Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ominąć czujnik ruchu, żeby lampa zawsze po zmierzchu włą

sebowrocek 07 Lis 2010 17:31 8881 3
  • #1 07 Lis 2010 17:31
    sebowrocek
    Poziom 1  

Witam
    Mam taką lampę z marketu i chciałbym ją przerobić aby włączała się przy zmierzchu bez względu na czujnik ruchu, po prostu ma się włączać sama na noc.
    Wprawdzie można kupić same czujniki zmierzchu, ale w tym przypadku mam wszystko zamknięte w ładną obudowę i jest też regulacja natężenia wpadającego światła.
    Poniżej przedstawiam zdjęcia układu i samego czujnika, w którym:
    czarny cienki i żółty idą do tej diody białej ( to chyba właśnie czujnik zmierzchu, tak ?)
    a czerwony, biały i gruby czarny idą do tego kwadratowego sensorka ( ma on 3 nóżki )
    Jak ominąć czujnik ruchu, żeby lampa zawsze po zmierzchu włą Jak ominąć czujnik ruchu, żeby lampa zawsze po zmierzchu włą Jak ominąć czujnik ruchu, żeby lampa zawsze po zmierzchu włą

Co muszę zrobić aby lampa zawsze włączała się sama po zmierzchu i świeciła do świtu?
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 07 Lis 2010 23:45
    Kaz K
    Poziom 20  

Cokolwiek będziesz robił w tym układzie radzę uważąć na naięcie sieci 230V - grozi porażeniem!!! Jeśli nie masz doświadczenia w elektronice to nie rób przeróbek ,daj komuś co zna się na sprawie.

0
  • #3 08 Lis 2010 00:39
    1044571
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 14 Lis 2010 18:17
    p4trykx
    Poziom 16  

Można by spróbować zewrzeć któreś nóżki tego czujnika ale wydaje mi się układ jest tak skonstruowany, że po wykryciu ruchu(zwarciu) czujnik zmierzchu nie działa bo wtedy zawsze by gasł po załączeniu lampy.

1