Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć ad hoc na dwa laptopy

Strąku 07 Lis 2010 12:53 1684 1
  • #1 07 Lis 2010 12:53
    Strąku
    Poziom 9  

Witam.
    Pojawił się u mnie problem z udostępnianiem sieci. Mianowicie mam dwa laptopy i mobilny internet play. zawsze stawiałem siec ad hoc na którymś z nich i wszystko było w porządku, na obu internet działał. Ostatnio coś się zmieniło, konfiguruje sieć ad hoc i na koniec nie pyta się mnie już komp czy udostępnić połączenie internetowe,a dawniej zawsze o to pytał. Udostępniam oczywiście ręcznie poprzez zaptaszkowanie udostępniania, ale drugi laptop ma tylko lokalną sieć, bez dostępu do internetu. Nieważne, który z laptopów jest nadawcą, zawsze tak samo. Pierwszy ma kartę - Intel(R) WiFi Link 5100 AGN drugi - Atheros AR5007EG. Pierwszy to Vista, drugi Win 7. Wpisywałem ręcznie adresy IP żeby skorelować ze sobą kompy, (DNS nie posiada play) ale też nie pomogło. Zapory powyłączałem, choć wcześniej nie przeszkadzały. Dzwoniłem do Play zapytać czy nie blokują dzielenia sygnału, nie robią tego. Przeczytałem wcześniej mnóstwo tematów tutaj, ale nie znalazłem odpowiedzi. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, a pewnego dnia kompy zaczęły łączyć się tylko lokalnie bez dostępu do netu.
    Może ktoś miał podobny problem?

0 1
  • #2 07 Lis 2010 14:41
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Podłącz wszystko z internetem włącznie
    Start/Uruchom: CMD.exe wpisz
    ipconfig

daj zrzut z obu laptopów

Czy z laptopa1 z okna CMD.exe "ping IP_LAPTOP_2" działa ?

0