Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzysk utraconych partycji

06 Lis 2010 15:20 1728 12
 • Poziom 9  
  Witam
  Dzisiejszego dnia zachciało mi się bawić czymś czym nie powinienem, efektem czego jest utrata dwóch partycji. System pokazuje tylko jedną - systemową, a najważniejsze dane zostały (mam nadzieję niebezpowrotnie) na partycji o pojemności 48.84 Gb.
  Poniżej daję screen z dmde
  Odzysk utraconych partycji
  Zauważyłem, że sektory nachodzą na siebie, czy jest jakaś możliwość aby odzyskać te dane?
  Proszę o pomoc bo mam tam bardzo ważne dokumenty.
  Z góry dziękuję za pomoc
 • Poziom 23  
  Jest taki program: Partition Magic, spróbuj tym.
  Jeśli program je zobaczy to jest szansa bez odzyskiwania powiedzmy OnTrack-iem.
 • Poziom 9  
  No właśnie temu programowi zawdzięczam taki obrót spraw. Mianowicie po zainstalowaniu win 7 chciałem zmienić rozmiar partycji. Po uruchomieniu programu pojawił mi się niebieski ekran, nawet nie zdążyłem zobaczyć interfejsu programu. Komputer się zrestartował a po zalogowaniu widoczny był (i jest) tylko dysk systemowy.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Wejdź: Panel Sterowania -> Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami i zobacz czy są one tam widoczne.
 • Poziom 9  
  Tak jak w załączniku. Widzi obszar podzielony na partycje ale nie ma przypisanych nazw, oprócz tego nie mogę wpłynąć na zmianę nazwy bądź ścieżki bo wywala mi błąd żebym cały czas odświeżał itd, i nie mogę uaktywnić partycji z tego samego powodu.
  Odzysk utraconych partycji
  Dysk z systemem reaguje na polecenia zmiany itd.

  Dodano po 4 [minuty]:

  No teraz lepiej zrobiłem, partycję 88 Gb zakliknalem jako aktywną i )wiadomo) nie wstaje mi winda, brawa dla mnie. Wiecie jak uruchomić windowsa w takim wypadku?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Użyj TestDisk'a a w nagrodę daj mi trochę plusów za odpowiedź ;D
 • Poziom 9  
  dobra system windows udało mi sie przywrócić, ma ktoś pomysł jak odzyskać tamte partycje? bardzo proszę o pomoc
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A dlaczego nie zwrócisz się po pomoc do supportu producenta Partition Magic? Przecież masz do tego pełne prawo.
 • Poziom 9  
  Myslalem ze to jest dosc latwe do wykonania dla znajacych temat, a nie wiem jak support pracuje w weekendy. Nie ma jakiegos sposobu? a gdybym wypiął dysk z laptopa i wpiąl do PC to widziałby te brakujące partycje?
 • Poziom 23  
  Oczywiście, że lepszym rozwiązaniem jest zapiąć dysk pod inny komputer, najlepiej z innym OS i nie pozwolić dla W7 wystartować.
  Co do wypowiedzi jankolo: ten PQ, którym kolega namieszał jest pewnie 1 z 10000 kopii zapasowych..., i skożystanie z pomocy technicznej jest bezcelowe:)
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Dobra a więc konkretniej. Uszkodzoną tablicę partycji odzyskujesz programem TestDisk a także gdy masz uszkodzoną tablicę partycji. Tutaj daję link do instrukcji obsługi testdisk Link (w skócie odpalasz program i klikasz kolejno: Create>wybierasz swój dysk>Intel>Analyse> i teraz nie do końca pamiętam>quick search> program się pyta czy ma szukać partycji pod windows vista, wybierasz odpowiednio> wybierasz opcję write tablition czy jakoś tak. Jak nie pomoże to przed całą operacją można spróbować z płytki systemowej wejść do konsoli odzyskiwania i wpisać komendy bootcfg i fixmbr, ale to w ostateczności. Ostatnio miałem tak, że spod dosa były partycje widziane a windows ich nie widział, wystarczyło podpiąć dysk pod inny komputer, zgrać sobie dane, sformatować i wgrać dane z powrotem i problem rozwiązany.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Apropo Ontrack Easy recovery Professional do ni czego się nie nadaje. Użyj getdata back.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Jackal629 napisał:
  Użyj getdata back.

  To jeszcze mu powiedz żeby szykował 80 USD.
 • Poziom 9  
  Dobra, dzięki za rady. Poradziłem sobie. Z testdiska skopiowałem wszystkie dane, a partycje zostawiłem sobie na kiedy indziej.
  Jeszcze raz dzięki