Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo G550 - pionowa linia na matrycy

07 Lis 2010 00:11 6338 7
  • Poziom 9  
    A u mnie podobny problem jak już wpisałem w innym temacie i szukam pomocy szybkiej linia czerwona z lewej strony w lenovo G550

lenovo G550 - pionowa linia na matrycy lenovo G550 - pionowa linia na matrycy

Moderowany przez ogryz:

Wydzieliłem z tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1687666.html.
    Proszę nie podpinać się pod inne tematy z innym problemem lub innym modelem monitora.

• Poziom 35  
    Czytałeś wszystkie posty? Przecież tam jest odpowiedź na Twój przypadek. Pozostaje wymiana matrycy, albo się przyzwyczaić do tej linii.
  • Poziom 9  
    dzięki za info
    napisałem ponieważ jedni piszą tak inni inaczej
    Jeden mi odpisał, że mogła uszkodzić się płyta
    A jak zapomniałem wcześniej napisać, że laptop był zalany sokiem w okolicach zawiasu. Wytarłem odczekałem jakiś czas odpaliłem i dopiero po jakimś czasie wyskoczyła ta czerwona linia

Nie chcę kupić matrycy czy tasiemki na marne. Żeby się nie okazało że to co innego i kasa w plecy.
  • Poziom 9  
    Po zalaniu i wyczyszczeniu linia nadal się pokazuje wiec postanowiłem jeszcze raz obejrzeć płytę i podzespoły. Okazało się jednak, że jest jedno miejsce gdzie jest mokro. Podniosłem rurkę do góry i zdjąłem folie z chyba Grafiki nie jestem pewien na 100%. Oczyściłem i złożyłem, ale nic to nie dało objaw ten sam. Czyli jednak chyba matryca do wymiany.

lenovo G550 - pionowa linia na matrycy lenovo G550 - pionowa linia na matrycy lenovo G550 - pionowa linia na matrycy lenovo G550 - pionowa linia na matrycy lenovo G550 - pionowa linia na matrycy
  • Poziom 36  
    Matryca do wymiany, taka linia oznacza, iż puściło któreś z zatapianych w matrycy połączeń. Pewnym sposobem (mała skuteczność) jest wygrzanie miejsca łączenia taśmy sygnałowej z matrycą za pomocą HOT AIR.
  • Poziom 9  
    Byłem w serwisie i jednak matryca do wymiany koszt 420 zł z wymianą. Ciekawe co z baterią i czemu zaczęła szybko rozładowywać się. Jeszczę po uszkodzeniu matrycy jeden dzionek śmigała normalnie, a teraz nagle sie wyłącza bez uprzednio informacji o pustej baterii czy coś. Dopiero jak podłącze zasilanie i włącze znowu laptopa to wyświetla poziom baterii niski i ładowanie.
  • Poziom 36  
    Matrycę za 300zł można dostać na A..., czas wymiany około 20 minut.
    Bateria nie powinna mieć związku z powyższym, obstawiałbym bym raczej zbieg okoliczności.
  • Poziom 9  
    W serwisie wymienili mi matryce ale mam 2 pixele jeden chyba bad taki nie do końca widoczny bordowy 1px i drugi świecący jasny 1 px. Niby producenci mówią ze dopuszczalne są 3 bad pixele czy coś takiego. Nie wiem czy to prawda ? Narazie próbuje usunąć je programikiem UDpixel. Zostawię na noc i zobaczymy jaki będzie efekt. Ma ktoś jakiś pomysł ?