Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini laptop (7"; wi-fi; 2gb[flash]; 128mb). Czy warto k

damianojsp112 06 Lis 2010 17:50 9490 18
  • #1 06 Lis 2010 17:50
    damianojsp112
    Poziom 18  

Witam
    Interesuje mnie kupno mini laptopa takiego jak na tej aukcji numer 1291529528.
    Proszę o opinie na ten temat.
    Oczywiście chodzi mi tylko i wyłącznie o neta ponieważ chcę go zabierać na zajęcia itd...
    Nie oczekuje na odpowiedzi typu: ,,Dołóż xxxzł i kup Asusa albo Acera itp...". Normalnego laptopa posiadam.
    Może ktoś miał podobny sprzęt jak "Mini netbook/laptop 7" wi-fi 2gb(flash) Hd"?

Parametry:

Wydajność:

Procesor: 300MHz VIA ARM 32bit CPU
    Łączność: Wifi 802.11 a/b/g
    Model procesora: VIA-ARM VT8500
    Technologia RAM: DRAM 128M
    Wyświetlacz:7" TFT HD
    Maxymalna rozdzielczość :800x480
    Monitor: 7" TFT
    Karta Graficzna: Zintegrowana
    Dysk twardy: NAND Fast Flash, 2GB
    Slot PCMCIA: 1x SDCard slot

Połączenia:
    Porty :3x USB 2.0,1x SDCard slot,1xRJ45
    Audio/Video : Wbudowane głośniki, wbudowany mikrofon
    1x 1/8" (3.5mm) Słuchawki/Line-Out
    1x 1/8" (3.5mm) Mikrofon

Komunikacja:
    Networking/Data Link Protocol :Fast Ethernet,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g
    Wireless Connection :Wifi
    Wireless Protocol :802.11 a/b/g

Ogólnie:
    Typ urządzenia: Notebook
    System operacyjny: WinCE 6.0
    Myszka :TrackPad
    Bateria :1800mAH smart lithium-ion batteries
    Zasilanie :AC, DC can DC can car charger
    Wymiary:212mmx142mmx28mm
    Waga netto:0.65kg

Oprogramowanie(opcjonalnie):
    * Internet Explorer
    * Email
    * Pakiet Office (Excel, Word, PowerPoint)
    * PDF
    * ImageViewer
    * MSN
    * Windows Media Player
    * Podstawowe gry

Zdjęcia:
    Proszę o komentarze.

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]

0 18
  • CControls
  • #2 06 Lis 2010 18:26
    Mac!
    Poziom 18  

Zdecydowanie nie ze względu chociażby na Procesor 300mhz - nie wiem jaka jest architektura budowy tego komputera ale z tego co mi wiadomo na starym kompie z Win98 przy 300mhz to nawet internet by zamulał nie wspominając o czymś innym... Z tego co wiem to na tym WinCE zbyt dużo nie podziałasz ale nie będę się rozpisywał bo nie znam tego systemu.

Dodano po 3 [minuty]:

Update: obejrzyj film - nawet nie jest tak źle
    http://www.youtube.com/watch?v=NyC1TDY2lZg

Dodano po 6 [minuty]:

Update:
    W sumie niedrogi ten sprzet trzeba by było jakieś testy poczytać; Może się chaczyć na jakimś głupim fleshu na stronie. BTW internet explorer + internet = może byc ciekawie ;-)

0
  • #3 06 Lis 2010 18:36
    damianojsp112
    Poziom 18  

To nie jest platforma dla stałego Windowsa, tylko ARM. A to się różni i 300mhz dla ARM to już nie mało raczej.
    Na filmiku chodzi nawet, nawet...
    Do tej pory miałem(mam) jeszcze IBM ThinkPad 380xd, i myślę że to będzie hulać o niebo lepiej niż on, nawet na 98 czy MiniXP.

0
  • #4 06 Lis 2010 20:58
    Mac!
    Poziom 18  

z tego co wyczytałem na innych forach to nie bedzie mozna za wiele zainstalowac wiec nie wiem czy to jest takie dobre rozwiazanie ale z drugiej strony za 200zl

0
  • #5 06 Lis 2010 23:22
    damianojsp112
    Poziom 18  

Też dużo czytałem:)
    Z tymi instalacjami jest różnie...
    Abym miał:
    Internet(najlepiej z obsługa player flash)
    Notatnik(dokładnie notepad++[lub odpowiednik]) do pisania WWW
    Odtwarzacz strumieniowy(WMP) do radia internetowego
    Gadu-Gadu
    Paint ;]

A z tego co przeczytałem wszystko powyższe posiada, a nawet więcej.

Edit:
    Testowałem na wirtualnej maszynie Ce 5.0 i nie wypadał najgorzej, a podobno 6.0 jest jeszcze lepszy:)
    Może tak poczekać na Ce 7.0 ?(Ma być w tym roku)

0
  • CControls
  • #6 08 Lis 2010 23:49
    biexi7
    Poziom 2  

http://allegro.pl/hit-lata-mini-netbook-laptop-10-2-wifi-cam-i1293662406.html

Kupiłem sobie coś takiego bo jest mi potrzebne na stoisku w pracy do odbierania maili. Moje pytanie brzmi czy ktoś z was wie jak podłączyć modem z PLAY z mobilnym internetem aby zadziałało na tym tablecie. Jak wkładam w USB to niestety nic nie widzi prawdopodobnie potrzebne są sterowniki pod Win CE lecz skąd je pobrać

0
  • #7 09 Lis 2010 14:58
    zen3x
    Poziom 30  

Do tego systemu nie ma sterów dla modemów playa. Informacja z BOK-u PLAY.

0
  • #9 09 Lis 2010 15:35
    Mac!
    Poziom 18  

Cytat:
    Do tego systemu nie ma sterów dla modemów playa. Informacja z BOK-u PLAY.
    jeśli nie ma to może kup router wifi podłączysz modem i z internetem połączysz się za pomocą wifi.

A moze na stronie producenta będą jakies stery?
    co do tematu to z legalnością tych systemów może być różnie więc nawet jeśli wyjdzie ten nowy CE to nie wiadomo czy będą go dawać z tymi komputerami

0
  • #10 09 Lis 2010 17:28
    damianojsp112
    Poziom 18  

Co do legalności to już lepiej nic nie mówić... A chińczykowie i tak system będą dodawać najnowszy. Właśnie licytuje takiego lapka:) I jak cenka mała będzie to wezmę :)

Czytałem na innych forach, tematycznych więcej informacji o tym lapku i jestem mile zaskoczony!
    Istnieje na niego 3 marki systemów operacyjnych:
    -Win CE
    -Android
    -Linux
    Systemy te są łatwo "wymienialne", po prostu zgrywa się na SD i samo się instaluję :)
    Na Linuxie podobno można zrobić z tego prawdziwy "kombajn"
    Co do multimediów podobno nie jest źle tzn.:
    -Filmy w AVi działają płynnie
    -Filmy w rmvb lubią się przyciąć,a le tragedii nie ma
    -Youtube da się oglądać przez specjalną aplikację
    -Muzyka działa elegancko
    Rozrywka jest także nie najgorsza:
    -Gry "pegazus" przez emulator
    -Gry pod Windows Mobile i CE (nie wszystkie)
    -Jakieś inne emulatory[gba, itd..]

Na razie to tyle mojej wiedzy:) jak coś więcej będzie to będę dopisywał!

0
  • #11 10 Lis 2010 11:58
    zen3x
    Poziom 30  

Tak patrząc na niego i jego możliwości to po za tym ze jest szkaradny to mało komfortowy w użytkowaniu. Jak coś ładnego i miłego ma być to np. portege r100/200, małe poręczne i standardowe PC w jednym. Przy tym są tanie.

0
  • #12 10 Lis 2010 15:08
    damianojsp112
    Poziom 18  

zen3x napisał:
    Przy tym są tanie.

Nie są tanie... MiniHT można dostać za ok 250zł nówkę na gwarancji, a tamtego około 1000zł.

Poza tym, tatmo już PC x86 jak wspomniałeś, a to ARM.

Ps. Szkaradny?! Raptem 21x14,5x3cm!

0
  • #13 10 Lis 2010 15:22
    piotr66
    Poziom 11  

Pracuję na 10" maluchu, bo czasem muszę być bardzo mobilny. Ze względu na coraz słabszy wzrok taki rozmiar jest dla mnie męczący.
    Decyzję uzależnij od planowanego zastosowania - masz trochę wiekszy ekran niż na telefonie z wifi. Cena kusząca, zastosowanie mocno ograniczone, klawiatura tylko dla małych palców.

0
  • #14 10 Lis 2010 22:22
    damianojsp112
    Poziom 18  

Planowane zastosowanie to przede wszystkim:
    - Internet
    - Notatnik(pisanie w HTML)
    - Muzyka(m. in. radio internetowe[własne ;p]

Tak właściwie interesuje mnie także Net Stumbler (dostępny na Linux dla mini laptopa) lub chociaż Wlan Info.

Więcej raczej nic nie oczekuje od tego cuda. Obecnie posiadam XDA Orbit, lecz ni to do internetu(małe), ni do HTML (niewygodne pisanie).... W ogóle korzystam z niego sporadycznie

Ps. Wersja 10" jest dużo droższa niestety....

0
  • #15 08 Gru 2011 19:44
    kociamberxd
    Poziom 1  

zdecydowanie odradzam kupowania tego ,,czegoś" jest beznadziejny mówie tak bo sam dałem się anbrać i kuiłem po dwóch tyg. już go nie włączysz.

0
  • #16 08 Gru 2011 20:07
    Rob-son
    Poziom 19  

Ja również nie polecam, przy poważniejszym flashu potrafi się "zamrozić", mimo małych rozmiarów bardzo nieporęczny. A o jakimkolwiek komforcie pracy, ze względu na mały ekran i niską wydajność można zapomnieć.

0
  • #17 08 Gru 2011 22:44
    iamtheone
    Poziom 26  

Były jakieś tematy na forum odnośnie problemów z tym właśnie "komputerem". Ale nawet jeśliby to jako-tako działało, to nie polecam. Jeśli już brać coś małego to tylko i wyłącznie 10,2"

0
  • #18 09 Gru 2011 11:27
    ob
    Poziom 18  

damianojsp112: za duże masz wymagania co do tej zabawki, a te informacje o możliwościach sprzętu chyba z allegro wyczytałeś :)

To jest gadżet dla 3 latka żeby rodziców komputera nie dotykał i nie psuł.

0
  • #19 05 Kwi 2012 08:33
    wielkadziura
    Poziom 13  

Ja polecam. Pisałem na tym notebooku recenzje i idealnie się spisywał. Filmy też, ale ja teraz mam takiego samego, tylko że z Androidem 2.2 i muszę powiedzieć, że ideał. Mam co do niego dylemat taki, że na Win ce nie chodzą modemy, a na Androidzie chodzą, ale przez to, że mają słabsze napięcie 5.00V, a na moim Acer Aspire 5.18V. Ale ogółem chodzi cacy, do neta się nadaje i filmów też, muzyka 6-10.

Nie piszcie głupot, bo się nie znacie, tylko chłopaka odstraszyliście, a nigdy takiego sprzętu nie mieliście w rękach.
    Ja mam wersję z prockiem 800MHz i 256 RAM i taki polecam. A i na Androidzie i tak gry mulą...

1