Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

regenerowany tomassetto at07-nie ma wolnych obrotów na lpg

baca07 07 Nov 2010 12:25 3011 0
    baca07
    Level 1  
    Witam!
    Parę dni temu rozkręciłem parownik Tomasetto AT-07 aby wymienić membrany i uszczelki (auto często gasło na lpg).
    Po rozkręceniu stwierdziłem że gumy są w dobrym stanie a i parownik nie jest w cale stary (jestem właścicielem samochodu dopiero od paru miesięcy) więc bez ruszania membran wyczyściłem szlam i inne zabrudzenia.
    Złożyłem parownik i po założeniu auto gasło na wolnych obrotach na lpg. Gdy się trzymało pedał gazu to silnik chodził choć nierówno. Na kręcenie śrubą do regulacji składu mieszanki nie reagował (ta czarna plastikowa śruba) a śruba wolnych obrotów (metalowa u góry - tzw. by pass) nie była ruszana podczas czyszczenia więc powinna być ok.
    Następnego dnia znów rozłożyłem parownik i tym razem wymieniłem wszystkie elementy z zestawu naprawczego.Parownik wymyłem dokładnie w benzynie.
    I dalej to samo. Nie reaguje na kręcenie obydwoma śrubami. Gaz jest w parowniku i dolatuje do silnika, bo przy gazowaniu silnik wykręca na gazie nawet 6tys. obrotów. Ale po puszczeniu gazu zaraz gaśnie. Mieszalnik był czyszczony miesiąc temu. Filtr gazu w reduktorze też wymieniłem.
    Samochód do punto II 1.2 8v z 2000r. Instalację miał od początku. Jest to instalacja tartarini z centralką TEC99 - widać że ktoś ją już wymieniał bo w papierach jest TEC97, tak samo z reduktorem - jest tomasseto a nie tartarini ge. Na wężu doprowadzającym gaz do silnika jest krokowiec, który działa - sprawdzałem. Tec99 jest jeszcze podpięty pod czujnik podciśnienia przepustnicy. Wielozawór (lovato) na butli jak i butla (stako) nówki, wymieniane przed miesiącem.
    Ja już nie mam pomysłu jak to uruchomić.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się