Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica zasilacz wieży Philips MCD 179

zxsw 06 Lis 2010 15:47 1998 2
  • #1 06 Lis 2010 15:47
    zxsw
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam taką przetwornicę-zasilacz od wieży Philips MCD 179. Pytanie jak to uruchomić bez wieży. Przetwornica jest umieszczona wraz ze wzmacniaczem mocy
    w subwoferze, niestety nie posiadam już wieży (została skradziona) zostały się tylko
    kolumny i subwofer. Szkoda żeby się marnował prawie nie używany zasilacz. Serwisówki ani schematu nie posiadam. Planowałem uruchomić to razem ze wzmacniaczem subwofera, ale to temat na następny post, narazie chciałbym uruchomić tę przetwornicę.
    Pozdrawiam.
    Przetwornica zasilacz wieży Philips MCD 179 Przetwornica zasilacz wieży Philips MCD 179 Przetwornica zasilacz wieży Philips MCD 179

0 2
  • #2 06 Lis 2010 16:13
    tik_tak
    Poziom 36  

Masz gniazdo wyjsciowe z opisem ON/OFF - tam masz podac wyskoki stan (5V) lub poprzez zwarcie kolektora i emitera Q4 .

0
  • #3 08 Lis 2010 15:28
    zxsw
    Poziom 10  

Witam.
    Przetwornica ruszyła, ale po podaniu 0, a właściwie zwarciu pinu ON/OFF do masy.
    Podanie 5 V (stan wysoki) nic nie zmienia, zresztą skąd w wieży miałoby się pojawić
    takie napięcie, skoro to jedyny zasilacz który zasila całość, a nie ma tu żadnej
    przetwornicy stand by. Dzięki "tik_tak" naprowadziłeś mnie na dobry trop.
    W tej chwili przetwornica pracuje dając napięcie 29 V, tak ma być, ale to napięcie
    jest nie stabilne, "pływa" od 28 do 29 V, myślę że spowodowane jest to przez pracę
    przetwornicy bez żadnego obciążenia.
    Pozdrawiam

0