Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PB 4590A413 - jaki to kod błędu?

MartensEleven 07 Nov 2010 12:31 4213 2
    MartensEleven
    Level 11  
    Witam

Pralka ma dziwny objaw, którego nie znalazłem tu na forum. Kodu błędu nie umiem odczytać. Świecą diody 45, 60, 90, KONIEC i mruga cały czas w równych odstępach czasu GOTOWA, nie przestaje i nie robi pauz. Wczesniej od jakiegoś roku czasami podczas prania mrugała dioda GOTOWA, ale pralka prała normalnie. Teraz po włączeniu jakiegokolwiek programu pralka podczas napełniania bebna wodą przy poziomie, który powinien być odczytany jako normalny do prania powoduje właczenie błędu i wypompowanie wody z pralki zupełnie jakby było przepełnienie.

Wykluczyłem wode na dnie pralki, jest tam sucho, sprawdziłem pływak od systemu Aqua Stop, jest normalny, sprawdziłem Presostat - jest sprawny ale tutaj zauważyłem coś dziwnego. Kiedy odepnę rurkę od presostatu, wode może napełniać się aż jej braknie miejsca w bębnie, więc problem tkwi gdzieś na drodze presostat-elektronika. Rozebrałem więc presostat i właczyłem program. Podczas napełniania wody ręcznie wyzwoliłem w presostacie stan sygnalizujący normalny poziom wody do prania i wtedy właśnei pralka wypompowuje wode i wyświetla komunikat błędu, zupełnie jakbym wyzwoił sygnał przepełnienie (czego nie zrobiłem). Czyli jest tak, jakby elektronika źle interpretowała sygnał z presostatu. Podejzewam więc elektronikę, ale na oko nic nie jest uszkodzone (oczywiście może nie być to widoczne).

Moje pytanie więc, co według was padło i co powinienem wymienić. Elektronika nie jest tania, więc wolę się skonsultowac.

Pozdrawiam!
    MartensEleven
    Level 11  
    Tak oczywiście, przejęzyczyłem się.