Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy laptop do 3100zł. Ma służyć do gier.

07 Lis 2010 14:34 1626 18
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Myślałem, że nie będę musiał pisać, że interesuje mnie tylko i wyłącznie laptop. Wiem, że stacjonarny jest zawsze lepszy, ale jak napisałem, chcę laptopa bo zależy mi na czymś co będę mógł przenosić.
    Teraz działam na Asus k50ab, ale już czas zmienić bo ma już rok i jest po gwarancji. Za 3000 tys. da się kupić laptopa, który uciągnie najnowsze tytuły, mam parę na oku, ale nie jestem pewien, który będzie najlepszym wyborem.
  • Poziom 24  
    Zobacz Samsunga R580.
  • Poziom 18  
    Tak, biorę go też pod uwagę. Tylko, że na innych forach wyczytałem, że Geforce GT330M "do niczego się nie nadaje". Niby ten radeon jest lepszym rozwiązaniem. Czekam na dalsze opinie.
  • Poziom 9  
    MSI wybij sobie z głowy, co do przewagi PC nad notebookiem w przydatności do gier, wszyscy wiedzą dobrze jak to wygląda! Ale wiadomo że notebook jest praktyczniejszy!

Osobiście zawsze polecam SAMSUNGI do tego typu rozrywek, należy pamiętać
    że sam fakt użycia w komputerze (teoretycznie) mocnej karty graficznej jeszcze o niczym nie przesądza, mam w domu SAMSUNGA R50+ którego parametry teoretycznie nie powalają! A jednak radzi sobie z większością gier i to w dużo lepszym stopniu niż Toshiby z podobną kartą grafiki!

Polecam SAMSUNG R780, troszkę droższy ale można go kupić w dobrej cenie:
    www.ceneo.pl

Ponadto polecam zakup na stronie www.notebooki.pl, miałem przyjemność pracować w tej firmie i mogę szczerze polecić ich rzetelność!

Moderowany przez jankolo:

Pseudopodpis nie mający związku z tematem usunąłem

• Poziom 12  
    Z tych dwóch notebooków lepszy jest ten HP, MSI odpada.
  • Poziom 18  
    Dlaczego MSI odpada według was?
  • Poziom 12  
    Ponieważ jest do kitu i nie dorówna w produkowaniu notebooków takim firmom np jak Lenovo, Toshiba, samsung, ASUS.
  • Poziom 18  
    No to że jest do kitu to wydedukowałem z waszych wypowiedzi, ale dlaczego?
    jakość? cena? awaryjność?
  • Poziom 15  
    Witam.
    Lepszym rozwiązaniem niż ten hp będzie samsung R580.
    Jeśli chcesz laptopa do gier to minimum karta graficzna Geforce gt330 lub radeon 5650.
  • Poziom 18  
    Czyli doszliśmy do tego, że najlepszym rozwiązaniem będzie samsung R580.
    Dobra, będę miał to na uwadze. Jeszcze jedno pytanie - podkładka chłodząca dużo daje? Oczywiście zdaję sobie sprawę z różnic w wydajności, ale czy opłaca się kupować?
  • Poziom 15  
    Jeśli chodzi o tego samsunga wydaje mi się, ze nie ma potrzeby, cechują się on dobrą kulturą pracy.
    Zapomniałem o jeszcze jednej możliwości
    http://www.x-kom.pl/p/55808-notebook-laptop-1...sus-n53jn-sx003d-i5-430m-4096-640-dvd-rw.html
    Z procesorem i5 przekracza twój budżet ale powinien w niedługim czasie stanieć.
    Ponoć bardzo dobra konstrukcja.

Choć troszkę lepszy jest radeon 5650;) i można by jeszcze coś poszukać.
  • Poziom 18  
  • Poziom 9  
    Siema - sam mysle o zakupie lapka, wydac chce podobna sume pieniedzy wiec moze dodam jakies tam swoje wnioski, przemyslenia odnosnie Twoich typow...

- acer... mysle, ze zakup sredniego lapka z 4rdzeniowym prockiem nie jest dobrym pomyslem. Jesli nie jestes mega zaawansowanym informatykiem, grafikiem lub kims kto 'wie co ma' i wykorzystuje to w 100% to proponowalbym ograniczyc sie do 2rdzeni. Z tego co wiem to standardowe oprogramowania, gry, programy nie sa wciaz tworzone pod czterordzeniowe procki (choc znawca nie jestem, moge sie mylic). Pewnie za jakis czas to sie zmieni, ale wtedy Twoj laptop po paru latach uzytkowania moze okazac sie juz za slaby.

-toshiby... hmm, niby wszystko gra. Procek AMD 2.3GHz w tanszym i IC i3 2.13GHz. Drozszy ma wiekszy dysk, choc 360GB jest wystarczajace. Nie bardzo wiem czego sie przyczepic..

-lenovo... moj faworyt :P Dwa dni sie na niego napalam i zastanawiam sie nad zamowieniem wlasnie jego. Procek IC i3 2.4GHz calkiem przyjemny, nie wiem - ma chyba wszystko co najlepsze w modelach wyzej. Mysle, ze w przyszlym tygodniu wkoncu wcisne buttona KUP TERAZ ;)

Podsumowujac, jest wiele lapkow rozniacych sie od siebie minimalnie i mysle, ze najlepiej wybrac ten ktory samemu bedzie uwazalo sie za najciekawszy - zawsze znajdzie sie ktos, kto powie, ze nasz wybor jest kiepski...
    pzdro
  • Poziom 9  
    Acer mysle bardzo spoko, jesli Ci sie podoba to kupuj. Ciekawe jak bedzie w praktyce dzialac technologia Turbo Boost (czy moc potrzebna na rozbujanie i schlodzenie nie bedzie zbyt duza). Mozesz sobie poczytac o roznicy miedzy prockami i3 i i5 (na notebookcheck przeprowadzono fajny test i3 i5 i i7).