Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42SL9500 LED - czy jest możliwa wymiana szyby?

07 Lis 2010 00:11 5080 3
  • Poziom 18  
    Mam możliwość kupienia okazyjnie telewizora jak w temacie. Problem w tym że na górnym lewym rogu jest ukruszona szyba i małe pęknięcie. Nie wpływa to w żaden sposób na oglądalność - jedynie feler wizualny.
    Czy jest możliwość wymiany samej szyby ? Jeśli tak, to jaki może być koszt?
  • Poziom 40  
    Szyba to jest cała matryca bez obudowy w której jest jeszcze tylko podświetlenie, jedynie jak uszkodzenie jest minimalne np. porysowana to można po wymontowaniu jej z tv wstawić między matrycę a obudowę tv cienkie przycięte na wymiar szkło z naklejoną folią od przyciemniania szyb samochodowych, wtedy będzie efekt taki jaki w notebookach z powłoką lustrzaną. Dlaczego musi być to dodatkowe szkło, bo folii nie da się przykleić bezpośrednio na matrycę której folia polaryzacyjna jest lekko porowata, przy wyciskaniu wody w tej technologii służącej jako klej zostaną pęcherze powietrza a sama woda może dostać się na wyprowadzenia flex z matrycy. Wyciskając wodę trzeba użyć trochę siły co by było ryzykowne dla delikatnej pękniętej cienkiej matrycy.
  • Poziom 13  
    Osłona jest do wymiany , zgłoś się do serwisu LG
  • Poziom 18  
    Widzę że zdania są podzielone. Zadzwonię jednak do serwisu i dowiem się na 100%. Telewizor i tak kupiłem. Myślę ze za 2000 tys. z małym pęknięciem na rogu to i tak dobra cena na obecną chwilę.

Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedzi