Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik silnika Astra 1.7dti brak komunikacji

07 Lis 2010 10:26 2525 2
  • Poziom 2  
    Mam chyba uszkodzony sterownik silnika y17dt w Astrze g 1.7dti z 2000 roku (ten na górze silnika).
    Jak jest temperatura poniżej 5 to na zimnym silniku nie ma komunikacji z ecu i nie odpala. Nie ma natomiast problemu jak ogrzeje sterownik wszystko hula jak trzeba i nie pokazuje żadnych błędów po podpięciu do komputera.
    Sterownik wysłałem do serwisu w Redzie i jedyne pocieszenie, to że jest to uczciwa firma i nie policzyli mnie nic za sprawdzenie.
    Według nich sterownik jest sprawny.
    Nie wiem co dalej robić bo prosty test czyli włożenie sterownika do zamrażarki powoduje, że nie ma z nim komunikacji.
    Delikatne ogrzanie nawet w rękach przywraca mu sprawność.
    Silnik zapala, idealnie pracuje.
    Kable wtyczki sprawdzone, nie mam już pomysłu co dalej.
    Zastanawia mnie, co zmienia swoje właściwości przy naprawdę niewielkim skoku temperatury.
    Myślałem już o zamontowaniu jakiegoś podgrzewacza na sterownik ale to tylko doraźne rozwiązanie problemu.
  • IGE-XAO
  • Poziom 14  
    Taką sytuację może powodować np. pęknięcie ścieżki, "zimny lut".
    Przy obniżonej temperaturze metal kurczy się co powoduje rozwarcie obwodu elektrycznego i problemy z elektroniką.
  • IGE-XAO
  • Poziom 2  
    Zimny lut to by raczej zauważyli w serwisie w Redzie. Sterownik był otwierany u nich. Zastanawiam się, czy nie wysłać go do innego serwisu.