w webaście nic się nie dzieje pompka nie działa dmuchawa się nie załącza .Dostałem się do Webasta wentylator obraca się lekko nic go nie blokuje.na webaście jest płytka z elektroniką są tam kondesatory może to ich przyczyna zabezpieczenia przed przegrzaniem są w porządku proszę o pomoc jak ożywić to webasto?Hella jest zamontowana orginalnie w Manie 94 r.
  • Poziom 39  
    Sprawdż świecę żarową.
  • Poziom 10  
    Świeca jest ok
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Trzeba sprawdzić przejście pompy paliwa (w kostce przy sterowniku), silnika dmuchawy, czujników temp. na piecu (ciut powyżej 1 kilooma) , oraz czy jest plus zasilający oraz plus włączający. Domniemam, iż jest to ogrzewanie Eberspacher D3LC.
  • Poziom 10  
    W poniedziałek prześwietlę instalacje .Kupiłem też kondesatory powymieniam je na nowe i zobaczymy dam znać jak mi poszło.Pozdrawiam Kuba
  • Poziom 34  
    Ten numer co podałeś to jest serial helli a potrzebny jest 25.1689.50.00.06 ! To eberspacher D3L. Bez zegara modułowego ciężko będzie ci ruszyć bo musisz być pewny że sterownik nie jest zablokowany ,a w nich tak jest że po kilku razach nie odpali to jest tzw, żądanie serwisu -blokada .Możesz sprawdzić tylko świece ,pompke paliwa i wentylator, ale bez zegara modułowego nic nie poradzisz musisz go odblokować.
  • Poziom 10  
    Witam jak dobrze kojarzę to chyba jest D3L. Jak odblokować ten sterownik??Jak by się okazało że to on jest właśnie zablokowany.Tam gdzie jest zegar nastawiany nie pokazuje żadnych błędów .

Dodano po 14 [minuty]:

Taki mam zegarek webasto hella suche 24v brak reakcji.

Dodano po 54 [sekundy]:

Czy tym da się odblokować sterownik?

Dodano po 13 [minuty]:

Za bardzo nie mam pojęcia ale coś znalazłem że da się to odblokować wagiem.Prawdo to ?
  • Poziom 34  
    Kasetę odblokujesz np. testerem zegarowym- tak jest najprościej. Ale jest też możliwość odblokowania takim zegarem jeśli posiadasz:
    webasto hella suche 24v brak reakcji.

Dodano po 1 [minuty]:

Takim jak ty posiadasz też da się odblokować
  • Poziom 10  
    Sterownik mam w domu i numer jest 25 1689 50 00 27. 27/94

Dodano po 2 [minuty]:

Zegar mam taki jak podałem a jeszcze jedn jest sterownik z pokrętłem i przełącznikiem do włączania webasta jak można odblokować sterownik zegarkiem?
  • Poziom 20  
    Ażeby zdiagnozować (i ewentualnie rozblokować - dotyczy tylko 5cio krotnego włączenia z zapowietrzoną, nieszczelną instalacją paliwową) te ogrzewanie nie potrzeba żadnych zegarów modułowych. Wystarczy spinacz biurowy, który wtykamy pomiędzy 9 i 11 pin oraz włączamy grzanie. Jeżeli jest zablokowane to się rozblokuje, a jeżeli jest aktualna usterka elektryczna to zielona dioda ją wymruga.
  • Poziom 39  
    Między żebrami pieca, jest czujnik przegrzania, należy go sprawdzić.Jego rezystancja jest bliska zero.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Szarobury napisał:
    Ażeby zdiagnozować (i ewentualnie rozblokować - dotyczy tylko 5cio krotnego włączenia z zapowietrzoną, nieszczelną instalacją paliwową) te ogrzewanie nie potrzeba żadnych zegarów modułowych. Wystarczy spinacz biurowy, który wtykamy pomiędzy 9 i 11 pin oraz włączamy grzanie. Jeżeli jest zablokowane to się rozblokuje, a jeżeli jest aktualna usterka elektryczna to zielona dioda ją wymruga.

Zgazdzam się z kolegą że diagnozę można też wywołać przez wykonanie odpowiedniego mostka, błędy w pracy urządzenia będą wskazaywane na diodzie świecącej znajdującej się w wyłączniku potencjometrycznym. Jedynym sygnałem pojawiającym się automatycznie na wyłączniku, bez konieczności wywołania jest informacja o zaistniałym przegrzaniu urządzenia. Ale skoro kolega ma zegar to będzie łatwiej zdiagnozować po numerze kodu błędu.
  • Poziom 10  
    Dzięki SZAROBURY za tę rade jutro odpowiem co i jak Pozdrawiam Kuba
  • Poziom 10  
    MILER80 Taki zegar co ty pokazałeś też mam z innego auta.Jak takim zegarem da się to ustrojstwo rozblokować ?
  • Poziom 20  
    A na jakim etapie stanąłeś, że nadal chcesz sterownik odblokować?
    Jakie sygnały dioda wymigała?
  • Poziom 10  
    Witam gorąco .Dziś udało mi się odpalić webasto .Usterka polegała na tym że podpiołem sterownik i webasto do instalacji , zrobiłem zworkę na 9 i 11 pinie spinaczem biurowym włączyłem grzanie i odezwał się sterownik zaczął grzanie świecy i ruszyła dmuchawa ,Jak po tym zabiegu wyłączyłem webasto i prześwietliłem układ zasilania paliwem jak się okazało był przecięty wężyk od ropy po złączeniu przewodu wężykiem gumowym i odpowietrzeniu układu zasilania ,Webasto uruchomiłem i chodzi bez żadnego problemu .Problem rozwiązany .Dziękuje wszystkim za wszystkie rady i gorąco pozdrawiam.