Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet G-19-02 electronic pali a nie grzeje?

Sygidus 06 Lis 2010 14:32 6534 12
  • #1 06 Lis 2010 14:32
    Sygidus
    Poziom 10  

Witam mam taki problem z tą termą niby wszystko jest w porządku ładnie zapala przepływ wody ładny ale woda leci ledwo ciepła przy ustawieniu grzania na maksa w czym może tkwić problem????

• #2 07 Lis 2010 00:45
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Pokrętło wydatku wody obróć w prawo, a płomienia w lewo - oba do oporu.

• #3 07 Lis 2010 14:40
    Sygidus
    Poziom 10  

Są oba do oporu, a woda i tak jest letnia.

• #4 07 Lis 2010 22:35
    mirrzo

No to wołaj serwisanta.

• #5 23 Gru 2010 13:24
    Baldwin_84
    Poziom 10  

Witam a czy ktoś wie jaką ten piecyk ma mieć temp. max i min. Ja na swoim wycisnąłem max=55, a min=18, czy to jest ok?? Czytałem w danych technicznych że max ma być 65 stopni ale nigdzie nie wyczytałem(albo inaczej nie znam się) jaka mam mieć min. I jeszcze jedno jaka temp. ma być przy ustawieniu: płomień na 1 stopień a woda na max w prawo?? Dodam że piecyk ma pół roku.
    Z góry dzięki

• #6 24 Gru 2010 14:22
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

W przypadku piecyków łazienkowych (przepływowych podgrzewaczy wody) w danych technicznych podaje się nie temperaturę wody a PRZYROST temperatury wody. Na ogół piecyki są tak wyprodukowane, że (przy parawidłowej regulacji) przy przekręceniu pokrętła (bądź dźwigni, w zależności od marki i typu piecyka) gazu w pozycję maksymalnego wydatku gazu i jednocześnie przy maksymalnym przepływie wody przez piecyk, przyrost temperatury wynosi ok. 25 stopni (można doregulować, by był minimalnie większy) a przy przepływie wody równym połowę maksymalnego, przyrost temperatury wynosi 50 stopni. Nowoczesne piecyki mają także zabezpiecznie przed przegrzaniem - ograniczenie wydatku gazu, jesli temperatura wody wyniosłaby 65 stopni. Jeżeli temperatura wody zimnej wynosi + 10 stopni, to przy przyroście temperatury o 25 stopni temperatura wody ciepłej wyniesie 35 stopni, a przy przyroście 50 stopni, woda wypływająca z podgrzewacza miałaby 60 stopni (to nie ciepła, ale gorąca woda). Prawda jest też taka, że te nowe piecyki mają minimalnie mniejszą wydajność cieplną niż PG6 a tym bardziej niż PG4.

• #7 25 Gru 2010 11:11
    Baldwin_84
    Poziom 10  

o w dup...e trochę to skomplikowane ale spróbuje to pojąć:D. Może moje pytanie sformułuje inaczej. Mianowicie przy ustawieniu pokręteł w prawo woda była na tyle ciepła że spokojnie można było wziąć prysznic. Od jakiegoś czasu zauważyłem że leci mi zimniejsza woda. Żeby kąpiel była w miarę przyjemna trzeba płomień ustawić na 2 poziom. Najlepsze jest to że wszystko to zaczęło się dziać jak mrozy ustąpiły (wygląda to tak jakby regulacja płomienia przestawiła się o jeden stopień). W czym może tkwić problem?? Czy samemu da się to jakoś naprawić czy trzeba wzywać serwis??

• #8 29 Gru 2010 14:09
    222harry
    Poziom 2  

Witam,

Mam podobny problem:

Piecyk dobrze grzał, nagle przestał. Żeby ustawić ciepłą wodę trzeba pokrętło wydatku gazu ustawić prawie na max, a ciśnienie wody prawie na min. Piecyk wtedy aż huczy od pracy palnika. Boję się wpuścić faceta z gazowni. Obawiam się, że rachunek może być "wielocyfrowy".

Czy to kwestia regulacji?

• #9 10 Sty 2011 20:00
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Jeżeli płomień palnika głównego jest bardzo duży a woda ledwo ciepła (letnia), to prawdopodobnie jest coś z nagrzewnicą. Albo jest zabrudzona (trzeba ją wymontować i dokładnie wymyć "lamelki") albo ... przepalona. W tym ostatnim przypadku trzeba ją wymienić. A propos, to czy ta ledwo ciepła woda jest na dużym czy małym przepływie wody?

• #10 10 Sty 2011 20:12
    zybie
    Poziom 30  

Zmierz temperaturę wody zimnej plus przyrost przewidziany przez producenta przy podanej wydajności wyjdzie ci jaką powinieneś mieć tem. CWU

• #11 12 Sty 2011 12:43
    firix
    Poziom 15  

Wykręć sitko w kranie i spróbuj ponownie czy grzeje tak samo. Jak grzeje wodę tak samo to skorzystaj z podpowiedzi powyżej.

• #12 12 Sty 2011 21:54
    mirrzo

Wartości są takie:
    Strumień wody gorącej ( D t=50°C) [dm3 / min] 2,8-5,7
    Strumień wody gorącej ( D t=25°C) [dm3 / min] 5,7-11,5
    Maksymalna temperatury wody wylotowej [°C] 65
    Reszta, to sprawa regulacji. Jeżeli Twój podgrzewacz ma inne osiągi, zgłoś się do swojego serwisanta.

• #13 24 Sty 2011 21:44
    222harry
    Poziom 2  

juz wszystko jasne!!!

pokretło od wody na termie nic nie daje. Należy zmniejszyć cisnienie wody na zaworze przed termą i wszystko jest ok

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson