Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer TV Box i monitor połacznie

Amigo-Scania 06 Lis 2010 18:09 1741 5
  • #1 06 Lis 2010 18:09
    Amigo-Scania
    Poziom 8  

Witam wszystkich!
    Jestem tutaj nowy więc nie do końca się orientuje czy w dobrym dziale umieściłem jak by coś było nie tak to przenieście.

A więc pytanie jest Bardzo proste.

Mianowicie zakupiłem sobie Tuner telewizyjny tkzw "TV Box'a"
    LINK <-- Kliknij aby zobaczyć
    I mam problem tego rodzaju ze i Tuner i Komputer jest podłączony do Monitora kablem VGA.
    I ilekroć chcę oglądać telewizje muszę odłączać Kabel VGA od komputera i podłączać go do TV Box'a.

Jest to trochę męczące a więc pytanie jest takie czy da się to podłączyć tak by uniknąć tego całego zamieszania?

Wiem że można podłączyć kablem DVI-D monitor do komputera a wtedy na stałe kablem VGA tuner do monitora ale mój komputer nie posiada wejścia DVI.

Znalazłem też takie coś <-- kliknij aby zobaczyć
    Ale nie wiem czy jeżeli podłącze ten rozdzielacz do monitora i kablami VGA komputer i tuner to będzie to działać?
    I czy nie będzie żadnych zakłóceń?
    A może ktoś ma jakiś inny pomysł na to jak by to zrobić żeby nie musieć cały czas przełączać kabli. Tzn podłączyć to na stałe.

Z góry dzięki za odpowiedź.

0 5
  • #2 06 Lis 2010 18:13
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tym rozdzielaczem nic nie zdziałasz.
    Masz dwa wyjścia - albo użyć przełącznika KVM albo podłączyć komputer do monitora kablem DVI poprzez przejściówkę DSUB - DVI (przejściówkę podłączyć do monitora, a od przejściówki do komputera zwykły kabel VGA).

0
  • #3 06 Lis 2010 18:20
    Amigo-Scania
    Poziom 8  

szaleniec napisał:
    Tym rozdzielaczem nic nie zdziałasz.
    Masz dwa wyjścia - albo użyć przełącznika KVM albo podłączyć komputer do monitora kablem DVI poprzez przejściówkę DSUB - DVI (przejściówkę podłączyć do monitora, a od przejściówki do komputera zwykły kabel VGA).

Słuchaj mógł byś rozpisać tą pierwszą opcje dokładniej jakie kable itp.

0
  • #4 06 Lis 2010 18:24
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli chodzi o KVM to sprawa jest bardzo prosta - podłączasz z jednej strony komputer i tuner TV, z drugiej strony monitor i przełącznikiem ustawiasz z którego źródła sygnał ma być podawany na monitor.

0
  • #5 06 Lis 2010 18:31
    Amigo-Scania
    Poziom 8  

Aha no dzięki.
    A z tą przejściówka mam nadzieje nie powinno być żadnych problemów z sygnałem ani tego typu historii? I czy wtedy będzie można oglądać telewizje przy włączonym komputerze?

0
  • #6 06 Lis 2010 20:24
    tronic1
    Spec od komputerów

Ten tuner nie wymaga żadnego przełącznika. W zestawie masz kabel do podłączenia komputera, D-SUB i z wyjścia tunera podłączasz kabel do monitora. Masz to nawet narysowane w linku do Allegro który sam podałeś. Żródło sygnału do monitora ( tuner TV lub PC ) wybierasz pilotem włączając lub wyłączając BOXa. I nie ma takiej możliwości żeby mieć obraz na monitorze z obu źródeł na raz.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo