Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat UNO Fire 1.0 1999 - immobilizer?

06 Lis 2010 17:51 3476 1
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich forumowiczów,

jestem posiadaczem fiata uno już od kilku lat, ostatnio zostawiłem go pod blokiem na kilka miesięcy, oczywiście akumulator padł do zera ale po załadowaniu auto nie odpala ani w benzynie ani w gazie. Odpaliłem go więc na popych (kilkaset metrów holowania) i odpalił. Silnik pracuje stabilnie na niskich obrotach, nie stwierdziłem spadku mocy, żadnego duszenia się, generalnie pracuje idealnie. Nawet po zagrzaniu auto nie odpala ani w gazie ani w benzynie.
    Pod pedałem hamulca jest przełącznik od świateł stop, pod tenże przełącznik podpięty jest immobilizer który nie pozwoli odpalić auta jeśli hamulec nie jest wciśnięty (nie wiem czy jest to typowe rozwiązanie, wygląda na robotę amatorską). Kabelek od przełącznika idzie zakolumną i znika gdzieś pod deską (łącznie idą 3 kable bo gdzieś się jescze rozgałęzia) Światła stopu się zapalają więc przełącznik działa.
    Zaraz koło elektrozaworu odcinającego dopływ gazu jest przekaźnik który ów załącza, jeśli ręcznie podam mu 12V z akumulatora auto pali w gazie i benzynie. I tu ciekawostka: po takim odpaleniu auto działa w gazie po odjęciu napięcia ale gaśnie w benzynie, czyli wtrysk zostaje odcięty ale nie zostaje odcięty dopływ gazu.

Reasumując: moje pytanie dotyczy budowy tego układu, jak go najprościej oszukać? Czy ktoś ma takie rozwiązanie w swoim aucie?

aha, jeszcze jedno spostrzeżenie, nawet jeśli pozostawie przewód 12 na tym przekaźniku, można przełączać się pomiędzy benzyną i gazem, czyli chyba dopływ gazu i wtysk są odcinane bo by się silnik zadusił gdyby dostał obydwa paliwa jednocześnie, prawda?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam czytających.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 34  
    Ustrojstwo jest dokładane. Przywróć fabryczne połączenie przewodów i będzie ominięte.