Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 Moduł komfortu - uwalony czy też nie?

lolodn 06 Lis 2010 17:41 25160 13
  • #1 06 Lis 2010 17:41
    lolodn
    Poziom 8  

Mam problem z elektryką w samochodzie:
    Nie działa mi:
    oświetlenie kabiny, opuszczanie szyb, regulacja i podgrzewanie lusterek.

stało się to tak:
    nie działała jedna z żarówek koło lusterka wstecznego i suwakiem poruszyłem - wtedy wszystko zgasło... było słychać tez charakterystyczny "PYK" jakby jakiś bezpiecznik strzelił.
    ale sprawdzałem wszystkie bezpieczniki po 10 razy. wszystkie są w porządku przynajmniej te z boku kierownicy i pod maską obok komputera.

Wiem te to jest moduł komfortu. Otworzyłem go i wszystko czyściutkie i suchutkie ani śladów stopienia
    przewód masowy od modułu jest tez w porzadku.
    zagłębiłem się dalej i sprawdziłem probówka kostki którymi sie podpina moduł. na 2 pinach był prąd (3 i 5) z czego piąty palił sie po właczeniu zapłonu.
    w drugiej kostce nie było w ogóle odzewu
    auto podpiąłem tez do VAGa. Moduł nie jest wykrywalny przez program.

opisałem całe moje spostrzezenia. wie ktoś co sie mogło zdazyć?

mozliwe ze to on mogł się spalić??
    nie ma nigdzie do niego bezpieczników??
    chcę kupić taki sam i musze się upewnić ze to połozył się modół a nie niec innego.

-2 13
  • #2 06 Lis 2010 18:57
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Roztaśmuj wiązkę progową i porozcinaj punkty łączenia kabli i polutuj je na nowo (oryginalnie są zaciskane i pod koszulka termo wszystko lubi śniedzieć). Przelutuj wszystko pokasuj błędy i powinno śmigać. Dobrze sprawdź can'a (skrętka pomarańczowych), jeżeli nadal nie będzie komunikacji z modułem przedzwoń samego can'a np. z wiązką drzwi

-1
  • #3 06 Lis 2010 19:28
    lolodn
    Poziom 8  

carrier napisał:
    Roztaśmuj wiązkę progową i porozcinaj punkty łączenia kabli i polutuj je na nowo (oryginalnie są zaciskane i pod koszulka termo wszystko lubi śniedzieć). Przelutuj wszystko pokasuj błędy i powinno śmigać. Dobrze sprawdź can'a (skrętka pomarańczowych), jeżeli nadal nie będzie komunikacji z modułem przedzwoń samego can'a np. z wiązką drzwi

chodzi Ci o tę wiązkę która prowadzi do modułu? (dwie kostki?)

ta wiązka wygląda na całkiem dobrą.
    poza tym przy miejscu gdzie trzyma sie nogę podczas jazdy "naroznik" jest masa jakiś kostek róznego koloru...
    mogło tam coś pojść?

mozliwe jest ze coś przepaliło się w samym module? - płytka wygląda na zdrową...

1
  • #4 06 Lis 2010 19:40
    T5
    Moderator Samochody

Bezpiecznik od modułu komfortu masz powiedzmy nad pedałem sprzęgła z lewej strony za przekażnikami.Musisz odkręcic lewy plastik (od włacznika świateł w dół)

2
  • #5 07 Lis 2010 12:29
    lolodn
    Poziom 8  

T5 napisał:
    Bezpiecznik od modułu komfortu masz powiedzmy nad pedałem sprzęgła z lewej strony za przekażnikami.Musisz odkręcic lewy plastik (od włacznika świateł w dół)

tzn bezpieczniki są miedzy drzwiami a kokpitem za taka klapka. za nimi w głębi są przekaźniki. Ponizej za listwą obok miejsca gdzie trzyma sie lewą stopę jest pulpit z kostkami.
    ten bezpiecznik jest gdzieś koło tych kostek?

wytłumacz mi gdzie to moze dokładnie być
    chodzi mi o kostki które są za tym plastikiem... LINK ponizej
    LinkLink

0
  • #6 07 Lis 2010 16:20
    T5
    Moderator Samochody

Na zdjęciu widać przekażnik 370-bezpieczniki pod nim i za tą listwą z tyłu też powinny być bezpieczniki(choć nie zawsze)

5
  • #7 07 Lis 2010 20:59
    lolodn
    Poziom 8  

T5 napisał:
    Na zdjęciu widać przekażnik 370-bezpieczniki pod nim i za tą listwą z tyłu też powinny być bezpieczniki(choć nie zawsze)

jutro sprawdze...
    śledź temat prosze...
    powiem czy sie udało

dzieki z gory za pomoc...

2
  • #9 12 Lis 2010 10:10
    lolodn
    Poziom 8  

T5 napisał:
    Zrobione?

zrobione
    rozebrałem wiązkę kabli i kostki łączące.
    polutowałem kilka przewodów i działa.

rada dla następnych...
    nie kupujcie żadnych części do puki nie upewnicie się, że nie ma innej błachej przyczyny.

0
  • #11 30 Sty 2012 13:59
    michcio45
    Poziom 9  

Cześć chciałbym przyłączyć się do tematu. Chodzi mi oto gdzie dokładnie znajduje się moduł komfortu w passacie b5 2.5TDI v6. Bo patrzyłem pod nogami kierowcy i nic tam takiego nie ma, jest niby czarna skrzynka ale nic w środku nie ma i nie wiem gdzie mam tego szukać proszę pilnie o pomoc

-1
  • #13 31 Sty 2012 12:08
    michcio45
    Poziom 9  

dzięki znalazłem już:) był schowany tam gdzie są bezpieczniki w tej półce oklejony reklamówką. Dzięki

1
  • #14 07 Kwi 2012 00:10
    blur
    Poziom 22  

Nie będę zakładał nowego tematu to przyczepię się do istniejącego, miałem zalany moduł komfortu, wymieniłem na sprawny, słyszałem że oznaczenie cyfrowe to nie wszystko i ważne są jeszcze jakieś kolory ? nie wiem czy o to chodzi ale napisy na oryginalnym były jasno zielone a na nowym białe. Teraz do rzeczy, udało mi się zaprogramować piloty, działają szyby, lusterka, oświetlenie, ale nie działa z panelu na drzwiach kierowcy blokowanie szyb (żeby pasażerowie nie umieli otworzyć i tak samo blokowanie centralnego, nie działa też alarm (mam czujniki w tylnych lampkach) o ile da się jakoś nauczyć tych opcji moduł to proszę o opis krok po kroku, jeszcze jedno po co jest ten podświetlony przycisk na słupku ? ponoś ma to związek z alarmem. Miałem zalany też komputer ASB, wyczyściłem go porządnie co umiałem to przelutowałem ale mam 2 błędy, pierwszy o zbyt niskim napięciu zasilania a drugi o błędnym odczycie z czujnika, posiadam drugi sprawny komputer ale niestety ma inną wersję oprogramowania, teraz szukam jakiegoś speca najlepiej okolice Gliwic żeby zobaczył czy da się naprawić ten komputer lub odczytał zawartość pamięci i zaprogramował nim ten sprawny. Za wszelkie informację będę bardzo wdzięczny, szukam też rozpiski tego złącza od komputera ASB

w grę wchodzi także zakup komputera

Control Module Part Number: 8D0 927 156 EB
    Component and/or Version: AG5 01V 2.5lTDI RdW 2222
    Software Coding: 01103
    Work Shop Code: WSC 05311
    1 Fault Found:
    17114 - Incorrect Gear Ratio
    P0730 - 35-00 - -

1